Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital

262

Історія про те, як студія Weta Digital оживила саме величезне міфічна істота, яка заговорила голосом Бенедикта Камбербетча.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=zSapnkb99GE&feature=youtu.be

httpvh://www.youtube.com/watch?v=jeWeavXvHvw

“Для нас стало справжнім викликом зробити кожен момент появи Смауга у фільмі таким же природним і правдоподібним, як і його акторів-опонентів», — говорить David Clayton, член VFX-команди студії Weta Digital, номінованої на “Оскар”.

Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital

Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital

За словами Девіда Клейтона Бенедикт Камбербетч приїхав у столицю Нової Зеландії, Веллінгтон, на початку 2012 р. «Ми, з допомогою системи відео захоплення рухів записали його гру, головний акцент якої був зроблений на секвенциях з діалогами з Більбо. Так забавно було спостерігати Бенедикта в мокап-костюмі. Хоча йому він допоміг відчути персонажа і злитися з ним в єдине ціле», — говорить Девід.

Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital

Потім прийшла черга команди аніматорів, яка, використовуючи мокап, зробила з CG-дракона цілком відчутного персонажа Смауга, головного діючої особи фільму. «Мокап довелося трохи переробити, оскільки дракон не є представником гуманоидной раси. З точки зору фізіології Бенедикт і Смаугом абсолютно різні», — пояснює Клейтон. «Ми використовували для Смауга тільки дійсно важливі елементи мокапа, як, наприклад, руху голови або виразу обличчя Бенедикта. Більша ж частина рухів Смауга відтворювалася за допомогою ключової анімації, а, значить, анимировалась вручну».

httpvh://www.youtube.com/watch?v=05Fu8mHfQkk&feature=youtu.be

«Смаугом повинен був виглядати більш ніж реалістично, тому ми дуже ретельно опрацьовували його пози, з урахуванням масивного тіла, крил і хвоста персонажа. Крім того, цей цинічний дракон демонструє нам весь спектр людських емоцій: від параноїдальну підозрілість до неймовірної зарозумілості, від дитячої цікавості до дикої люті. Рухи крил додали персонажу ще більше схожості з людиною. Ми вирішили цю задачу, створивши Смаугу великий і вказівний палець. Дракон повинен був пересуватися по своїй скарбниці в Эреборе, повну золотих монет і коштовностей, дуже впевнено і самовпевнено. Тому нам довелося використовувати творчий підхід – Смаугом рухається по скарбниці, повної монет, подібно потягу, який їде по рейках, занесеним снігом».

Команді за VFX довелося симулювати рух кожної моменти окремо, погоджуючи його з рухами дракона. У деяких секвенциях задіяні мільйони CG-монет, що рухаються одночасно.

Як тільки команда студії Weta Digital пропрацювала кілька анімованих секвенцій з Смаугом, Бенедикт Камбербетч скористався ними при роботі із звукозаписною командою (Смаугом також номінувався на Оскар в категорії «Кращий монтаж, звук»). «Це було приголомшливе співробітництво, що дозволило нам створити абсолютно неймовірного персонажа», — говорить Клейтон.

5 фактів про Смауге

Факт 1: Резонуюча сутність дракона має людську природу

Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital

Голосом і рухами підступний дракон зобов’язаний британському актору Бенедикту Камбербетчу, неоднозначною особистістю і склочним характером – Joe Letteri, VFX-супервайзер, який при створенні Смауга відштовхувався від його взаємодій з Більбо, персонажа Мартіна Фрімена. «Смаугом прокидається, і що він бачить? Хтось намагається вкрасти золото! «Чому б не взяти і просто не з’їсти злодюжку?» – думає Смаугом. Але тут Більбо починає якось з ним взаємодіяти. Нам потрібно було показати всю драматичність, що відбувається між цими двома персонажами. Смаугом починає відчувати себе вдоволений, але все ще турбується. От уявіть, у вас є персонаж, голова, розміром з автобус, яка розмовляє з маленьким гобітом. Як показати глядачеві складну особистість цієї здоровенною голови?»

Факт 2: Вік Смауга не викликає жодних сумнівів

Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital

Після того, як команда Joe Letteri розробила особистість Смауга, вона перейшла до його тіла, яке, як ми могли вже бачити, вкрите відмерлої шкірою і скам’янілою лускою. Кожна лусочка скалптилась і текстурилась вручну. При симуляції рухів дракона хлопці враховували фізику лусочок, те, як вони будуть рухатися і виглядати по мірі того, як Смаугом буде повзти по скарбниці під час раунду з Більбо.

Факт 3: Справжнім викликом для VFX-команди стала пащу дракона

Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital

Голлум, персонаж Енді Серкіса, належить до гуманоидной раси. З Смаугом і «10 ярдами його пащі» все було не так-то просто. «Всю пащу Смауга займає щелепа масивна, відрізняється від людської. Довелося анімувати щелепу дракона, виходячи з рухів щелепи людини, щоб зробити персонажа більш реалістичні», — говорить Letteri.

Факт 4: Полум’я в очах і грудній клітці

Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital

Колір очей Смауга залежить від емоцій, що випробовуються драконом. У момент розмови очі Смауга подернуты серпанком задуми, коли він злиться, очі його починають палахкотіти бурштином. Грудна клітка дракона забарвлюється в червоний в момент, коли він збирається викинути полум’я.

Факт 5: Мультикультурне походження Смауга

У роботі над Смаугом Letteri використовував референси азіатського дракона, що особливо помітно в сценах польоту дракона. В оригіналі Дж. Р. Р. Толкін описує Смауга як гігантську ящірку, чого команда студії Weta намагалася також дотримуватися. «Спочатку ти думаєш, що така масивна грудна клітка може бути тільки у дракона великих розмірів, але потім згадуєш, що безшумно ковзати по скарбниці, повної золота, може тільки дуже граціозна й стрімке істота. Тому нам довелося добряче попрацювати над пропорціями і видом Смауга, перш ніж він почав відповідати всім характеристикам», — говорить Letteri.

Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital Бенедикт, який Зміг, та інша магія від студії Weta Digital

Концепти Смауга від Andrew Baker дизайнера персонажів у студії Weta Design Workshop

Журналіст: Альона