Як працювати в Maya швидше?

381

Покращуємо наш робочий процес за допомогою налаштувань, корисних порад і прийомів.

В принципі, абсолютно неважливо, який софт ви використовуєте для роботи з 3D – завжди потрібно прагнути до пошуку найменш витратного і найбільш оптимального шляху. Цей шлях критично важливий для 3D-художника, так як значно прискорює наш робочий процес. Якщо ми менше замислюємося над всякими технічними дрібницями, у нас залишається досить багато часу для здійснення чогось грандіозного!

Отже, нам відомо, що Maya – це досить потужна програма, яка рясніє безліччю інструментів, так і бажаючих полегшити нашу роботу, і неважливо в чому вона полягає – моделювання, анімація, рендерінг…. Погляньте-но на них ближче і подивимося, що нам може стати в нагоді.

Моделювання

Коли мова заходить про моделюванні, ви, мабуть, здогадуєтеся, що прискорити численні экструды ребер і маніпулювання вертексами не вийде. Але можна спробувати зробити все це неподобство більш зручним з допомогою травневих користувальницьких штучок.

Настройка інтерфейсу

Якщо ви 3D-художник, весь свій вільний час присвячуєте створення персонажів, елементів оточення або інтер’єру, малоймовірно, що в процесі роботи вам знадобляться Time Slider і Range Slider, вони просто будуть займати дорогоцінний поле діяльності.

Їх можна приховати, прибравши галочку в меню Display -> UI Elements. Взагалі, всі елементи можна приховати, працюючи тільки з Marking Menu, але це вже як кому зручно.

Як працювати в Maya швидше?

Зліва вгорі у мене включений Poly Count, неймовірно корисна штука для моделера, яка показує кількість вертексов, ребер, ювишек, але найголовніше, фэйсов і трикутників. Включити його можна в меню Display -> Heads Up Display.

Полиці (Shelfs)

Полиці – кращі друзі 3D-шника. У несусветном кількості різноманітних команд можна спокійнісінько загубитися, а щоб цього не сталося, можна винести потрібну команду на полицю. За замовчуванням в Maya вже існують полиці з досить непоганим набором команд, для зручності, потрібні операції можна додавати туди. Можна створити свою полицю, натиснувши на значок трикутника і вибравши New Shelf. Задайте їй ім’я і полку з’явиться зверху!

Як працювати в Maya швидше?

Винести необхідну команду на полицю можна наступним чином: відкрийте її через меню, наприклад, Modify -> Center Pivot і затиснувши ctrl+shift натисніть на неї – вона з’явиться на полиці.

Додавати команди на полицю можна і з допомогою Script Editor, що вельми актуально для всякого роду користувальницьких скриптів.

Як працювати в Maya швидше?

Відкриємо Script Editor і поставимо галочку в History -> Echo All Commands. Тепер тут ми будемо бачити скрипт кожного нашого дії. Не закриваючи Script Editor, виконаємо команду, наприклад, Panels>Orthographic>Front. Виділимо результуючий скрипт, це буде lookThroughModelPanel front modelPanel4;, і з допомогою середньої кнопки миші перетягнемо його на нашу полку. Та-дааам! Таким чином з будь-якої команди в Maya можна зробити власну кнопку.

Клікнувши на нову іконку правою кнопкою миші ми опинимося в shelf editor, тут ми зможемо поміняти лейбл іконки і все те, що нам не подобається.

Як працювати в Maya швидше?

Користувальницьке Marking Menu

Прискорити робочий процес можна не тільки з допомогою полиць. Можна також створити своє власне Marking Menu. Якщо ви слабо уявляєте, що це за штука така, достатньо клікнути на полігональний об’єкт під вьюпорте правою кнопкою миші. Тут у нас є Object mode, Vertex, Edge і т. д. загалом, це те ж саме меню, що і зверху, тільки в більш інтерактивному вигляді. Нескладно здогадатися, що якби в такий менюшки були зручні для нас команди, робота пішла б ще швидше.

Як працювати в Maya швидше?

Йдемо в Window->Settings/Preferences->Marking Menu Editor. У віконці, що з’явилося, натискаємо Create Marking Menu. Перед вами з’явиться віконце з сірими боксами. Кожен бокс – це місце для команди, він займає певний напрямок (низ, верх, ліво і т. д.). Щоб додати в бокс команду, просто перетягніть середньою кнопкою миші команду з вашої полки на цей бокс. Як тільки ми поставили нашому меню ім’я, натискаємо кнопку Save. Після цього, наше меню повинно з’явиться в списку меню.Все, що залишилося – задати йому хоткей. Для цього вибираємо Settings нижче Hotkey Editor і натискаємо Apply Settings.

Як працювати в Maya швидше?

Після цього йдемо в Window->Settings/Preferences->Hotkey Editor, прокручуємо вниз і знаходимо User Marking Menus. Наше нове меню зверху. Справа в віконці Assign New Hotkey ви можете вибрати хоткей, за яким менюшка буде зменшуватись. Залишається клікнути Assign і нове marking menu готовий до використання!

Як працювати в Maya швидше?

Layouts

Коли ми перебуваємо в процесі створення моделі, дуже часто одного вікна вьюпорта нам недостатньо. Ми користуємося виглядом спереду, видом ззаду. При створенні uv-розгортки ми користуємося UV Editor, важливо при текстурировании бачити Hypershade і т. д.

Як працювати в Maya швидше?

За замовчуванням в Maya є дефолтні розкладки вьюпорта, Зліва на Tool Box ми можемо натиснути правою кнопкою миші на будь-якій з них і вибрати замість нього той, який нам за смаком прямо зі списку. Або ж вибрати в цьому ж списку нижче Edit Layouts і створити свій власний.

Анімація

Autokey

Досить зручна штука для анімації без заморочок. Дозволяє автоматично ставити ключі при зміні часу і значення атрибутів. Увімкніть autokey, поставте ключ на атрибут (наприклад, обертання по осі y), потім перейдіть на новий кадр на Time Slider і змініть значення атрибута. Maya сама поставить ключ на нове значення.

Як працювати в Maya швидше?

На перший погляд може здатися, що цю кнопку потрібно було назвати «анімувати красиво» — хто не мріяв би про таке? На жаль, не все так просто, але autokey можна використовувати, наприклад, для автоматичної установки ключових кадрів в управлінні ригом, і вже потім займатися дрібними коректуваннями, проставляючи нескінченні «s».

Переміщаємо ключі на Time Slider

В процесі анимирования ми всіляко маніпулюємо вищезазначеними ключовими кадрами: зрушуємо їх, копіюємо/вставляємо…. Все це можна робити прямо на Time Slider: затисніть Shift, клацніть правою кнопкою миші і потягніть, виділяючи потрібний вам ключ. Ваше виділення підсвітить червоним кольором. З допомогою маніпуляторів можна зрушити ключ вправо або вліво, а клікнувши правою кнопкою миші – відкрити меню з діями «Вирізати, Копіювати, Вставити» і т. д.

Як працювати в Maya швидше?

Для того, щоб скопіювати ключ, можна також вибрати ключовий кадр на Time Slider, із затиснутим CTRL клацнути середньою кнопкою миші і перетягнути «копію» в потрібний кадр і заключевать, натиснувши S.

Регулюємо Time Slider

При анімації, найчастіше ми повертаємося поглядом до Time Slider. Для зручності, цю частину інтерфейсу можна підналаштувати: Window ->Settings/Preferences->Preferences знайдіть пункт Time Slider і в графі Height поставте 2x. Тепер ваше зір врятовано!

Як працювати в Maya швидше?

Масштабується анімацію

Можливо, коли-небудь, вам знадобитися зробити готову анімацію на 20% повільніше. Це легко здійсненно в Graph Editor. У наведеному нижче прикладі анімація м’ячика, але такий же прийом застосовується до будь-анімації. Якщо потрібно уповільнити або прискорити анімацію, ми виділяємо потрібні нам криві і озброюємося Region Scale Tool. Виділяємо область і з’являється сірий бокс з маніпуляторами, які дозволяють нам робити з відрізком кривої те, що нам захочеться.

Як працювати в Maya швидше?

Editable motion trail

Це неймовірно зручний інструмент для побудови і регулювання руху, наприклад, по дузі. Команда Animate->Create Editable Motion Trail простроит під вьюпорте шлях червоного кольору, на якому буде розташований кожен ключовий кадр. Червона лінія демонструє траєкторію руху вашого предмета, плюс, цю траєкторію ви можете відредагувати прямо під вьюпорте!

Як працювати в Maya швидше?

Читайте в нашій попередній статті Змішуємо фото і 3D

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга та анімації.

Журналіст: Fio

Джерело