Як проходить установка електроплити

11-4-2018

Как проходит  установка электроплиты
Современнаяэлектрическая плита– це складний побутовий прилад, який працює з високою напругою і значною силою струму. Більшість виробників висуває в якості основного вимога обов’язкової професійної установки. В іншому випадку вони знімають з себе відповідальність за матеріальний збиток або нанесення шкоди здоров’ю у разі несправностей. Самостійне підключення – основний привід для відмови в гарантійному ремонті.
Також хочемо вам порекомендувати установка электроплиты
В принципі, установка відбувається в послідовності, однакової для всіх видів електроплит. Відмінності спостерігаються в способи підключення до електричної мережі. Сучасні електричні плити мають значну потужність (8-10 кВт), яка висуває суворі вимоги до проведення. У новобудовах електромережу готова до підвищених навантажень, а от у старих будинках прокладання надійного кабелю і заземлення потрібно в обов’язковому порядку.
Практично всі імпортні моделі передбачають трифазне підключення. У цьому випадку використовується пятижильный провід перетином 1,5 мм і пятиконтактная розетка. Тільки майстер може правильно розподілити навантаження при трифазному підключенні. Наприклад, на одну фазу підключається духовка, на другу – дві конфорки, на третю – дві інші. Досить складно буде розібратися в таких тонкощах своїми силами.
Майстер-установник повинен обов’язково перевірити стан електричної проводки і в разі необхідності замінити кабель і розетки, виконати заземлення. Дуже важливо правильно визначити потрібний переріз проводу, відповідне потужності плити. Зробити це самостійно досить складно, а помилка в розрахунках може привести до досить серйозних наслідків.
Багато моделі передбачають підключення до електромережі безпосередньо, без використання розетки і додаткових з’єднань. Це кращий спосіб, т. до. у разі неякісної розетки дуже висока ймовірність загоряння. Для такого підключення буде потрібно установка многолинейного вимикача, який обов’язково повинен відповідати навантаженні на мережу і стандартам безпеки.