Як створити реалістичний 3D портрет

373

Важко повірити, але це не фото! Dan Roarty пояснив, як він створив подарунок на день народження для своєї бабусі Нани.

«Для мене ця робота належне, що я повинен віддати Нане за ту підтримку і схвалення, яку я отримував від неї за своє життя художника. Я працюю в індустрії близько десяти років, як дизайнер персонажів в таких компаніях, як Activision, 2K, Square Enix і LucasArts. Нещодавно я був ведучим персонажником на Star Wars 1313, до того, як опинився в Crystal Dynamics.

Створення «З днем народження, Нана» зайняло у мене 3 місяці, я використовував різні техніки, включаючи фото-проекції і текстури, намальовані від руки. HDR картинки я взяв у HDR Labs, але все інше зробив сам.

Як художник, я надихаюся світом навколо мене. Мене надихає те, як далеко може зайти талант і технології, і як разом ми можемо об’єднати. Те, як далеко ми можемо зайти в реалістичності у створенні 3D персонажів, окрилює мене.»

Крок 1. Скалптинг, текстури і шейдери
1. Починаємо ліпити основні форми

Як створити реалістичний 3D портрет

Я почав з імпорту базової голови в Mudbox. Потім почав скалптить основні форми і накидав потрібне мені вираз обличчя Нани. Я використовую одну базову форму голови для всіх своїх портретів.

2. Зморшки та пори

Як створити реалістичний 3D портрет

Коли вираз обличчя і основні форми були закінчені, я поступово збільшив кількість підрозділів у Mudbox і почав скалптить зморшки та пори. Пори я додав на найвищому рівні підрозділів у Mudbox — для цього я використовував звичайну Stensil кисть.

3. Створення кофти

Як створити реалістичний 3D портрет

Основні складки я зробив так само, як і зморшки на обличчі в Mudbox. Щоб поверхня була детальна, я створив градієнтну чорно-білу текстуру bump для тканини і видавив її в Mudbox, це порушило «ідеальність» поверхні.

4. Текстурування особи

Як створити реалістичний 3D портрет

Щоб створити текстуру шкіри, я вирішив намалювати її від руки в Mudbox, а не проектувати фотографію на геометрію голови. Так у мене було більше контролю над текстурою — я точно знав, що тіні і світла не запекутся в карту — вони ж є на фотографіях. Я почав з позначення грубих квітів, використовуючи стандартні кисті в Mudbox, накладаючи наступними шарами плями, родимки і вени. Я зберіг карту кольору і створив ще одну, трохи зменшив кольоровість і подсинил — і використовував як мапу кольору для підповерхневого розсіювання.

5. Створення карт відбиттів

Як створити реалістичний 3D портрет

Для карти відбиттів я запік карту нормалей і використовував нову програму Khald. Я використовував Khald, щоб зняти карту Ambient Occlusion і карту глибини, засновану на карті нормалей, яку зберіг окремо для карти відбиттів. Я використовував карту відбиттів для створення розмитою, підправленою версії карти відблисків.

6. Створення шейдерів голови

Як створити реалістичний 3D портрет

Закінчивши текстури, я імпортував голову у високому дозволі в Мауа і використовував VRay для створення шейдерів в Мауа. Я використовував геометрію, а не displacement. Я створив Blend матеріал в VRay і кинув VRaу SSS шейдер в слот Base Material і додатковий VRayMaterial на Coat Material 1 для додаткового шейдера відбиттів.

Для текстур я використовував основну карту кольорів, призначивши її на колір SSS шейдере і карту підповерхневого розсіювання на колір розсіювання. На Reflection Shader я призначив карту відображень у слот Blend Amount матеріалу VRayBlend.

Потім кинув карту відблисків в слот Highlight Glossiness шейдера відбиттів VRayMaterial. Для тканини я використовував базовий матеріал VRay з картою color і bump.

Крок 2. Створення волосся та очей
7. Створення і причісування волосся

Як створити реалістичний 3D портрет

Щоб зробити нанести на вологе волосся, я виконав extract скальпа голови з самим низьким дозволом, потім використовував плагін Shave and Haircut, щоб отримати NURBS-криві потрібного мені вигляду. Закінчивши настройку, я конвертував напрямні в NURBS-криві, щоб скористатися Maya Hair.

8. Конвертування в Maya Hair

Як створити реалістичний 3D портрет

Потім я створив три окремі системи волосся в Maya Hair, так що я зміг контролювати кожну систему окремо. Як тільки я закінчив з налаштуванням — застосував до отриманих кривих Maya Hair. Для шейдинга використовував Hair шейдер VRay для кожної з моїх систем волосся і трохи підправив колір на кожній з них для колірної варіації.

9. Геометрія очі

Як створити реалістичний 3D портрет

Потім я зробив очі. Залишивши все досить простим, створив 3 геометрії — зовнішня оболонка (лінза), внутрішня увігнута геометрія (склера) і плейн (зіницю). Лінзу я використовував для заломлення і віддзеркалень.

Склера — та частина геометрії, на яку призначається текстура і у неї є маленька дірочка для зіниці. Зіниця знаходиться за склери, на неї призначений звичайний чорний Ламберт.

10. Створення очей

Як створити реалістичний 3D портрет

Для очей Нани я використовував референс з сайту www.3d.sk і затекстурил очей в Photoshop. Я вагався з кольором і кількістю відображення, необхідного для очей. Тут показана текстура, яка у мене вийшла в кінці.

Я зробив текстуру трохи каламутною, щоб показати вік в її очах. Також зробив невеликий шматочок геометрії між поверхнею очного яблука і століття з прозорим відображає матеріалом для того, щоб створити ефект вологих очей.

Крок 3. Освітлення, рендер і композ
11. Постановка світла

Як створити реалістичний 3D портрет

Для цього проекту я використовував самий базовий Dome light VRay з картинкою HDR з HDR Labs. Я повинен був переконатися, що все виглядає максимально реалістично, так що вже не хотілося створювати багато додаткового світла, що могло б відвести від цього.

Я задер значення Sampling Subdivisions до 48, щоб переконатися, що не буде зернистості. Хотілося додати трохи більше непрямого освітлення, так що додав два плейна в сцену з білим матеріалом для відображення. Це приємно наповнила мій рендер м’яким світлом.

12. Тестові рендери

Як створити реалістичний 3D портрет

Коли налаштування сцени була закінчена, я виконав кілька тестових рендерів. Роблячи рендери з різних кутів, можна подивитися, як працюють шейдери в різних світлових умовах. Коли ви близькі до завершення, добре мати рендери з альтернативних точок, щоб було що показати для порівняння.

13. Рендерим!

Як створити реалістичний 3D портрет

Рендерил я, використовуючи layer passes (рендер за пассам). Це дуже вигідно — рендери окремо кожен шар, щоб потім швидко зібрати і коректувати зображення в Photoshop.

14. Композ фінальної картинки

Як створити реалістичний 3D портрет

Коли рендер був завершений, я трохи поворожив в Photoshop з налаштуваннями шарів, перекриттям, освітленням або затемненням деяких областей.

Варто підкреслити, що можна не витрачати купу часу на налаштування і тестові рендери — ви можете скористатися моїми настройками.

Джерело: creativebloq