Топ-20 найкращих серіалів про паралельні світи і світи майбутнього за рейтингом Кинопоиск

357

У наш сьогоднішній топ-20 серіалів увійшли франшизи, в яких описується футуристичний світ майбутнього, або паралельний світ, схожий з нашим, але має відхилення або в бік прогресу, або в бік регресу, або зовсім в бік містики.

Деякі пояснення

Але, між тим, цей список серіалів не містить в собі відверто фентезійних, в яких фігурують маги, ельфи, гноми та інше наповнення. Не включали ми сюди і серіали про космос. На рахунок них є . Не знайдеш тут і подорожей у часі. Вони . Так само як і про петлі часу. Вони. Немає тут і світів апокаліпсису і постапокаліпсису в стилі «Протистояння» Стівена Кінга чи марвеловской всесвіту . Про них у найближчому майбутньому будуть складені свої топи, як за серіалами, так і з повним метрам.

Але і в нашому цілеспрямованому топі ви знайдете для себе багато цікавих франшиз, тим більше що ми включили в нього тільки ті стрічки, які в рейтингу Кинопоиск знаходяться вище позначки 6.5. А це означає, що будь-яка з них припаде до смаку навіть не особливому любителя фантастики.

Отже, в бій!

1. Дуже дивні справи (2016-…)

Телеканал Netflix (США). Рейтинг КП 8.5.

Знято 2 сезону. Статус: Перерва.

Троє хлопчаків засиділися в одного за грою допізна, але ось настав час йти додому. Як виявилося пізніше, за місцем свого проживання прибутку тільки двоє. Третій – загадково зник. Бідна мати, зневірившись дочекатися ворушіння з боку поліції, сама береться за розслідування. Але пізніше, з іншого боку, до цього розслідування підключається і шериф, який зіткнувся з таким, від чого у нього волосся на голові стало дибки.

А чому у здорового мужика можуть встати волосся дибки? Потрібно подивитися. А для інтересу додамо, що хлопчина дійсно просочився в моторошний паралельний світ, звідки на зміну йому просочується дівчинка з суперздатності. До того ж поруч розташовується надсекретний дослідний центр, в якому на людях ставлять експерименти. Загалом, нудно точно не буде!

2. Чорне дзеркало (2011-…)

Телеканал Channel 4 (Англія). Рейтинг КП 8.5.

Знято 4 сезону. Статус: Перерва.

Всі чотири сезони серіалу являють собою набори абсолютно не пов’язаних один з одним художніх фільмів. Так-так, саме повноцінних повнометражок, оскільки кожна така стрічка за тривалістю перевищує 60 хвилин. І всі фільми об’єднує одне: у них показано що станеться з людством в майбутньому.

Деякі висвітлюють проблеми, які виникають з розвитком соцмереж, другі – інтернету в цілому, треті зациклені на новітніх розробках в області техніки і до чого вони можуть привести, четверті піднімають питання соціуму, життєвого укладу, розшарування суспільства і пр. Всі фільми різні, і не всі можуть сподобатися широкому загалу. Але подумати вони точно заставлять.

Хочете побачити до чого котиться світ? Тоді ласкаво просимо в світи «Чорного дзеркала»!

3. Світ Дикого заходу (2016-…)

Телеканал HBO (США). Рейтинг КП 8.1.

Знято 2 сезону. Статус: Перерва.

З перших серій спостереження за знущаннями над людиноподібними роботами, абсолютно відрізнятись зовнішністю і манерами мислення від людей, розумієш, до чого все йде в цьому чудернацькому майбутньому. А саме – до повстання цих самих роботів.

Де-то в пустельній області прерій США однієї з корпорацій був збудований цілий світ Дикого заходу, населений людиноподібними роботами. Відтепер для того, щоб зануритися в атмосферу XIX століття не потрібно лізти в віртуалку. Можна опинитися в ній живу.

Причому, населення, тобто, людиноподібні машини, усвідомлюють себе саме нормальними мешканцями містечок Дикого заходу і не підозрюють, що вони машини. Як вам такий розклад? Багатьом він сподобався. Долучайтесь і ви!

4. Твін Пікс (1990-2017)

Телеканал ABC (США). Рейтинг КП 8.1.

Знято 3 сезону. Статус: Завершений.

На перший погляд Твін-Пікс – цілком благополучний містечко. З вигляду все люб’язні, і живуть душа в душу. Поки в один прекрасний момент на берег хвилі не виносять потопельницю-старшокласницю, якою виявляється Лора Палмер. З цього моменту агент Купер і шериф Труман, заглибившись у місцевий, з вигляду тихий і благополучний, «людейник», відкривають для себе багато нового про тутешніх обивателях.

Все дійство покрито пеленою темряви й дуже довго було не зрозуміти, хто вбив Лору Палмер? А на скільки довго, можна навіть посміхнутися. Перерва між 2 і 3 сезонами серіалу склав цілих 15 років, і весь цей час люди гадали, хто ж цю проклятущі дівчисько замочив, в повному розумінні цього слова.

І не факт, що серіал вирішили реанімувати тільки з-за того, щоб, нарешті, пояснити людям всю таємницю. Так, громадяни, Девід Лінч він такий…

5. Загублена кімната (2006)

Телеканал Syfy (США). Рейтинг КП 8.0

Знято 1 сезон. Статус: Завершений.

На початку 60-х років якісь діячі вирішили провести в одній з кімнат мотелю якийсь експеримент, в ході якого у наш світ просочився людина з паралельного світу, а всі речі в даній кімнаті стали володіти магічними властивостями.

І, що характерно, в наш час, в яке розвиваються описувані в серіалі події, цієї кімнати вже давно не існує. Але в неї можна потрапити, якщо у тебе є один з магічних об’єктів – ключ. Вставлений в будь-яку замкову щілину він відчиняє двері в цю загадкову кімнату, в яку колись перемістився людина з паралельного світу, речі якого і придбали в нашому світі магічні властивості.

Всього їх (речей) близько або трохи більше ста (толком ніхто не знає). Це може бути що завгодно: годинник, ручка, гребінець, газета, квиток на автобус і т. д. Існує повір’я, що якщо зібрати їх всі, то можна буде керувати реальністю, або щось в цьому роді. Чи це Правда? Розберемося, подивившись шедевр американських кінематографістів.

А починається все з того, що не вірить в чудеса детектива Джо Міллеру потрапляє в руки цей магічний ключ, за яким полюють підступні люди. Він відкриває одну з подвернувшихся дверей. За нею виявляється таємнича кімната мотелю, час у якій як би застигло. Сюди в момент небезпеки його донька вбігає. Двері за нею закриваються, але коли Міллер відкриває її знову, вже порожня кімната. Виявляється, після закриття дверей всі предмети, що залишилися в кімнаті, кудись зникають. Чи зможе агент повернути свою дочку?

Не кожен раз телеканалу телеканалу Syfi вдається створити шедевр. Але це саме один з тих рідкісних випадків.

6. Паралельні світи / Ковзні (1995-2000)

Телеканали FOX (1 і 2 сезони) і Syfy (інші) (США). Рейтинг КП 7.9.

Знято 5 сезонів. Статус: Завершений.

Майструючи в своєму підвалі антиграв, Куїн Мелорі і не підозрював, у що може вилитися його відкриття. А воно вилилося у великі проблеми для нього і ще кількох майбутніх членів його своєрідною команди, причому, як усвідомлено взяли участь в експерименті по ковзанню (переміщення з паралельного світу у світ), так і опинилися втягнутими в нього випадково.

Так, машина спрацювала, але відправила всіх у світ вічної зими, в якому їх чекала смерть від крижаного торнадо. Куїн на своїй «дистанционке» змінює час повернення, тільки переміщаються вони не в свій світ. І з цих пір їхній скольжениям по світах немає кінця і краю. Чи повернуться вони коли-небудь у свій рідний світ? Не скажемо…

7. Еврика (2006-2012)

Телеканал Syfy (США). Рейтинг КП 7.8

Знято 5 сезонів. Статус: Завершений.

Хто б міг подумати що у нас на Землі є таємний місто, який прихований в штаті Орегон під своєрідним куполом. Наука там зробила крок далеко вперед, а тому життя зовсім не схожа на нашу звичайну, що і дало нам право вважати це місце своєрідним паралельним відокремленим світом.

Але відокремленість його уявна. Корпорація Global Dynamics, обосновавшая його, знаходиться під егідою Міністерства Оборони США. Місто суворо засекречений, а творять там таке, від чого все живе може перестати існувати в момент. Тобто, люди навіть і не зрозуміли б, звідки їх взагалі накрило.

А тому з тими, хто цього місто натикається, розправляються швидко і на місці. Якось, під час транспортування своєї дочки (до речі, злочинниці) на узбережжі Лос-Анджелеса до матері, на нього випадково наткнувся і судовий маршал Джек Картер. Тепер їм з донькою-негідницею доведеться назавжди залишитися в цьому місті. І як у них в ньому все піде?

Відтепер спокій їм тільки сниться!

8. Майже осіб (2013-2014)

Телеканал FOX (США). Рейтинг КП 7.7

Знято 1 сезон. Статус: Завершений.

В недалекому майбутньому, а точніше – в 2048 році, на допомогу органам правопорядку будуть додані людиноподібні роботи. Саме в цю пору попало працювати в рядах поліцейського департаменту Джону Каннексу (Карл Урбан).

Починається все з того, що Джон, пройшовши реабілітацію після важкого поранення, що призвело до майже півторарічної комі, повертається на роботу. Його колишній напарник був убитий в ході тієї фатальної перестрілки, а тому на за міну йому відрядили людиноподібну машину, експериментальну передову модель, з більш просунутим інтелектом.

Спочатку Джек терпіти його не може. Але чим далі, тим більше він зміцнюється в думці, що його напарник не зовсім робот. А точніше – майже людина…

Серіал був дуже успішний. Але був припинений, а потім і закритий, через надзвичайну завантаженість акторів у роботі над повнометражними проектами. Не потягнув телеканал FOX такого дорогого спеца, як Урбант. Та й Майкл Або, виконавець ролі робота-напарника, теж коштував не дешево. Так само як і весь проект загалом. А даремно. Народ був дуже розчарований закриттям проекту.

9. За межею можливого (1995-2002)

Телеканал Syfy (США). Рейтинг КП 7.7.

Знято 7 сезонів. Статус: Завершений.

Ще один проект, кожен сезон якого являє собою серію незв’язаних та відокремлених коротких художніх фільмів з ухилом в жанр фантастики. Світи «За межею можливого» так само різноманітні, як у випадку з «Чорним дзеркалом». Більше того, саме «Чорне дзеркало» можна сміливо назвати своєрідним сіквелом «За межею можливого».

Не будемо вдаватися у подробиці, скажемо лише, що воно того варто. Про це говорить і високий рейтинг і кількість наштампованих сезонів. 7 сезонів для фантастичного серіалу, повірте, – це дуже багато.

З відео, на жаль, є тільки інтро.

10. Темне дитя (2013-2017)

Телеканал BBC America (США). Рейтинг КП 7.7.

Знято 5 сезонів. Статус: Завершений.

На перший погляд народ може обуритися: «Постійте-ка! А тут-то де паралельний світ?». Відповімо. Для нашої героїні, яку так чудово зіграла Тетяна Маслани, влізти в життя незнайомій померлої дівчини і стало попаданням в своєрідний «паралельний світ», в якому життя йде за абсолютно іншими законами.

Хто не вірить може сам переконатися з якими жахливими проблемами довелося зіткнутися Сарі після того, як вона натягнула на себе личину схожою на неї як дві краплі самогубці…

11. Ляльковий дім (2009-2010)

Телеканал FOX (США). Рейтинг КП 7.6.

Знято 2 сезону. Статус: Завершений.

Дівчина з дивним ім’ям Еко – лялька, тобто людина, чию особу можна стерти і переписати заново в іншій інтерпретації. Для чого це робиться? Та для того, щоб багаті люди могли користуватися нею в своє задоволення.

Але одного разу пам’ять у Еко починає чинити опір насильству над собою. В якийсь момент її мозок починає все згадувати, і тоді на зміну поступливою маріонетці приходить відчайдушний месник, який не заспокоїться, поки не вибереться з цього лялькового дому і не помститься виродкам, які прирекли її на це жахливе існування…

12. Люди (2015-…)

Телеканал AMC (Англія, США). Рейтинг КП 7.4.

Знято 3 сезону. Статус: Перерва.

Проект, що розробляється англійської студією АМС, якій належать такі твори, як «Ходячі мерці», «Пекло на колесах» тощо, є своєрідною переспів шведського серіалу «Äkta människor» (Реальні люди). Він розповідає про проблеми людського суспільства на піку повномасштабного впровадження людиноподібних роботів в наше життя.

Кому-то робот потрібен для побутових потреб. Кому-то для сексуальних утіх. Комусь для того, щоб бути доглядальницею або компаньйоном по життю. Підприємці закуповують їх щоб замінити ними свій людський штат співробітників, який обходиться надто дорого. Армія купує їх для своїх потреб. Деякі замінюють ідеальними роботизованими копіями покійних рідних. Ясна річ, що суспільство ополчилася проти синтетиків. Деякі ведуть за ними відверту полювання.

Саме в цю пору одному з учених вдалося зламати програму синтетиків, яка допомогла роботам усвідомити себе. Тепер машини можуть шкодити людям захищаючи свою «життя». У що це виллється в кінці?

Шведський серіал мав величезний успіх і був закритий унаслідок надмірної дорожнечі. І якщо шведам вдалося протягнути всього 2 сезони, то англійці з американцями пішли далі. Вони подужали вже три, і зупинятися поки не збираються. Хоча проект і йде з великим скрипом. Між вісьмома епізодами другого та третього сезону встигло пройти цілих два роки. Дуже сподіваємося, що четвертий сезон буде знято не через три.

13. Електричні сни Філіпа К. Діка (2017-…)

Телеканал Amazon (США). Рейтинг КП 7.4.

Знято 1 сезон. Статус: Невідомо.

Ще один грандіозний і дорогий проект, в якому всі серії сезонів являють собою окремі художні фільми. Єдина його відмінність з «Чорним дзеркалом» і «За межею можливого» в тому, що всі історії написані за творами письменника-фантаста Філіпа К. Діка.

Не всі серії супер, але більшість варті того, щоб з подивився кожен. Можна почерпнути багато нового, поглянути на речі під іншим кутом, а також відкрити очі на деякі аспекти техногенного та іншого майбутнього, до якого ми так радісно прагнемо.

14. Людина у високому замку (2015-…)

Телеканал Amazon (США). Рейтинг КП 7.3.

Знято 3 сезону. Статус: Йде показ.

Що б сталося, якби Німеччина перемогла в Другій Світовій? Судячи по серіалу – нічого доброго не сталося. США під владою нацистів – це ще те видовище. Кому цікаво – приєднуйтесь. Дуже своєрідна єресь, але не всі позбавлене сенсу. Принаймні у цьому паралельному світі все склалося так, а не інакше. Як люди виживають тут? Дізнаємося після перегляду… хоча б трейлера.

15. Дінотопія (2002)

Телеканал ABC (США). Рейтинг КП 7.1.

Знято 2 сезону. Статус: Завершений.

Існує такий своєрідний паралельний світ, в якому динозаври не вимерли в результаті якогось глобального катаклізму, а еволюціонували у розумних істот і тепер живуть пліч-о-пліч з людьми.

І в цей цікавий світ ні-ні, та й потрапляють люди з нашого світу, на зразок Карла і Девіда, які летіли на літаку на канікули. Літак зазнав аварії, але приводнився він вже не в нашому світі, а в світі казкової країни – Дінотопії, в якій хлопцям доведеться пережити безліч пригод і, зокрема, врятувати цей світ від підступів поплічників зла.

16. Сосни (2015-2016)

Телеканал FOX (США). Рейтинг КП 7.0.

Знято 2 сезону. Статус Завершений.

Їхав спецагент Ітан Берк в містечко Уэйуорд Пайнс, їхав, поки не потрапив в аварію. А, прокинувшись, виявив себе в 4028 році! Ось тобі і з’їздив у службове відрядження!

Навколо містечка – стіна. За усіма жителями ведеться тотальне стеження. Нікому не можна залишати містечко, оскільки за стінами панують злісні мутанти Абатство. Але чи так все насправді, як про це говорять стоять в місті біля керма?

Населення складають, в основному, вихідці з минулого, спали 2000 років в кріогенних камерах. І їх з кожним роком прокидається все більше. Жерти стає нічого. Відбувається повстання. Берк гине, але у нього вже виріс син, якому і належить розбиратися зі справами колонії.

А розбиратися зі належить багатьом. Потрібно йти за стіну, щоб обробляти угіддя, інакше народ помре з голоду. Але аббі не дрімають. Запанував цілковитий бардак. Всі хочуть знову заснути. Але камер на всіх не вистачає! Понарождались тут, розумієш…

17. Хроніки Шаннары

Телеканал MTV (США). Рейтинг КП 6.9.

Знято 1 сезон. Статус Завершений.

Проект був дуже амбітним і дорогим. Але відрізнявся надмірно тупим, наївною і безглуздою сюжетом. А тому і був закритий після першого ж сезону. Тупість і великий бюджет – несумісні.

