Чим анімація для ігор відрізняється від анімації для кіно

402

У статті розглядаються основні відмінності анімації для ігор і кіно.

На перший погляд може здатися, що анімація для ігор нічим не відрізняється від анімації для кіно. Але так здається тільки на перший погляд. І, хоча принцип створення анімація однаковий для обох типів анімації, сам процес і техніка докорінно різні.

Анімація для кіно

Аніматор, коли справа доходить до створення анімації для кіно, повинен анімувати тільки ті об’єкти, які потрапляють в камеру поточного шота. Іншими словами аніматора повинен хвилювати тільки один ракурс.

При перегляді фільму ви просто натискаєте на кнопку «Play» і дивіться фільм, не намагаючись повернути сцену або розглянути оточення. Таким чином, ви бачите тільки те, що було заздалегідь задумано.

Чим анімація для ігор відрізняється від анімації для кіно

Це дозволяє аніматор, що працює над фільмом, по-різному читерить, оскільки він чудово розуміє, як буде виглядати шот з певного ракурсу. Тому аніматор і працює тільки над цим ракурсом.

І це не означає, що створювати анімацію для кіно легко. Як раз навпаки. Але проблеми, що виникають при створенні анімації для ігор, в корені відрізняються від проблем, що виникають в ході створення анімації для кіно.

Як вже згадувалося раніше, глядач, який дивиться фільм, не має ніякого впливу над тим, що відбувається. Він просто спостерігає. Якщо зазирнути за лаштунки в момент створення фільму, можна побачити, як режисер, освітлювачі та інші члени команди стовпилися навколо камери. Але глядач про це ніколи не дізнається.

Анімація для геймдеву

Ігри, навпаки, повинні бути інтерактивними. Коли ми граємо в гру, ми завжди хочемо повністю контролювати ситуацію, камеру і персонажа. Саме ми творимо історію і змушуємо персонажа рухатися. Тому анімація повинна не просто добре виглядати, а добре виглядати з різних ракурсів.

Чим анімація для ігор відрізняється від анімації для кіно

Наприклад, якщо гра ведеться від третьої особи, гравець обертає камеру і бачить цикл ходи або бігу з абсолютно іншого ракурсу. В цьому ракурсі коліна персонажа будуть рухатися зовсім по-іншому. Аніматор, при створенні анимациии, повинен пам’ятати про це і враховувати такі нюанси.

Створення анімації для гри

У геймдеве аніматор доведеться зіткнутися з великим числом різновидів анімації, відмінних від тих, які зазвичай можна побачити в анімаційних фільмах Pixar або DreamWorks. Працюючи аніматором в ігровому проекті, ви раптом зрозумієте, що створюєте анімацію різних фантастичних істот, велетнів, військових баталій та історичних подій. Вам доведеться створювати різні анімаційні цикли, не тільки цикл ходи або бігу.

Наприклад, для більшості ігор необхідний цикл дихання, stand by, цикл ходи з націленим зброєю, цикл анімації, при якому персонаж лягає на землю і повзе в зазначеному гравцем напрямку та ін. Досить пограти в будь-яку FPS – або РПГ-гру, щоб зрозуміти, про що йде мова.

Чим анімація для ігор відрізняється від анімації для кіно

Більшість ігор побудовано на механіці тіла, тому вам доведеться витратити не одну годину на її опрацювання, для ще більшої успішності гри. Це не означає, що вам не доведеться анімувати екшн-сцени, доведеться, але якщо згадати будь-яку гру, в яку вам доводилося грати, ви зрозумієте, наскільки відточеною повинна бути механіка тіла.

Чим анімація для ігор відрізняється від анімації для кіно

Таймінг в анімації для ігор визначають потреби гравців. Ніщо не може так засмутити, як, наприклад, момент в Call of Duty, коли ти береш участь в перестрілці, і раптово в тебе закінчуються патрони, а потім ти також раптово вмирає, в марній спробі перезарядити стовбур. Тим не менш, таймінг цієї анімація був ідеально розрахований, поліпшивши геймплей. Таким чином, анімація перезарядки повинна бути в міру швидкою, щоб гравець міг повернутися в гру, і досить повільною, щоб виглядати реалістичною, змушуючи гравця прийняти виклик.

Робота в геймдеве

Зазвичай, будь-анімація для геймдеву створюється в рази швидше у порівнянні з анімацією для кіно. Для аніматорів кіноіндустрії в порядку речей працювати над одним шотом в залежності від його складності протягом декількох місяців. У геймдеве все відбувається набагато швидше, при цьому анімація не повинна бути такою ідеальною, як у кіно, хоча і виглядати при цьому гідно.

У геймдеве немає часу для створення численних анімаційних пасів і різних версій блокинга. Вам доведеться придумати, як відразу ж після блокинга перейти до фінальної версії анімації.

Оскільки часу на анімацію відводиться в рази менше, вам доведеться навчитися добре розуміти анімацію, на що вона націлена, які емоції і почуття повинна викликати у гравця. У геймдеве анімація не повинна вражати до глибини душі, як це робить, наприклад, «Холодне серце», а чітко відповідати вимогам гравця.

Чим анімація для ігор відрізняється від анімації для кіно

Робота з мокапом

Крім сильної механіки тіла гра повинна володіти історією, здатної захопити гравця. При цьому останнім часом саме високотехнологічні ігри все частіше демонструють подібний підхід. Прикладом того, як історія управляє грою, може стати «The Last of Us».

Анімація у відео іграх зазвичай більш реалістично виглядає порівняно з анімацією в таких мультфільмах, як, наприклад, «Історія іграшок» або «Мегамозок». Звичайно в таких іграх як «Wildstar» анімація носить більш стилізований вигляд, але в більшості ігор вона повинна бути досить реалістичною.

Технологія захоплення рухів використовується з метою зробити гру більш реалістичною. Останнім часом мокап використовується все частіше, особливо для великих відео-програшів, як, наприклад, в «Last of Us». Аніматор, що працює в геймдеве, необхідно розбиратися в мокапе, оскільки все більше і більше студій включають його у свій пайплайн. Це не означає відмову від традиційної анімації, мокап в основному використовується як точка відліку при створенні анімації, яка потім опрацьовується і покращується.

Робота аніматором в геймдеве не лише змусить вас прийняти цілий ряд викликів, але й стане справжньою пригодою. А ми вам допоможемо у цьому нелегкому, але такому дивовижну подорож!

Журналіст: Альона