Конференція NODE15: як це було

219

7 листопада в Харкові відбулася NODE’15 – щорічна конференція з комп’ютерної графіки.

Конференція пройшла в Бальному залі готелю Premier Palace Hotel Kharkiv, а її організатором виступила школа 3D графіки та анімації 3dmaya.com.ua. 25 спікерів з різних міст України виступили з доповідями по 3D моделюванню, концепт-арту, архвизу, анімації та візуальних ефектів.

Трохи передісторії

Перша конференція NODE пройшла 3 жовтня 2009 року в Харкові. Як зазначив тоді один із спікерів конференції, Валерій Орлов, «конференція була немов вкрученная лампочка вічно в темному під’їзді. Але погорев всього лише один день, знову згасла на кілька років…» На щастя, в 2013 році конференція відновила своє існування і, отримавши великий позитивний відгук від аудиторії, стала щорічною. З кожним роком тем і напрямків ставало все більше і більше, і ось в 2014 році NODE стала транслюватися онлайн, щоб взяти участь змогли всі охочі, незалежно від місця проживання.

На фото: Дмитро Бессонов

Що ж було особливого в четвертій NODE?

По-перше, NODE значно зросла. Причому, як кількісно – в два рази збільшилася кількість учасників та спікерів, так і якісно – зріс рівень організації, місця проведення та виступів запрошених спікерів. Приємно про це говорити скоріше тому, що тут йде мова про розвиток якогось CG-співтовариства, яке в тій же Україні почало формуватися не так давно.

Конференція NODE15: як це було

По-друге – атмосфера.

Нові знайомства, сміх, невимушене спілкування – здавалося, що це просто зустріч старих знайомих. Навіть не дивлячись на те, що багато зустрілися тут вперше.

Конференція NODE15: як це було

В-третіх – інформативні доповіді.

Звичайно, не можна сказати, що абсолютно всі доповіді вийшли такими, але значну частину спікерів публіка засипала питаннями і не хотіла відпускати. З таких спікерів була Ольга Стародубцева, Concept Artist харківській студії Plarium, яка розповіла про образному мисленні як основі створення професійного концепту.

Конференція NODE15: як це було

Таким був і доповідь Дмитра Черемисина, 3D artista з Києва. На NODE’15 Дмитро поділився нюансами створення реалістичної шкіри для 3D персонажів і навіть досвідчені тридешники залишилися після доповіді, щоб задати свої питання.

Конференція NODE15: як це було Конференція NODE15: як це було

Слайд з презентації Дмитра Черемисина

В’ячеслав Лісовський, Director of Video Production Department у харківській студії Plarium виступив з making of сінематика «Alien vs Predator. Soldiers inc.». Він розглянув проект з точки зору режисера і супевайзера, а так само розповів про технічні рішення: роботі з motion capture, деформаційному ризі і анімації.

Конференція NODE15: як це було

Кадр процесу роботи над синематиком

httpvh://youtu.be/pfy0XolDAKk

Ігор Климовський, Lead VFX Producer київської студії POSTMODERN провів workshop, де розповів, як створювалися «дорослі» візуальні ефекти в українсько-російському фільмі «Незламна» (рос. варіант «Битва за Севастополь»).

Конференція NODE15: як це було

Кажучи відверто, мета подібних заходів – не стільки нові знання, скільки обмін досвідом, знайомства та спілкування. У цьому сенсі NODE стала відмінним місцем зустрічі людей, яких об’єднує ні багато ні мало – любов до CG.

Дивитися повний фотозвіт з NODE’15