Топ-10 порад по моделюванню

215

Dan Crossland, експерт в моделюванні 3D-персонажів, ділиться секретами створення анатомічно коректних моделей.

Будь-3D починається з основ. Перед тим, як почати моделювати коректних персонажів, потрібно розуміти основи академічного малюнка, анатомії. Цей підхід використовували старі майстри, саме в такому темпі сьогодні працюють 3D-художники. У цьому уроці Dan Crossland, провідний художник по персонажам в Ninja Theory, який створює CG-моделі, текстури і FX для фільмів, ігор і ТБ, поділиться секретами створення анатомічно коректних моделей.

Порада №1: Вчіться бачити

Топ-10 порад по моделюванню

Створіть кілька швидких скетчів, щоб визначитися з напрямком роботи

Дуже важливо бачити перед очима об’єкт, який ви намагаєтеся відтворити. Пара грубих швидких начерків і скетчів допоможуть визначитися з напрямком скалптинга.

Порада №2:

На цьому етапі необхідно визначитися з розмірами і блокингом, таким чином, ви створюєте референси, на які будете спиратися при скалптинге. Пам’ятайте про правильних пропорціях.

Порада №03: Додайте виразності

Топ-10 порад по моделюванню

Виразність пожвавить вашу модельку. Зображення © Total 3D

Виразність пожвавить вашу модельку. На цьому етапі використовуйте своє власне бачення моделі, додайте їй динамічності, більше виразності.

Порада №04: При блокинге виходите з анатомії

Зверніть увагу, як кістки розташовуються на референсі, оскільки це сильно допоможе вам на ранніх стадіях скалптинга. Саме так я працюю при блокинге. На цьому ж етапі я намагаюся відтворити будову м’язів, використовую кисть ClayTubes в ZBrush.

У малюванні ви працюєте таким же чином, тіні, наступні за формою об’єкта, накладаються так само, і цей же самий принцип працює при скалптинге анатомічно коректних моделей.

Порада №05: Малюйте і спостерігайте

У вільний час я намагаюся якомога більше малювати, оскільки саме малювання є ключем до кращого розуміння навколишнього світу. Таке тренування візуального сприйняття дуже допомагає при скалптинге в ZBrush. Солідне знання основ академічного малюнка вирішить багато проблем скалптинга.

Топ-10 порад по моделюванню

Солідне знання основ академічного малюнка вирішить багато проблем скалптинга

Порада №06: Втомилися? Відпочиньте!

Мені дуже допомагають невеликі перерви. Якщо я досить тривалий час мучуся з якоюсь ділянкою моделі при скалптинге, я залишаю його ненадовго і спокійно закінчую роботу, повернувшись з перерви. Пам’ятайте, що напружена робота з надривом не зробимо вашу модель більш реалістичною, адже саме до цього ми і прагнемо.

Порада №07: Вивчайте світ

Витратьте час на вивчення світла, різних схем і типів освітлення, це допоможе краще розуміти глибину. Розуміння освітлення – ключовий момент, пограйте зі світлом при скалптинге, переміщайте його навколо моделі, це поліпшить ваше сприйняття, а кінцевий результат стане більш акуратним.

Порада №08: Традиційний підхід

В ZBrush є безліч корисних опцій і кистей, але я спеціально обмежую себе і використовую тільки п’ять улюблених інструментів. Почніть обмежувати себе у виборі інструментів, використовуйте тільки улюблені кисті і команди, через кілька днів ви відчуєте, яку свободу для творчості це принесе вам. Старі майстри знали секрет, що, оскільки вони обмежували свою палітру кольорів, тим самим відточуючи майстерність і створюючи шедеври.

Топ-10 порад по моделюванню

Виберіть улюблені інструменти скалптинга і працюйте тільки з ними. Зображення © Total 3D

Порада №09: Жестикуляція і баланс

Ритмічність і жести дуже важливі для персонажа. Переконайтеся, що поза вашого персонажа збалансована, а вага розподілена коректно.

Порада №10: Практикуйтеся

Дуже важливо застосовувати отримані знання на практиці, особливо це стосується скалптинга особи. Читання, безсумнівно, допомагає, але отримані знання без практики дуже скоро стануть баластом. Вивчіть назви м’язів, крім цього важливо знати, як м’язи будуть виглядати в якій позі, і як це позначиться на формі тіла персонажа.

Журналіст: Альона