Інтервю з Павлом Тереховим

274

Сьогодні ми взяли інтерв’ю у Павла Терехова, який може працювати в Zbrush з закритими очима. Вийшло нескучне інтерв’ю з дуже цікавою людиною.

Розкажи нам, з чого почалося твоє прагнення до CG індустрії, чому ти вибрав напрямок 3d-скульптинга?

Скульптинг для мене завжди в якійсь мірі був більш зрозумілим, ніж моделювання полігонами. Тут немає обмежень в топології. Більш творче заняття, як мені здається. Це не означає, що я не моделю полігонами. Просто під продакшн потрібно працювати швидко і рівно, що в скульптурі не завжди можливо.
Цифрова скульптура дуже добре підходить для скетчів і концептів. Далі, щоб отримати хороший результат, необхідно робити ретопологию, а потім знову щось скульптить. Можливо, когось розчарую, але я намагаюся (якщо є така можливість) відразу робити правильну сітку з правильними формами у Maya, а потім по ній скульптить. Це менш захоплюючий процес, ніж возити пензликом по сферке, але в такому разі я економлю час і отримую результат набагато краще і швидше. А як відомо для замовника головне результат, а не процес. Він платить за фінальний арт.

Яким чином ти підвищував свій рівень, розвивався, ходив на спеціальні курси?

В дитинстві я ходив у художню школу, потім пішов в художнє училище, але не довго там провчився. Це було моє друге середню технічну освіту. А відстрочки від армії воно не дає. Тому зібрав речі і пішов служити. В армії теж було на чому і з ким практикуватися. Бив татухи, а вечорами і в нарядах оформляв високохудожньо конверти для листів і малював з фоток улюблених дівчат для солдатів, а потім і для прапорщиків і офіцерів. Тобто слава вже тоді мене переслідувала і в прямому сенсі слова не давала спати:)

Чого ти досяг на даний момент, ким працюєш?

На даний момент я працюю як фріланс скульптор і концепт художник. Робота в основному з закордонними замовниками (найчастіше це ігрова індустрія).
Читаю курси для різних платформ. Наприклад, як запрошений викладач для zbrush3d. Проводжу індивідуальні заняття. Це подобається найбільше.
Не знаю що сказати про досягнення. Напевно, те, що в портфоліо і є досягнення. А може бути те, що робота знаходить мене сама і я за нею не звертаюся, це теж досягнення в якомусь роді. Фідбек від моїх студентів, які пишуть, що отримали свою першу роботу або їх підвищили або надрукували в журналі. Останнім дуже пишаюся!
Інтервю з Павлом Тереховим

Чи стикався ти з творчою кризою чи це міф?

Так, буває. В основному, це роботи ночами, після яких не хочеться до комп’ютера підходити на відстань пострілу. Але останнім часом намагаюся так по хардкору не працювати. Втішаю себе тим, що всіх грошей у світі все одно не заробити і краще бути в доброму здоров’ї і на позитивній хвилі. Тоді і криз не буде ніяких.

Скільки часу ти витрачаєш на вдосконалення свого рівня моделювання?

Дуже багато витрачав, витрачаю і швидше за все буду витрачати, доки буде потреба у зростанні.
Інтервю з Павлом Тереховим

Інтервю з Павлом Тереховим

Чи дотримуєшся ти якогось плану, починаючи нову роботу? Часто експериментуєш в пошуках нового?

Так, обов’язково. Чіткий план перед кожним завданням, прописую його в зошити формату А4. Зазвичай це займає кілька аркушів. План змінюється від стадії до стадії. Зазвичай місячний проект-це 50 гигов версій і списана зошит. Раніше все робив руками, зараз намагаюся оптимізуватися. Вивчати якісь плюшки для прискорення робочого процесу (це відбувається постійно).

Є свої лайфхаки, якими хотілося б поділитися з початківцями 3d-скульпторами?

Так, я думаю варто починати на папері. Це дуже допомагає не втратити якісь важливі деталі з виду. Я виставляю собі час на кожне завдання. Так як існує величезна кількість штук які я вже робив, можу з великою точністю поставити собі час на кожну мікро завдання. Наприклад, полігональне моделювання кисті руки. Завдання буде записана на 20-30 хвилин. Коли мікро завдання виконано, я її викреслюю. В кінці дня підводжу підсумок: що зробив, що вийшло добре, а що необхідно буде доопрацьовувати.
Такий підхід допомагає ефективно витрачати робочий час. Робота виконується в термін замовник щасливий значить і я щасливий і ситий:)

Деякі 3d-моделлер мріють створити свій власний проект, гру, книгу, власний світ…чи не виникало в тебе такого бажання?

Так, у мене є кілька проектів, які тягнуться аж з початку двотисячних. Дуже хотів зробити кілька короткометражних анімаційних фільмів. Зробив і сценарії, і концепти, і до деяких розкадровки. Можу узяти на себе практично всі функції. Крім анімації.
Можливо коли-небудь з ким-небудь зберуся, та зроблю.
Інтервю з Павлом Тереховим

Якими девайсами користуєшся в роботі? На якому планшеті моделишь?

Планшет интуос А4 і є А5. На ньому працюю, коли приїжджаємо до батьків у рідне місто. Ніяких інших хитрих пристосувань не використовую.

Які програми використовуєш для створення своїх робіт? Що подобається в їх функціоналі?

Перше і мабуть одне з найбільш важливих — це зошит і ручка. В їх функціонал мені подобається абсолютно все. Будь-яку роботу можна зробити на аркуші паперу – це так!
А далі класичний наборчик, могутня купка — Maya, Zbrush, Photoshop.
Інтервю з Павлом Тереховим

Є 3d-скульптори, творчість яких тебе надихають, чия техніка виконання для тебе є прикладом?

Перестав захоплюватися чужими роботами з індустрії розваг.
Кумири та ідоли розвалюються дуже швидко, вважаю, що той, хто вибирає собі кумира з цієї галузі, приречений іти за ним. Не попереду не поруч, а за ним.
Виходить ти граєш в догонялки де ти завжди ведучий.
Тому я намагаюся працювати з першоджерелами. Це не окремо взяті художники, а монументальні праці. Підручники – якщо вже зовсім просто.

Приймаєш участь в різних конкурсах?

Останній раз намагався, чесно намагався. Вистачило на кілька годин – встиг зробити концепт. Прилетів дуже цікавий замовлення та конкурс як і інші спроби взяти участь пішов лісом.
Ось як виглядає відео концепт для конкурсу: