Making of Spiderbaby

249

Daniele Frau розповість про процес створення роботи «Spiderbaby» для конкурсу «Baby Comics».

Крок 1: Концепт

Почну з того, що скажу, що я не дуже хороший художник. Незважаючи на це, намальований від руки скетч – найкращий спосіб позбутися від літаючих довкола в голові ідей.

Для початку я визначився з композицією і тим, як персонажі будуть вписуватися в сцену.

Спочатку я хотів включити в сцену всіх марвеловскіх героїв, але потім несподівано передумав і вирішив зупинитися на одному з них.

На скетчі я намалював Малюка-павука звисає зі стелі. Тоді-то я і вирішив перевернути сцену догори ногами. Насправді я перевернув в композиції всі 3D-об’єкти.

Потім я зупинився на Малюка-павука, який краде у Малюка-гобліна пляшечку з молоком (хоча спочатку це був плюшевий ведмідь).

Making of Spiderbaby

Крок 2: Моделювання та текстурування

Я почав з того, що замоделил Малюка-павука. Як і завжди при моделюванні персонажів, я включив симетрію. Голову Малюка я зробив більше по відношенню до тіла (цей підхід я використовував для обох Малюків).

Основна складність полягала в тому, щоб надати очам правильну форму. Це пов’язано з тим, що було створено стільки Людей-павуків, що я вирішив зупинитися на останніх його втіленнях. Для піжамки персонажа я використовував патерн з павуками.

Making of Spiderbaby

Making of Spiderbaby

Крім звичайних карт я використовував displacement.

На обличчі Людини-павука павутина, однак, скалптить її вручну полігон за полігоном могло стати справжнім випробуванням, тому я збільшив число полігонів і скористався displacement-картою, щоб створити цю павутину.

Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby

Крок 3: Рігг

Як тільки я закінчив моделить Малюка, я перейшов до риги і скининнгу, щоб позиціонувати модельку.

Головний акцент повинен бути зроблений на тому, що Малюк-павук краде пляшечку з молоком у Малюка-гобліна.

У ригге я використовував звичайні кістки і инверсную кінематику. Контролери найпростіші, оскільки моделька не повинна була використовуватися в анімації.

Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby

Крок 4: Скалптинг

Після того, як я поставив Малюка в позу, я конвертував геометрію в editable poly, щоб перейти до скалптингу (на цьому етапі рігг мені вже не був потрібен).

На цьому етапі я ретельно пропрацював кожну складку піжамки маленького супергероя.

Making of Spiderbaby

Крок 5: Композ і рендер

На цьому етапі я приділив особливу увагу вибору лінзи і розстановці об’єктів в сцені.

Мета картинки – дезорієнтувати глядача, щоб він думав, що Малюк-павук стоїть на підлозі. І тільки потім, придивившись, він зауважує, що кімната перевернута догори дном.

Making of Spiderbaby

Також я хотів створити в сцені об’ємний світ, щоб зробити освітлення кімнати більш реалістичним. Але це вилилося в значне збільшення часу рендера.

Making of Spiderbaby

Фінальна картинка була отримана вже на пості, тоді ж я відрегулював яскравість, контраст, насиченість і баланс кольору.

DOF-ефект був створений вручну методом вирізування персонажа з фону і заблюривания інших об’єктів по мірі віддалення від нього.

Звичайно ж, можна було отрендерить його окремо, але це б ще сильніше позначилося на часі рендера, який і так зайняв 26 годин з роздільною здатністю 4100х2308 пікселів.

Making of Spiderbaby Making of Spiderbaby

Журналіст: Альона