5 нових трендів в анімації

468

Нові прийоми приведуть до кардинальних змін в анімації в 2015 р.

Традиційна і CG-анімація використовується не тільки в масштабних голлівудських картинах. Це ціла дисципліна, надзвичайно затребувана в рекламі, на телебаченні, в додатках, вебсайтах, відеокліпах та ін.

Грань між акторською грою і анімацією стирається все більше, особливо, якщо звернути увагу на такі хіти року, як «Вартові Галактики» і «Повстання планети мавп». Різниця між справжніми акторами і персонажами, створеними за допомогою анімації і системи захоплення рухів, стає практично непомітною для ока.

Змішання стилів

Виходячи з того, що ми побачили в 2014 р., можна припустити, що нас очікує в 2015 р. Почнемо з «Міста героїв», створеного спільними зусиллями Disney і Pixar.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=KMrZhkNm2Jo

Мультфільм заснований на коміксі Marvel про японській команді супергероїв, в центрі історія взаємин Хіро Хамада і його робота, Бэймакса.

Критики сприйняли мультфільм дуже добре, змішання східного і західного стилів створило неймовірно чарівний відеоряд.

Причина цього криється в тому, що ціле покоління західних аніматорів зросла на приголомшливих мультфільмах Хаяо Миядзяки. Крос-континентальне змішання стилістики більше, ніж неминуче, воно буде тільки наростати по обидві сторони Тихого океану.

Розквіт NPR

Крім змішання стилів анімації варто очікувати все більш частих поглядів у бік NPR або нефотореалистичного рендеринга. CG-аніматор завжди намагається відтворити реалістичний світ, в рамках ж NPR 3D-редактор використовується для створення импрессионисткой анімації, яка ближче швидше до мальованої, ніж до CG-анімації.

Ідеальним прикладом подібного стилю стане короткометражка Walls and Chains, остання робота студії Psyop. На перший погляд анімація здається мальованої, але якщо придивитися уважніше, то стане зрозуміло, що природа чарівної картинки носить скоріше цифровий характер.

httpv://vimeo.com/111543564

Більшість подібних робіт створюється в CelAction, ПО спеціальному, заточенном під створення стилізованих ілюстрацій, які потім легко анімуються в таких додатках, як After Effects.

Причина популярності цього тренда полягає в тому, що інструменти анімації настільки розвинулись, що тепер домогтися фотореалістичної CGI-графіки стало дуже навіть можливо, особливо завдяки таким рендерерам, як, наприклад, Arnold.

Самим незвичайним, але від цього не менш важливим анімаційним досягненням 2014 р. можна по праву вважати роботу студії Animal Logic, виконану для мультфільму «Лего. Фільм», де кожна цеглинка мав CGI-походження. При цьому CG-команда, що працювала над мультфільмом, постаралася максимально досягти ефекту цієї зйомки, Depth of Field прийшла на зміну макро зйомки, фінальним штрихом стали різні подряпини і потертості на фігурках і цеглу.

Вплив образотворчих засобів

Крім того, варто відзначити, що анімація короткометражки для AirBnB і мультфільму «Лего. Фільм» ідеально відповідає характерним особливостям вибраних образотворчих засобів. Для подібної стилістики важливо загальне сприйняття картинки, відчуття, що виникають при перегляді відеоряду. Анімація, імітує стилізовану ілюстрацію, повинна ідеально відповідати фізичним властивостям обраного матеріалу.

Іншим подібним прикладом стане рекламний ролик Girl Hub студії Man vs Magnet, де моушн графіка змішується з традиційною стилізованої анімацією, створюючи незабутню картинку.

httpv://vimeo.com/108580864

Ще одним чудовим прикладом стане короткометражка The Harrowing, яку студія Elastic випустила спеціально для студії Riot Games, задуманої як подаруночок на Харровинг.

httpv://vimeo.com/110153777

Короткометражка The Harrowing – блискучий приклад використання CG-анімації для імітації «справжніх» об’єктів (у даному випадку, маріонеток) вписаних в оточення, відтворити яке традиційними техніками було б неможливо або досить затратно.

А ось і приклад абсолютно протилежного напрямку. Студія The Outside Collective і продакшн-компанія Brain London вирішили піти іншим шляхом і відмовитися від використання комп’ютерної графіки. Вони замінили її на 4 художників, 750 чашок чаю, 670 балончиків з фарбою та графіті, намальовані на стінах порожнього складу, які потім зібрали в єдиний відеоряд з допомогою складних технік продакшену. В результаті вийшов абсолютно новий продукт, якесь змішання різних стилів образотворчого мистецтва, який став відомим рекламним роликом гри Little Big Planet 3 для PS4.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=YDkmGgT4pY0#t=13

Стоп-моушен засобами CG

Тенденція до змішування CG і традиційних ефектів досягла свого апофеозу з релізом «Сімейки монстрів» студії Laika.

В рамках стоп-моушена зазвичай використовується традиційна фотографія, але CG – і VFX-умільці студії Laika вирішили піти далі і використовувати цифрову магію протягом усього пайплайна, створюючи за допомогою неї більш складну, розширену версію анімації, тим самим підсилюючи ефект від цих елементів. Не дивно, якщо і інші аніматори вдохновятся цим напрямком цифрового мистецтва в 2015 р.

3D-друк

На «Сімейку монстрів» варто звернути увагу вже хоча б тому, що при її створенні широко використовувалася технологія 3D-друку, що поступово стає мейнстрімом для широкого розмаїття творчих дисциплін.

Студії Laika вдалося використовувати сучасні технології, посиливши з допомогою них ефектність традиційного мистецтва. Справжній симбіоз технології і творчості.

Будемо сподіватися, що в прийдешньому 2015 р. нас очікують і не такі чудеса, які змусять нас дивуватися унікальному авторському баченню і надихнуть на власні звершення!

Читайте в нашій попередній статті про те, як 3D-друк змінила анімацію.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело