Казна сальвадора поповнилася біткоіни на $25 млн

17

Уряд сальвадора придбав в минулу середу ще 420 біткоіни, оголосив президент країни найіб букеле (nayib bukele) в соціальних мережах. Ця угода вартістю майже $25 млн за поточними цінами є першим придбанням криптовалюти державою з 20 вересня, коли букеле заявив про покупку урядом сальвадору 150 біткоінів.

Twitter

” очікування було довгим, але воно того варте. Ми тільки що купили 420 нових біткоіни”, – написав букеле в twitter англійською мовою. В даний час курс біткоіни знаходиться трохи вище $59 000.

Сальвадор став першою країною в світі, яка затвердила біткоіни в якості офіційного засобу платежу поряд з доларом сша, що, за твердженням букеле, дозволить знизити вартість грошових переказів від сальвадорських мігрантів, які проживають за кордоном. Традиційні банки та інші фінансові установи зазвичай стягують великі комісії за обробку грошових переказів.

Економіка країни значною мірою залежить від грошових переказів, що відправляються мігрантами додому. Щорічно відправляють родичам в сальвадор близько $6 млрд, або близько чверті валового внутрішнього продукту. При цьому приблизно п’ята частина домогосподарств залежить від грошових вливань з боку.

За офіційними даними, в цілому в казначействі сальвадору зберігається 1120 біткоіни на суму майже $66 млн.