Що намічено в Apple на цей рік і не тільки

222

З’явилася інформація про плани компанії Apple на найближчий рік і на кілька років вперед. Увазі читачів надамо огляд даних відомостей.

Презентація новинок

25 березня в театрі Стіва Джобса відбудеться один із заходів, присвячених випуску деяких виробів фірми. Насамперед мова йде про сервіс потокового відео, який повинен стати конкурентом Netflix.

Крім того, доповненням до цього сервісу стане телевізійна приставка Apple Mini TV, за допомогою якої буде неважко здійснювати перегляд всієї надходить відеоінформації.

В парі з телевізійної приставкою може працювати ще одна новинка – HomePod Mini. Ця розумна колонка зробить доступним прослуховування музичних треків, новин і багато чого іншого. Є ймовірність, що виріб будуть освоювати під брендом Beats, але причини такого перебігу поки не відомі. Пояснюється лише, що такий хід допоможе компанії наблизитися до конкурентів в даному сегменті.

Навушники, зарядка і смартфон

Надходить інформація на рівні чуток про те, що «яблучники» запустять оновлену модель бездротових навушників AirPods і зарядний пристрій AirPower, анонс якого вже готувався давно, його чекали ще в минулому році.

Одним з найбільш популярних смартфонів в лінійці Apple був iPhone SE, виробництво якого вже згорнули. Апарат отримав визнання, в першу чергу, завдяки своїй низькій вартості і компактним розмірам.

Очікувалося, що його замінить iPhone XR, але надії не виправдалися. Новий айфон занадто великий і дорогий для цього. Тому всі шанувальники моделі живуть очікуваннями запуску новинки з дисплеєм, розмір якого не перевищує 4 дюймів. Інсайдери, з аналізу кодів вже дізналися, що вона скоро вийде, у виробу буде колишній процесор iPhone 7. Швидше за все мова йде про iPhone SE 2.

Сімейство iPad і iPod

Завдяки інформації з сайту ЄЕК (Євразійської економічної комісії) стало відомо про реєстрацію не менше семи нових моделей iPad. Серед інших є апарат з екраном 10 дюймів. Він трохи більше старого аналога.

iPad Mini 4 продається вже більше чотирьох років. Багато вирішили, що на цьому закінчиться історія цього цікавого iOS-пристрої. Проте нещодавно керівник одного з підрозділів Apple повідомив, що маленький планшет розробляється, не уточнивши хоча б приблизну дату його анонсу.

У цьому році очікується випуск ще одного гаджета «яблучників», що дозволяє поринути в їх екосистему – iPod Touch, яке стане сьомим за рахунком. Є навіть передчуття, що його оприлюднять у березні.

Об’єднання ПО

Всі знають, що ПК Apple працюють на базі MacOS, а смартфони і планшети управляються iOS.

У минулому році один з представників фірми заявив, що вони розпочали проект, який дозволить запускати iOS-додатки на Mac. Пізніше одне з авторитетних видань опублікувало інформацію про плани компанії в цьому напрямку.

За його даними, влітку 2019 року створять SDK, що дозволяє переносити програми з iPad на MacOS. На наступний рік очікується розширення можливостей даної програми. Вона те ж саме дозволить робити з iPhone. До 2021 року планується створення програми, можливості якого об’єднають роботу всіх трьох платформ.

У самій компанії цю інформацію ніяк не коментують. Проте всі розуміють, що в разі здійснення цього плану, вигоди для розробників і користувачів наявності.

Перші, після впровадження нового ПЗ, яке охопить своєю платформою всі пристрої компанії, не будуть витрачати ресурси на власні версії для гаджетів, як це було раніше.

Користувачі отримають можливість застосування однієї програми на всіх виробах фірми, що для них означає насамперед економію. Платиш один раз і користуєшся всіма можливостями розширеного ПО.

Apple не перша компанія, яка намагається створити щось універсальне в сегменті програмного забезпечення. До цього подібні спроби робили в Microsoft і Google. Однак створити такий продукт поки нікому не вдалося. Ці два техногиганта змогли зробити все для стирання граней між програмами, наприклад, Android і Chrome OS. Їм просто додали інші, які підтримують роботу ресурси. Це Google Play і Android-додатки в Chromebook.

 

Джерело: http://superfly.org.ua/