Геймдев і семіотика

285

Anjin Anhut, арт-директор і гейм-дизайнер з Німеччини, проведе короткий медіа лікнеп, чим суттєво підвищить наш дизайнерський скілл.

Семіотика – це наука, що досліджує властивості знаків. Так, звучить це по-академічно нудно і нудно. Однак, знання в області семіотики надзвичайно важливі для будь-яких видів комунікацій, а також для створення медіа контенту. Семіотика тісно пов’язана з лінгвістикою, але йде далі, оскільки вона вивчає не тільки значення і використання слів, але і звуків, зображень, жестів, музики, коду, патернів та ін.

З допомогою семіотики ми можемо оцінити значення комунікацій. Вона також дозволяє нам вивчати унікальну взаємозв’язок візуального та аудіо ряду, слів, інтерфейсів, механіки і всього того великої кількості інформації, прихованого в іграх.

Проводимо короткий медіа лікнеп, підвищуючи дизайнерський скілл

Мені, як художнику, семіотика частенько допомагає створювати більш успішні дизайни, здатні взаємодіяти з різними аудиторіями. Для мене, як арт-директора і викладача, семіотика дуже важлива, оскільки вона допомагає обмінюватися ідеями щодо дизайну, оскаржувати і створювати більш успішний, конкурентоздатний дизайн, спрямований на досягнення поставленої мети. Успішні монстри лякають, успішні UI інтуїтивні, автомобілі швидкі, галактики безмежні, а інтелектуальна власність незабутня. Знання – сила.

Семіотика вивчає способи комунікації, їх індивідуальне значення і ставлення один до одного. Такий підхід дозволяє успішно досягати того, чого ми намагаємося досягти.

У неї є ще й інше застосування. З допомогою семіотики ми можемо вивчати використані способи комунікації у будь-якому медіа контент, їх зміст і підтекст. Семіотика дуже важлива для споживача, завдяки якій він розуміє, як медіа впливає на нього, і до якогось брудного трюку творцям контенту довелося в черговий раз вдатися, щоб на їх продукт звернули увагу. Вона також важлива і для творців, за допомогою неї вони можуть уникнути непотрібних смислів, зробивши своє повідомлення більш спрямованим.

Термінологія

Значення

А також похідний від нього термін «значимість». Це те, про що говорить творець продукту і те, що розуміє аудиторія. Хоча, частенько, ці дві речі абсолютно не відповідають один одному. Практично завжди значення послання творця з якихось причин не доходить до аудиторії, часто з-за неправильної подачі.

Зміст

А також більш науковий термін «означає». Це те, що творці представляють аудиторії, намагаючись досягти значення або того, що аудиторія наповнює значення. В сенсу немає значення як такого, проте він нескінченно прагне придбати його.

Знак

Знак з’являється там, де стикається значення і сенс. Будь-яка комбінація з значення і сенсу розцінюється, як знак.

Багато знаки є частиною мовної системи, повсякденного мови, музичного зображення дорожніх знаків, сториборда, розкадровки, UI, стереотипів, механіки гри. Ці системи виникають тоді, коли група людей нагороджує певні значення певним змістом.

Іконічний знак

Чергова «мутація» знака, націлена на те, щоб значення стало близьким за духом до глузду. Наприклад, якщо зображення дуже схоже на те, що аудиторія вважає яблуком, картинка автоматично стає «яблуком» для глядача, а ми отримуємо іконічний знак.

Индексальный знак

Позачергова «мутація» знака, що говорить про те, що значення полягає в забороненій зв’язку зі змістом. Коли глядач бачить дымящее будівля, він автоматично починає знімати відео «пожежі» для своєї сторінки в соціальній мережі. Або, іншими словами, дим стає пожежею для глядача. Ніяких сумнівів щодо пожежі у глядача не залишиться взагалі, якщо він почує наближаються завывающие звуки, які він вважатиме за пожежною сиреною поспішає на допомогу пожежної машини.

Символічний знак

Через вроджену легковажності символічний знак серйозно відрізняється від звичайних «мутацій» знака. А запідозрити в таємному зв’язку сенс і значення стає все складніше, оскільки тепер цей зв’язок не ґрунтується на родинних почуттях або випадковості. Вона, ця зв’язок, що ґрунтується тільки на загальноприйнятих нормах, правилах і законах, встановлених індивідуумами для індивідуумів. Знаки «я», «б», «л», «о», «к», «про», які об’єднуються в слово «яблуко», починають відноситься тільки до однойменного фрукту, тому що одного разу ці індивідууми зібралися і вирішили створити систему, за якою цей фрукт повинен був бути представлений саме цими знаками.

Якщо вам все-таки вдалося дочитати статтю до кінця, то я можу вас привітати, тепер ви будете робити кращі ігри і замислюватися про сенс і значення, що вкладаєте в свій контент.

Читаємо в нашій попередній статті про те, як Діснею довелося попотіти над візуальним глосарієм для «Холодного серця».

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси моделювання, анімації і VFX.

Перекладач: Олена

Особлива подяка: Маргарита

Джерело