Sci-Fi оточення з Роменом Грольо

268

3D-художник Ромен Грольо розповів про свій підхід до створення складних віртуальних просторів для відеоігор.

Подання

Привіт, я Роман Грольо. Сам я француз, зараз живу в Монреалі, канада.

Я потрапив в індустрії відеоігор в 2000 році, працював над тайтлом Roland Garros French Open 2001 для PlayStation і більш пізніми її версіями, ця гра чимось нагадує Crazy Taxi. У той час індустрія відеоігор у Франції не була особливо стійкою, закриття моєї компанії підштовхнуло мене до того, що наступні вісім років я присвятив розвитку навичок в області 3D. Весь цей час я працював над великомасштабними симуляционными проектами для OTAN, Airbus і інших компаній з ядерної індустрії. У 2015 році, залучений можливістю попрацювати над Star Citizen, я повернувся в індустрію відеоігор, на цей раз в Behavior Interactive, в Монреалі. Кілька місяців тому я переключився на інший проект, але поки не можу розповісти про нього.

Основним завданням художника з оточення є створення ассетов і дизайн рівнів. По закінченні часу, коли я став більш досвідченим, то також отримав можливість виставити освітлення для декількох проектів.

І ось основні якості, які відрізняють чудового художника з оточення від звичайного: послідовність у створенні ассетов (пропорції, розуміння художнього напряму і модульності), а також художній смак і розуміння композиції при створенні рівнів.

Використання концепт-артів

Часто команди художників не розробляють окремий концепт для кожного ассета, а намагаються задати загальний настрій за допомогою декількох малюнків. Тим не менш, є і такі ассеты, для яких створюється окремий концепт-арт. Найважливішим аспектом рівня є спілкування між митцями і проектувальниками рівнів. Пошук зв’язку між мистецтвом і ігровим дизайном — це завжди серйозний виклик. Для всіх карт, над якими я коли-небудь працював, дизайн рівнів завжди змінювався в процесі виробництва. Дотримання модульності і гнучкість — корисні властивості для якісного виробничого процесу.

Sci-Fi оточення з Роменом Грольо Sci-Fi оточення з Роменом Грольо

Особливості Sci-Fi оточення

Жанр sci-fi настільки різноманітний, що конкретизувати буде непросто. Але зауважу, що основною якістю космічного оточення у науковій фантастиці є узгодженість його елементів. Художники повинні прагнути до правдоподібності і однорідності дизайну, використовуючи для цього добре вивчені існуючі композиції.

Sci-Fi оточення з Роменом Грольо Sci-Fi оточення з Роменом Грольо

Матеріали для Hard Surface

Кожен метод хороший, але з механізмами PBR перевершити Substance Painter і стало важко. Особисто я для матеріалів використовую Painter і Designer. Більше того, я намагаюся зробити максимально можлива кількість безшовних і панельних текстур для ефективного використання відео пам’яті.

Sci-Fi оточення з Роменом Грольо

Освітлення і пост-ефекти

З освітленням ви просто повинні задати собі правильні питання до того, як почнете. Який настрій ви хочете створити? Чи є які-небудь вимоги до геймплею? Яка історія цього місця? Чітко визначте альфа-шлях.

Sci-Fi оточення з Роменом Грольо

Спочатку завжди необхідно залишатися простим — додайте лише ключовий світло і пошукайте цікаву композицію, яка підкреслить оформлення рівня. На цьому етапі також займаються вибором світла для відображення карт тіней. Потім художники додають більше точкового освітлення, що робить карту більш «живий». Після цієї першої розстановки освітлення відбувається розміщення cubemaps, вони повинні бути розумно підібрані за розміром і позиціонування, адже це має вирішальне значення для підтримки узгодженості у всій середовищі. В останній грі, над якою я працював, крім іншого був помітний GI pass, який додав карті реалізму. Звичайно, під час створення будь-якої гри відбувається незліченна кількість ітерацій. Я не займався пост-ефекти, але запускав кілька тестів — поки немає нічого остаточно затвердженого для гри.

Sci-Fi оточення з Роменом Грольо

Кольори

Вибір квітів майже завжди відображається на муд-бордах, створених автором під час пре-продакшну. Кольори, які створюються освітленням, також повинні бути розцінені вами як ще одна важлива частина пазла. Якщо це можливо, уникайте випадкового вибору кольорів. Розумно використовуйте додаткові кольори та фокусуйтеся на теплих областях будь-якого оточення.

Sci-Fi оточення з Роменом Грольо

Рада

Важко дати загальні поради, але я б сказав, що базові техніки потрібно вивчати і практикувати, перш ніж рухатися в бік мистецтва. Я також пропоную споживати (не буквально!) більш якісні тексти, відеоігри, фільми та картини. Мій кращий рада, правда? Робіть свою роботу з любов’ю, будьте наполегливі, пристрасно віддавайтеся того, що ви робите, навіть у темні часи. Всі геймери і творці ігор по достоїнству оцінять вашу прихильність ремеслу.

Джерело