Рендер в KeyShot

529

Mario Malagrino, CG-художник з Флоренції, розповідає, як створити ідеальний рендер в KeyShot.

Введення

Кілька слів про KeyShot. KeyShot – це рендерер в режимі реального часу, налаштований по відношенню до художника дуже приязно, який дозволяє створювати фотореалістичні рендери в рекордно короткі терміни. При цьому слід пам’ятати, що ключовим моментом при створенні крутого рендера, є хороший світло і шейдера. У KeyShot представлена велика кількість фізично коректних HDRI-оточень, шейдерів і різних налаштувань, що дозволяють домогтися приголомшливих результатів. При цьому всі зроблені зміни відображаються у сцені в режимі реального часу.

Знайомство з KeyShot

Отже, почнемо. В 3D-редакторі призначте на складові об’єкта однакові кольори, якщо для них буде використовуватися один і той же шейдер. У ранніх версіях KeyShot для такого розмежування використовується колір, в нових – матеріали.

Рендер в KeyShot

Призначення шейдерів на модель в 3D-редакторі

Імпорт моделі

Після того, як на всі складові моделі призначені відповідні кольори, необхідно експортувати модель у форматі .OBJ. Потім відкриваємо KeyShot і імпортуємо модель, яка відразу ж почне рендеритись в режимі реального часу. Це дасть краще розуміння процесу.

В 3D-редакторі також необхідно коректно налаштувати масштаб, наприклад, в метрах. Це дозволить імпортувати в сцену інші об’єкти в коректному масштабі.

Рендер в KeyShot

Послідовний експорт та імпорт моделі

Інтерфейс

Двома важливими розділами (кнопками) є Project та Library. У розділі Project можна знайти всі об’єкти сцени. В розділі Library – об’єкти, які можна додати в сцену, наприклад, шейдера або HDR-зображення.

Рендер в KeyShot

Найбільш важливі елементи інтерфейсу KeyShot

Бібліотека

Познайомимося ближче з бібліотекою. В уроці ми будемо використовувати такі її розділи, як Materials, Colors, Environments, Back-plates, Textures і Renderings.

У розділі Materials знаходиться список матеріалів, які потрібно просто перетягнути на модель.

У розділі Environments знаходяться HDR-зображення з налаштуваннями, які можна використовувати як у якості світильників, так і в якості задників.

У розділі Back-templates знаходяться задники різного кольору. Можна також використовувати і свій задник або фон.

У розділі Textures знаходяться текстури, які можна повісити на слот Color, Bump, Opacity або Label моделі.

Рендер в KeyShot

Матеріали, доступні в бібліотеці

Розділ Materials

У розділі Materials є кілька різних категорій матеріалів. У нашому випадку мені потрібна була автомобільна фарба. Після того, як я призначив шейдер, перетягнувши її на модель, його налаштування стало легко змінити.

Для того щоб відкрити настройки шейдера в розділі Project, необхідно двічі клікнути на об’єкті. Після зміни параметрів їх можна зберегти в бібліотеці, для повторного використання.

Рендер в KeyShot

Призначення матеріалів

Переміщення і масштабування об’єктів

Положення об’єкта, його розмір і кут обертання також можна змінити в меню Project. Для цього досить двічі клацнути на складової частини об’єкта і вписати необхідне значення у відповідну графу або скористатися інструментом Move.

Рендер в KeyShot

Переміщення і масштабування об’єктів за допомогою панелі

HDR-зображення

У KeyShot представлений широкий вибір HDR-зображень. У розділі Environment можна налаштувати світло і відбиття від HDR-зображення, щоб домогтися реалістичних результатів.

Рендер в KeyShot

Налаштування світла і відбиттів

Редагування HDR-зображень

Якщо натиснути на Edit HDR, то можна додати в редактор свої світильники. Досить простий, але ефективний процес. На дуже світлих рендерах я б уникав використання занадто великої кількості таких світильників, але в цілому іноді можна домогтися цікавих ефектів і певною атмосферності.

