Створення персонажів для AAA-ігор, з Renaud Galand (частина 1)

297

Renaud Galand, головний художник по персонажам команди Overwatch, розповідає про свою роботу в одній з найбільших ігрових студій в індустрії, і про те, як стати співробітником Blizzard.

Які навичками потрібно володіти, щоб залишатися затребуваним фахівцем в індустрії високобюджетних ігор?

Наша індустрія постійно прогресує. З технічної і творчої точки зору, незалежно від посади, вам щодня доведеться освоювати нові техніки та прийоми. Якщо ви виберете цей шлях, то я сподіваюся, що ви володієте двома головними якостями, які допоможуть вам досягти вашої мети: пристрастю і цікавістю. Пошук, вдосконалення навичок та навчання повинні стати природними доповненнями вашої роботи.

Це лише частина з того, що робить хорошого моделлера успішним у світі ігор класу ААА.

Найважливіший навик, який мені довелося освоїти – це командна робота. Як у нас кажуть, «щоб створити гру Blizzard потрібен весь Blizzard». При роботі над Overwatch, розумієш, наскільки це вірно. Я в будь-який момент можу поговорити з дизайнером, аніматором, риггером або концепт-дизайнером щоб вирішити раптово виникле питання. Ми ділимося знаннями і новими техніками з іншими командами, допомагаємо один одному виправляти помилки, вчимося один у одного. Все це дуже допомогло мені вибудувати добрі відносини з нашими командами, всередині проекту і компанії Blizzard. Це також поліпшило мене як розробника ігор і командного гравця.

Я зрозумів, що особиста майстерність – лише половина твого успіху в цій індустрії.

Створення персонажів для AAA-ігор, з Renaud Galand (частина 1)

Серед наших читачів є моделлер, які мріють працювати над високобюджетними іграми. Є програми, знання яких дасть їм конкурентну перевагу в індустрії? З якихось програм варто почати новачкам?

Моя відповідь буде класичним: програми – це просто програми. Якщо б я зараз міг дати пораду молодому собі, то я б порадив вивчати і практикувати фундаментальні речі, на яких будуються інші навички. Знання анатомії, теорії кольору, композиції, архітектури надалі дуже полегшать вам життя.

Звичайно, ви завжди можете удосконалювати ці навички, але повірте, що вчити їх, поєднуючи з роботою, сім’єю та іншими обов’язками, може бути складніше, ніж ви думаєте.

Створення персонажів для AAA-ігор, з Renaud Galand (частина 1)

Що стосується інструментів, то буде хорошим початком вивчення Maya. Я раджу цю програму з її гнучкості у пайплайнах і популярності у багатьох індустріях (кіно, відео ігри, реклама).

Для скульптинга хорошим початком буде Sculptris (зроблений Pixologic). Ця програма дозволить вам познайомитися з цифровою скульптурою. І, звичайно, Zbrush. Він пропонує все необхідне для роботи над більшістю проектів. Варто також згадати Mudbox і його інтуїтивно зрозумілий набір інструментів.

Для текструрирования, крім іншого, необхідно володіти Photoshop. Також я дуже раджу познайомитися з програмами фізично коректного текстурування – Substance Painter/Designer або Quixel Suite. Наша індустрія вже зробила свій вибір і все більше AAA-ігор використовують PBR (фізично коректний рендеринг).

Створення персонажів для AAA-ігор, з Renaud Galand (частина 1)

Як ви наймаєте працівників в команду? Що має і чого не має бути в хорошому портфоліо?

Найм правильних людей в нашу команду Overwatch – дуже важливе завдання. Сильне портфоліо з моделями в стилістиці Blizzard і/або володіють естетичною привабливістю – це ще не все. Людина обов’язково повинен вписуватися в нашу культуру.

Blizzard – компанія з дуже розвинутою культурою. Співробітники формують її кожен день, живуть і дихають їй. Кожна команда всередині Blizzard надихається нашими головними цінностями і розвиває власну субкультуру. Це означає, що команда World of Warcraft функціонує відмінно від команди Diablo або Overwatch. Таке різноманіття допомагає створити неповторний мікс стилів управління, знань і підходів до дизайну, який збагачує всю компанію.

Тому ідея про те, що людина повинна або «вписатися в команду» є наріжним каменем процесу найму.

Створення персонажів для AAA-ігор, з Renaud Galand (частина 1)

Що стосується портфоліо, давним-давно один мій колега дав мені відмінний рада (я слідую йому донині): «Якщо ти хочеш працювати в конкретній компанії над конкретною грою, то в твоєму портфелі повинна бути пара робіт, виконаних в стилі цієї гри. Це покаже, що ти зацікавлений в проекті та збільшить твої шанси бути поміченим».

Наприклад, портфоліо, що складається з фотореалістичних персонажів та оточення, швидше за все, не допоможе вам потрапити в команду Overwatch. Але воно може викликати інтерес у відділі синематиков.

Створення персонажів для AAA-ігор, з Renaud Galand (частина 1)

Як ви здійснюєте керівництво і як ви розвиваєте навички лідера? Як творча людина може керувати без шкоди для робочого процесу? До кого ви звертаєтеся за допомогою чи порадою, коли на проекті виникають складнощі?

Я досі вчуся бути лідером, це захоплюючий досвід. В процесі правило ти дізнаєшся про себе нітрохи не менше, ніж про керівництві іншими людьми.

Коли я відчув, що готовий додати цей аспект до моїм робочим обов’язків, я вже був оточений талановитими лідерами і керівниками, які допомогли мені освоїтися в моїй нинішній посаді. Для нашої команди важливо робити людей кращими. Ми даємо їм інструменти для досягнення їх цілей. Поради щодо співпраці з іншими відділами, позитивне і проактивне рішення проблем, постійне спостереження за рівнем щастя наших співробітників – це лише деякі інструменти, які ми, керівники, використовуємо щодня, щоб найкращим чином піклуватися про колег. Наша головна мета – бути наставниками, які допомагають людям швидше і простіше приймати будь-які рішення.

Створення персонажів для AAA-ігор, з Renaud Galand (частина 1)

Наприклад, в команді Overwatch у нас є традиція – для кожного сезонного заходу ми вибираємо одного з художників, який стає «головним по арту». Ми даємо людині можливість взяти на себе більше відповідальності, вирости як лідеру. Крім створення моделей, головний з арту – з допомогою керівника – стежить за тим, щоб всі працюють над заходом художники наслідували загальному творчому плану. Також ця людина бере участь в нарадах, зустрічах з виробничими відділами і відповідає за ряд аспектів, які впливають на загальний успіх. Все це створює інтерес і позитивну залученість в процес і завжди покращує комунікативні та управлінські навички співробітника.

Як менеджери ми завжди раді удосконалювати свої навички (на зборах і особистих зустрічах) і ділитися досвідом і успіхами з керівниками інших відділів. Такі моменти лідерства допомагають нам зрозуміти, що ми можемо робити краще для команди, порадіти нашим успіхам і розповісти про отриманому досвіді і прийоми лідерства, які наші колеги можуть застосувати у своїх командах.

Продовження випливає.

Оригінал статті знаходиться тут. Переклав Макс Максимов.