Apple розробляє потужні процесори для mac

16

Компанія apple почала розробку нової системи чіпів на кристалі (soc). Нова soc включає 3-нм чіпи, під кодовими назвами ibiza, lobos і palma, які з’являться в 2023 році і матимуть до 40 ядер цп.

За допомогою soc серії m1 компанії apple вдалося створити досить значне сімейство процесорів, які можуть конкурувати з переважною більшістю процесорів amd і intel. Apple має серйозну дорожню карту soc, яка включає 40-ядерний процесор, який повинен бути випущений приблизно через два роки.

Наступного року apple планує представити soc 2-го покоління серії m2. Ці процесори будуть проводитися з використанням вдосконаленої версії вузла tsmc n5, який в даний час використовується для створення soc apple серії m1 (наприклад, n5p, n4, n4p).

Найбільш відчутні поліпшення будуть внесені в soc apple 3-го покоління серії m, оскільки вони будуть проводитися з використанням технологічного процесу tsmc n3 (клас 3 нм). Нова технологія дозволить компанії упакувати більше транзисторів і збільшити тактову частоту без збільшення енергоспоживання в порівнянні з попередніми серіями m.

Передбачувана серія “m3” включатиме процесори під кодовими назвами ibiza, lobos і palma. Кожен з них буде націлений на різні системи mac, залежно від вимог до продуктивності. Самий топовий процесор буде мати до 40 ядер на чотирьох кристалах, що цілком достатньо для mac pro.

Перші чіпи apple soc m3 з’являться в 2023 році, коли tsmc почне поставляти продукти, зроблені з використанням своєї технології n3.