Кому цікаво про що мова в серіалі – дивимося відео. Це той рідкісний випадок, коли в трейлері синопсис доводять до глядача самі творці. Правда, з зайвим пафосом і перебільшеннями, але…

18. Під куполом (2013-2015)

Телеканал CBS (США). Рейтинг КП 6.9.

Знято 3 сезону. Статус Завершений.

Стівен Кінг віддав на розтерзання Голлівуду своє чергове творіння. І виходило, спочатку, непогано, хоч сюжет був і далекий від книжкової версії. І треба було б закінчувати на другому сезоні, коли рейтинг був захмарним. Але, ні, жадібні ділки з CBS не стали гальмувати паровоз на повному ходу. Ось він і в’їхав у стіну зі всього маху. До кінця третього бездарного ахинейского сезону рейтинг шедевра різко просів з 8.2 до 7.0. І то тільки, мабуть, з поваги до старого Кінгу не скотився ще нижче.

Тут у своєрідний паралельний світ потрапив цілий населений пункт. Сюжет крутиться навколо містечка, над яким ні з того ні з сього раптом опускається своєрідний прозорий і надміцний купол, який, як згодом з’ясували вояки, не знищити навіть вакуумної бомби. Люди не можуть ні вийти у великий світ, ні потрапити в містечко. І тут все населення ніби прорвало. Назовні полізли їх гнильні таємниці. І в цій жахливій атмосфері людям доведеться варитися невизначений час.

А зовні вояки, тим часом, придумують і організовують спроби знищити купол, одна витонченішою іншого. Та тільки нічого у них не виходить. Так що ж потрібно зробити, щоб триклятий купол зник?

19. За межами (2014-2015)

Телеканал CBS (США). Рейтинг КП 6.5.

Знято 2 сезону. Статус Завершений.

Серіал з Холлі Беррі був успішний, доки не скотився в якусь інтерпретацію «Особини» з Наташею Хенстрідж. А все так класно починалось. І так різко обірвалося. Заінтриговані сюжетом люди ще довго чекали продовження, поки телеканал CBS остаточно не виніс свій вердикт: «Далі кіна не буде! Треба було менше критикувати і побільше дивитися!»

І, дійсно, до народу доходить пізно той аспект, що якщо свій улюблений серіал дивитися онлайн під час прем’єри на телеканалі, а завантажувати з сайтів пізніше, то рейтинг його починає скочуватися в потерть. В CBS віників не в’яже. Проект був дуже дорогим, творці намагалися для фанатів фантастики як могли. А тому, вибачте, посуньтеся. Дивіться тепер ченить інше, що ви там замість нашого серіалу дивилися…

Це тільки в казках типу «Федорина горі» посуд прощає господиню і повертається до неї. Тут ентот номер не пройшов. А тому хоч серіал і зрозуміло до чого йшов, кінцівку його ми так ніколи і не дізнаємося. Як з тими «Зоряними воротами: Всесвіт». А чо?! Так ні че! Дивитися треба було! Після бійки не розмазують соплі!

Дивимося трейлер ще одного цікавого майбутнього і… Зітхаємо…

20. Імла (2017)

Телеканал Spike TV (США). Рейтинг КП 5.0.

Знято 1 сезон. Статус: Завершений.

Під кінець ми не втрималися від спокуси включити в топ серіал з рейтингом нижче 6.5. А потім все, щоб ви, шановні глядачі, змогли на власні очі оцінити те, як деякі голлівудські сценаристи можуть перекрутити шедеври в протилежну сторону.

Однойменна повість Кінга «Туман» (або «Імла», у деяких перекладах) є безумовним шедевром. Ідея того, як учені в гонитві за створенням всі нової зброї масового ураження пробивають пролом в паралельний світ, з якої у наш світ ринув потік злісної нечисті, на той час була воістину нововведенням. Так і написано було відмінно, так що читається з превеликим задоволенням і зараз.

Але самовпевнені голлівудські писаки, яким випав шанс поставити серіал за цією повістю, уявили, що вони в сто разів розумніший Кінга і можуть, все переінакшивши, створити більш крутецкий шедевр. Вийшло ж повне… Не будемо говорити в слух що.

Серіал можна глянути тим, хто читав повість або, хоча б, дивився повнометражку. Щоб поржать, позлитися і здивуватися узколобостью і тупістю «геніальних» сценаристів з кіностудії «Dimension Films», якою телеканалом Spike TV була довірена розробка даного «шедевра».

На цьому, шановні пані та панове, на сьогодні все. Чекаємо вас на наших нових топах, а поки – всього вам доброго, і побільше кльові серіалів!