Інтервю з Олегом Алейниковим

373

Олег Алейников – 3D-художник по персонажам в компанії Arktos Entertainment Group, розкриває джерела натхнення і дає поради початківцям.

Чудовий художник з Воронежа, Олег Алейников, в геймдеве з 2005 р., хоча сам вважає, що з 2011 р. У даний момент займає посаду 3D-артиста в компанії Arktos Entertainment Group, де зараз моделит персонажів, раніше робив танки і роботів. Кар’єру починав з концепт-художника і моделлера, працював аніматором в компанії Wizart Animation, брав участь у створенні «Снігової королеви».

Одна з останніх робіт, Араміс з «Трьох мушкетерів», зайняла друге місце в 3D-категорії на MovieFest 2013. Детальний making of щодо створення Swamp Hunter, іншої роботи художника, можна знайти на 3DTotal.com.

Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим

Swamp Hunter, концепт-арт, натхненний індіанцями з фільму «Апокаліпсис»

Як саме ти потрапив у геймдев?

Все почалося з тестового завдання концепту демона, намальованих олівцем в академічному стилі для однієї з компаній по розробці ігор. Прикладом необхідної якості послужив приголомшливий малюнок щури-мутанта. Відразу стало ясно, що робота чекає цікава. Було це в 2005 році Ми з дружиною успішно впоралися з тестовою і разом пропрацювали в цій компанії п’ять років, сидячи практично за одним столом. Дуже шкода, що те тестове завдання загубилося, цікаво було б подивитися зараз, що ж такого ми тоді намалювали. Далі все склалося так, що займався я багатьом: концепт-артом, текстурированием, моделюванням, анімацією, після чого повністю пішов в моделювання персонажів.

Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим

Фанарт по всесвіту «Mass Effect» для однойменного челлендж на CGHub

Чому персонажі?

Персонаж завжди є головною дійовою особою, привертає увагу. За нього хворієш, разом з ним переживаєш, що відбувається. Добре зроблений персонаж – сама по собі історія, розкривається в його зовнішності, рисах обличчя, елементах одягу. Крім того, ще в дитинстві, на мене справили сильне враження герої «Зоряних воєн» і мультфільмів Діснея. Напевно, тому персонажі надихають мене найбільше.

В яких програмах ти працюєш?

В 3DsMax, Zbrush, xNormal, Topogun, Vray, Marmoset і Photoshop.

Яке ПО хотів би вивчити в майбутньому і чому?

Marvelous Designer і Mari. Але завжди варто розуміти, що програми, в яких ми працюємо – далеко не головне, це всього лише інструменти. Безумовно, потрібно слідувати тенденціям, як мінімум стежити за ними. При цьому, якщо подивитися на роботи старих майстрів, на арти художників, що працюють тільки в photoshop’е, стає зрозуміло, що завжди є куди рости, спочатку варто освоїти весь потенціал старого софта і тільки потім гнатися за новим, не роблячи з цього самоціль. Краще приділити більше часу малювання і ліплення.

Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим

Redneck, скетч

Повертаючись до персонажів, Леді Механіка, викладена порівняно недавно, викликала бурю захоплення і купу лайків у соціальних мережах. Скільки часу на неї пішло? Як створювалося плаття Механіки?

Чистого часу вечорами – пара місяців, я викладав її на Comicon 2012, глядацьке голосування вона пройшла, але до розуму я її так і не встиг довести. Нещодавно повернувся до Механіки знову і допилил її за 2 тижні, заново отрендерил вже в Vray, тому що попередня версія Marmoset мала мало спільного з початковим задумом, поставив нормальний фон і зробив невеликий пост.

Але народжувалася Леді Механіка в муках незважаючи на існуючий в коміксах закінчений образ, напевно, тому що я більше технар, ніж художник. Ліпив її ручками з болванок, в роботі використовував масу фотореференсов, за основу взяв одяг вікторіанської епохи, 19 століття і стімпанка.

Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим

Леді Механіка

В якому створювався ЗА Араміс для MovieFest-2013?

В 3DsMax, Zbrush, Photoshop, xNormal і Marmoset.

Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим

Араміс, який посів друге місце MovieFest Challenge 2013

Працюєш ти зараз над чимось цікавим?

У компанії недавно працювали над цікавим проектом, в рамках якого зробили космічного газоелектрозварювальника, викладу його відразу ж, як тільки перерендерю. Поки можу показати тільки скріншот, раніше ніде не опублікований.

У вільний від роботи час, яке трапляється у мене нечасто, намагаюся реалізовувати якісь свої ідеї і цікаві концепти.

Інтервю з Олегом Алейниковим

Космічний газоелектрозварник, робочий проект

Що тебе надихає?

На мене, як аніматора в минулому, сильне враження справляє красива і якісна анімація, яка тісно переплітається з сюжетом, впливаючи на дизайн персонажів.

Крім того, я небайдужий до старих і сучасних мультфільмів, в числі улюблених «Ліло і Стіч», «Рататуй», «Кунг-фу Панда», «Суперсімейка» і «Як приручити дракона».

Не можу пройти мимо крутих making of’ів, особливо з «Володаря Кілець», так і робіт Weta Digital і Blur в цілому.

Ще є промо-матеріали, концепт-арти, синематики до комп’ютерних і відеоігор, особливо подобаються недавні «The Last of Us», «Assassin’s Creed Unity» і «The Order: 1886».

Ну, і, звичайно ж, роботи старих майстрів, італійських, епохи Відродження, які придумали все те, в чому ми варимося зараз, ще 500 років тому.

Інтервю з Олегом Алейниковим

Скетч

Які у тебе цілі в житті?

Робити дійсно круті арти, поїздити по світу, розширити кругозір і попрацювати з такими майстрами, які надихають.

Як ти вважаєш, чи важливі основи малюнка і художня освіта для 3D-художника?

Не володію цією темою в повній мірі, оскільки моє художнє освіта швидше базове. У будь-якому випадку, зайвим не буде, хоча, звичайно, існують і найталановитіші одиниці, які спокійно обходяться і без нього. Особисто мені чотирьох років художньої школи не вистачає, зараз часто доводиться витрачати багато часу на такі засади, як побудова, поєднання кольорів тощо Будучи, наприклад, випускником Суріковского, я б не замислювався про таку элементарщине, а повністю зосередився на творчості.

Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим

Скетч

Чи є в тебе улюблені художники?

У числі улюблених 3D-художників: два стовпи Rafael Grassetti і Alessandro Baldasseroni; не зовсім 3D-художник Simon Lee (Spiderzero), який робить промо-арт до фільмів тощо; круту Mathieu Aerni і Adam Skutt, який нещодавно виклав концепт-арт до «The Order: 1886», після чого відразу ж кинулися рендери в схожому стилі.

У 2D теж тільки класика: відомий Frank Franzetta; сучасник Павло Риженко, який пише олією на історичні теми; досить відомий Sergey Kolesov, модний Eytan Zana, ну, і, мультиплікатори Chris Sanders і Glen Keane.

Чим ти займаєшся у вільний час?

Хотілося б, що воно було.

Якою б ти дав пораду починаючим художникам?

Тверезо оцінювати себе і свій скілл, але не сумувати, опанувати фундаментальні знання по малюнку. При цьому завжди розуміти, що ростуть не тільки ті, на яких ми орієнтуємося, але й ми самі, навіть якщо нам і здається протилежне. Основний секрет успіху – багато і продуктивно працювати, незважаючи ні на що.

Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим Інтервю з Олегом Алейниковим

Скетч

Читайте в нашій попередній статті, інтерв’ю зі Славою Гедич.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона