Огляд: iOS 12 – що нового ми отримали

218

Apple зробила офіційний реліз оновленої мобільної системи iOS. Нова 12-я версія доступна для установки не тільки на останніх моделях «яблучної» лінійки, але і більш ранніх пристроях, наприклад, iPhone 5S, SE.

Головна задача, яку покликана вирішити нова iOS 12, – прискорити роботу нових і старих айфонів і айпадів. Розробники ретельно опрацювали питання швидкого старту камери, додатків, появи клавіатури на дисплеї (за їх твердженням, все стало запускатися на 70% швидше).

Крім цього, оновлена мобільна система отримала ряд нових опцій, які спрямовані на збереження персональних даних і покликані допомогти користувачеві поменше звертати увагу на свій телефон.

Моніторинг екранного часу

На другому місці після заявленого поліпшення продуктивності знаходиться інше важливе оновлення: налаштування 12-ої iOS доповнилися аналітичної вкладкою, яка збирає інформацію, скільки часу проводить користувач у своєму телефоні. Моніторинг опрацьований в деталях – при бажанні можна дізнатися зведення за добу, тиждень, переглянути найбільш часто відвідувані програми, а ще отримати дані, скільки разів за день айфон брали в руки.

iOS 12 за бажанням користувача може поставити ліміти на використання того чи іншого додатка, при цьому обмеження не мають жорсткого диктату – від них можна відмовитися.

Останні повідомлення

Чергове нововведення 12-ої мобільної операційки пов’язано з наведенням порядку в повідомленнях. Тепер їх можна розподілити по групах в залежності від додатків, звідки вони приходять. Згруповані категорії можна розкривати, читати в них окремі посади або просто видалити. Також повідомленнями всередині групи можна управляти – вимкнути або зробити беззвучними.

Siri – здатність до навчання

Вбудований помічник Siri може здійснювати одиничні дії, але до останнього моменту був не здатний робити що-то на кшталт «відкрити програму і поставити музичний трек». Реліз iOS 12 повинен виправити становище – користувачам надається можливість створювати персональні ланцюжка дій.

Завдання для Siri стало можливим створювати у розділі «Швидкі команди». У ньому пропонуються шаблони типових дій всередині певної програми: наприклад, встановити час будильника, запустити улюблений трек-лист, знайти потрібний контакт залишити повідомлення і т. д. Для кожного оперативного дії можна встановити прив’язку голосової завдання – при активній Siri пристрій виконає поставлене команду.

Захист даних

Розробники доповнили браузер Safari рядом нових інструментів, мета яких – забезпечити безпеку персональної інформації від несанкціонованого збору. Також мобільна система Apple отримала функцію контролю паролів, яка навчилася створювати і запам’ятовувати кодові комбінації, що вводяться користувачем на різних сайтах, робити їх вставку при черговому відвідуванні сторінки, а ще попереджати про використання одного й того ж паролю на різних додатках.

Помічник Siri тепер вміє шукати необхідний пароль, проте не стане його афішувати, поки не ідентифікує цього власника пристрою. Клавіатура допоможе вводити одноразовий код, що приходить по смс.

Додаткові опції

iOS 12 отримала новий додаток під назвою «Рулетка» з двома вбудованими інструментами. Один з них пов’язаний безпосередньо з вимірами (визначає відстані в доповненої реальності), інший – будівельного характеру, раніше знаходився в програмі «Компас».

Майданчик доповненої реальності також отримала оновлення. Відтепер вона здійснює підтримку багатокористувацького режиму – чотири людини кожен зі своїм телефоном можуть об’єднуватися в межах одного віртуального світу і взаємодіяти там.

Джерело: http://kbcsecurities.com.ua/