Якщо ви імітуєте студійне освітлення, то пам’ятайте, що в відображеннях не повинно бути видно дерев або будь-яких інших елементів вуличного освітлення або оточення. При цьому HDR-зображення, зняте на вулиці, можна легко розмити в редакторі HDR.
Занадто насичене синє небо можна трохи змінити в цьому ж редакторі, хоча, з іншого боку, пронизливе блакитне небо виглядає дуже навіть добре.

Рендер в KeyShot

Інструменти KeyShot для редагування HDR-зображень

Зміна задника

Якщо вам подобається тільки світло, що виходить від HDR-зображення, ви можете переключитися в режим кольору, вибравши необхідний колір, як тло. Це ніяк не вплине на світло або відбиття, тільки на задній фон. При цьому пам’ятайте, що колір ніяк не буде відображатися на вашій моделі.

Рендер в KeyShot

Зміна задника з допомогою спеціальних інструментів

Створення світильників

В режимі редагування HDR-зображень світильники можна створювати за помахом кліка. Такий підхід дуже ефективний, а іноді й абсолютно необхідний. Особливо це стосується темних сцен, коли вибране HDR-зображення не висвітлює необхідні ділянки моделі. У цьому випадку просто необхідно додати парочку Highlight або Pin.

Рендер в KeyShot

Реалістичні світильники за пару кліків

Використання кольору

Pin може бути будь-якого кольору, що, безумовно, вносить в сцену різноманітності. Для теплої атмосфери ідеально підходить світло-оранжевий, для холодної – світло-блакитний. Не фарбуйте всю сцену в насичені кольори, просто трохи відтіняйте.

Рендер в KeyShot

Ненав’язливі відтінки

Використання задників

З допомогою задників або Back-plates можна зробити зображення більш цікавим. Можна створити свій власний фон в Photoshop, скористатися фотографією або існуючим задником. Наприклад, в KeyShot дуже круто рендери автомобіль на тлі фотографії вулиці.

Рендер в KeyShot

У KeyShot дуже просто використовувати складний задній фон

Робимо краще зображення

Отже, ми отримали розмите і обесцвеченное HDR-зображення зі світильником і джерелом відбиттів сірого кольору. Як можна поліпшити таку сцену? А є одна маленька хитрість, якою б я рекомендував скористатися, щоб домогтися реалістичного студійного освітлення.

Рендер в KeyShot

До

Як зробити краще зображення

Створюємо куб або примітив будь-якої іншої форми, хоча зазвичай я використовую саме куб. Поміщаємо куб над автомобілем і застосовуємо на нього шейдер світильника. Різниця відразу ж стає помітною.

Рендер в KeyShot

До і після

Студійний задник

І останнє, що б я хотів поділитися – намагайтеся створювати студійний задник, тобто такий вигнутий плейн, який імпортуєте в сцену з 3D-редактора. При цьому раджу робити вигин дуже м’яким і значним. Так ви отримаєте м’який і добре розподілений по сцені градієнт.

Навіщо ми це робимо? Якщо ви використовуєте Back-plate або переводите HDR в режим color, вони не будуть відображатися на об’єктах і матеріалах. Але у нас є студійний задник, на який можна призначити колір, який буде відображатися на об’єкті або матеріалі.

Рендер в KeyShot

Автомобіль на студійному заднику

Рендер в KeyShot

Можливі варіанти задників

Налаштування фонового

У налаштуваннях фонового також немає чогось неймовірного. Єдине, я б рекомендував встановити для Samples значення 16, для Shadow 6-7. Більш високі значення більше збільшать час рендера. Серед рендер-пасів варто окремо відзначити Clown-пас, який фактично є альфою, при цьому на кожну групу можна призначити різні кольори, що дуже зручно для роботи в Photoshop.

Рендер в KeyShot

Налаштування фонового

Рендер в KeyShot

Фінальний рендер

Рендер в KeyShot

Перший варіант рендера, вигляд спереду

Рендер в KeyShot

Другий варіант рендера, вигляд спереду

Журналіст: Альона