Чому джейлбрейк – погана, дуже погана ідея?

252

З кожним роком джейлбрейк iOS стає все менш популярним. Сьогодні він потрібен або розробникам ПЗ, або тим, хто хоче користуватися додатками, які не потрапили в AppStore. Чим загрожує джейлбрейк? Чи можна якось убезпечити пристрій після злому? Стаття відповість на ці запитання.

Джейлбрейк iphone або айпада знімає обмеження виробника і дозволяє встановлювати на пристрій додаткове, офіційно непідтримувану ПО. Раніше джейлбрейк був єдиним способом домогтися повної кастомізації системи. Сьогодні, коли функціонал iOS воістину широкий, а AppStore ломиться від пропозицій, гостра необхідність у джейлбрейке відпала. Спільноти вимирають, і тільки найбільш завзяті ентузіасти-експериментатори продовжують оновлювати утиліти для злому епплівської системи.

Чому джейлбрейк перестав бути цікавим?

Ризиків від нього більше, ніж вигоди. Джейлбрейк – це в першу чергу пошкодження системи безпеки пристрою, а будь-яке порушення, як ми знаємо, може призвести до серйозних проблем.

1. Відсутність оновлень

Незважаючи на те, що в джейлбрейки включені патчі безпеки, вони швидко втрачають актуальність, а взломанное пристрій не отримує офіційні оновлення від Apple і інших розробників ПО. Це означає, що система залишається без захисту перед усіма існуючими загрозами.

2. Обліковий запис користувача втрачає захист

Зламана система не зможе захистити дані користувача від шкідливих програм: будь ЗА зможе отримати необмежений доступ до платіжної інформації, облікового запису Apple і всім особистим файлів користувача. За фактом, джейлбрейк дає зелене світло різного роду зломщикам, шпигунам і фішерами.

3. Небезпека встановлення шкідливого додатка

Після джейлбрейка на пристрій можна поставити будь-який додаток без будь-яких обмежень. Ця свобода дій, насправді, веде до великих неприємностей, адже не можна на око відрізнити безпечну програму від рансомари або майнера.

4. Низький рівень безпеки

Джейлбрейк відкриває доступ до кореневої папки iOS, дозволяє змінювати й видаляти файли операційної системи. Один невірний крок – і система почне давати збої. Ще одне – і смартфон вже не включиться ніколи. Від помилок не застраховані навіть професіонали, що вже говорити про нубах.

5. Втрата гарантії

Apple не забороняє робити джейлбрейк, але попереджає, що в цьому випадку знімає з себе відповідальність за будь-які наслідки. Злом порушує безпечне середовище, яку компанія створювала спеціально для захисту своїх клієнтів, тому після нього гарантія або будь-яка інша домовленість про обслуговування втрачають чинність: ніякого гарантійного ремонту і ніякої компенсації за збитки від хакерських дій.

6. Нестабільність

Джейлбрейк не гарантує стабільної роботи пристрою. Серед його неприємних наслідків – безпричинні зависання, лаги, вильоти додатків та ін. Система не зможе контролювати, скільки ресурсів CPU і пам’яті запитують програми, і в кінцевому підсумку подлагіванія призведуть до поломок по апаратній частині.

7. Оцеглювання

Система – дуже складна структура. Навіть якщо все робити строго по інструкції, завжди є крихітна ймовірність, що щось піде не так. Відновити смартфон або планшет після невдалого джейлбрейка і повернутися до офіційній прошивці можна. Але тоді постає питання: а чи варто взагалі возитися?

Можна провести джейлбрейк безпечно?

Деякі ризики можна мінімізувати, але, на жаль, далеко не всі.

1. Поміняйте пароля root

Дефолтний пароль відомий всім, хто встановлює цю версію джейлбрейка. Перше, що потрібно зробити після успішного злому – поміняти його на надійний.

2. Встановіть антивірус

Захисник повинен бути на будь-якому пристрої. Це базова міра, яка захистить систему від вірусів.

3. Не встановлюйте додатки з неперевірених джерел

Небезпечні віруси рідко пробираються в AppStore. А якщо і пробираються, Apple оперативно усуває загрози. Все, що перебуває в офіційному магазині додатків, на 99,9% безпечно. Цього, на жаль, не можна сказати про сторонніх магазинах.

Якщо ви встановлювали джейлбрейк саме заради цього – пробувати унікальні неофіційні програми – то хоча б дізнайтеся більше про розробника і почитайте відгуки на його твори, щоб замість корисної програми до вас не прилетів майнер.

 

Джерело: http://haker.in.ua/