9 правил композиції

554

Композиція — це фундамент будь-якої роботи. Сьогодні ми і поговоримо про неї.

Про композиції говорять і пишуть рідше всього. Частіше ми можемо почути про кольорі або про процесі візуалізації задуму художника. Але це невід’ємна частина художньої роботи, яка допоможе донести ідею, вказати на певні предмети і загалом зробити кадр цікавим. Всі ці аспекти покликані зробити нашу картинку ефектною і яскравою і зрозумілою глядачеві. Правила композиції добре працюють у будь-якому творі: фото, картини, рендер та інше.

1) Правило третин

Ділимо все наше зображення на 9 рівних частин і головні об’єкти маємо в перетинах (вони назваются центрами уваги):

Робота oh ji hoon «blade and soul mobile». Всі елементи, які глядач повинен побачити в першу чергу, очевидні — це кістки.

2) Золотий перетин

Пропорція, в якій одна частина ставиться до іншого, як все ціле до першої частини. Це правило працює далеко не завжди, але іноді допомагає вибудовувати роботу. В роботі Ivan Sevic «Falcon Recon Unit Mark I» ми можемо помітити як розподіляються центри уваги за допомогою золотого перерізу.

9 правил композиції

3) Використання направляючих ліній

При виборі ракурсу ви можете використовувати лінії, щоб направити очей глядача до певної точки у кадрі. Лініями можуть бути дерева, дорога, архітектурні будови, люди і навіть колірні контрасти. Наприклад, робота Jose Daniel Cabrera Peña «GOD OF WAR, a new begining». Зверніть увагу, як пози людей і дерева спрямовують погляд до головному лиходієві:

9 правил композиції

4) Виділення головного і другорядного

Такого ефекту можна домогтися за рахунок масштабу. Масштабуючи і виділяючи головне за задумом об’єкт, ми привертаємо увагу глядача в першу чергу до нього. І тільки потім наш погляд починає шукати, що є крім нього.

Робота Marek Okon «Tom clancy’s: The Division — Battle». Тут в першу чергу впадає в очі людей на передньому плані і про його зброю (при тому останнім привертає увагу навіть більше, ніж сам персонаж):

9 правил композиції

5) Блюр

Розмиття зображення в певних місцях або фокусування на одному об’єкті. Може застосовуватися для того, щоб показати рух, напрямок дій; також за допомогою цього ефекту можна створювати глибини в кадрі. Ось яскравий приклад того, як можна показати напрям руху в кадрі і зробити роботу більш динамічною і живою. Робота Sarathonux Kor «The Legend Lives On…»:

9 правил композиції

6) Контраст

Контрастне виділення відразу приверне нашу увагу, особливо якщо це єдине контрастне пляма на роботі.

В роботі Andrzej Dybowski «Delivery» відразу ясно куди впаде погляд. Місце, яке підсвічений вогнями, найбільш яскраве та контрастне.

9 правил композиції

7) Обрамлення

Зображення можна обрамити деревами, стінами і будь-якими аналогічними об’єктами. Це завжди виглядає цікаво і естетично. Наприклад, у роботі Francesco Guarini «Walking in the Wood» використовуються дерева для цієї мети.

9 правил композиції

8) Силует і особа

Люди завжди шукають собі подібних (так влаштований наш мозок) і якщо в зображенні є люди, то в першу чергу ми будемо дивитися на них. Навіть якщо ви будете малювати оточення, то наявністю хоча б одного силуету зробить вашу роботу ближче до глядача і більш зрозумілою у форматі пропорцій.

Tadayasu Ginho «Crevasse»

9 правил композиції

9) Баланс в композиції

Будь-яка композиція не повинна переважувати в яку-небудь сторону і будь-який предмет, а також колірні плями повинні бути збалансовані. В роботі Ji woong Yu «Old painting» добре видно, як проведено баланс між об’єктами і як вони доповнюють один одного в композиційному плані.

9 правил композиції

Пам’ятайте, що правила існують, щоб їх порушувати і не варто приймати їх як абсолютну аксіому. Краще зосередитися на основній ідеї.

Читайте в нашій попередній статті 3D city

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга та анімації.

Журналіст: Simply_Better