Створення персонажів для ігор. Робимо круте портфоліо.

384

Нещодавно в Твіттері була дискусія між кількома сеньйорами і провідними художниками про те, що можна і що не можна додавати в портфоліо художника персонажів. Як менеджер по найму у своєму відділі, в цій статті я висловлюю власну думку і ділюся ним з іншими. Також ця стаття передбачає, що ви знайомі з основами термінології ігрового арту.

Основи: Брейкдаун-шоти вашого персонажа.

Зазвичай для ігрового персонажа арту цей пункт містить наступне:

— Презентаційний шот, який показує персонажа з різних кутів, зазвичай у перспективі або з боку. Якщо важливо показати характер персонажа, то для цього підбирається найбільш відповідна поза. Але, завдяки професійному досвіду, можу сказати, що в такому випадку потрібно буде мати велику кількість варіантів поз, тому оптимально відразу ставити персонажа в Т-позу.

— Брейкдаун-шот моделі персонажа показує його «каркас» і деякі вже накладені текстури. Нам важливо бачити, наскільки добре ви розумієте топологію ігрового ассета. Знову ж таки, завдяки професіоналізму ми знаємо, що цей додатковий брейкдаун не завжди можливий через договорів про нерозголошення, але для особистої роботи він обов’язковий.

— Шот высокополигонального ассета. Він показує деталізованість вашого ассета.

— Додаткові шоти (гарні динамічні шоти, крупний план і т. д.) Тим не менше ви можете показати головне і трьома основними шотами.

Створення персонажів для ігор. Робимо круте портфоліо.

Створення персонажів для ігор. Робимо круте портфоліо.

Створення персонажів для ігор. Робимо круте портфоліо.

Навігація: робіть сайт простим!

Красиві модні сайти з анімацією і завантажувальними екранами зовсім не обов’язкові. Мені цікаво якість вашої роботи, а не вражаючий сайт. Те ж саме стосується навігації: я просто хочу натиснути на галерею і отримати прямий доступ до ваших робіт. Найкраще з цим завданням справляються сервіси Artstation і Behance.

Створення персонажів для ігор. Робимо круте портфоліо.

Виключно Zbrush: Що ж… ви на півдорозі, судячи з усього.

Наймаючи на роботу, я стикаюся з цією самою великою неприємністю.
Чесно кажучи, мені не дуже важливо, що написано у вашому резюме. Якщо я бачу тільки скульптури у вашому портфоліо, я відразу припущу, що ви знайомі лише з половиною робочого процесу. Можливо ви відмінно справляєтеся з текстурированием, ретопологией і т. д., але в минулому я наймав людей з тією ж ситуацією (приголомшливе резюме, але тільки скульптури у портфоліо), і вони рідко могли себе успішно проявити на інших етапах. Різні компанії мають різні вимоги до своїх співробітників. Може бути, є кілька таких, де наймають художників тільки для скульптинга.

У нашій команді ми хочемо, щоб художники могли створити персонажа, починаючи від замальовки в блокноті і закінчуючи готовим ассетом. У нас немає окремих текстурщиков, художників по волоссю або скульпторів. Кожен несе відповідальність за все персонажа.

Але мова не тільки про те, як ви вмієте добре текстурировтаь або створювати готового персонажа. Мова про те, як добре ви розбираєтеся в деталях роботи та інструментах. Деякі художники працювали в еру PlayStation 2, але вони повинні вміти використовувати сучасні релевантні технології і розуміти їх. Завжди буде художник з досвідом менше, ніж у вас. І якщо він уразить мене своїм портфоліо більше, ніж ви, у нього буде вище шанс потрапити на співбесіду.

Marmoset Viewer і Sketchfab: приголомшливий спосіб показати роботу, але…

Зараз я зовсім не проти вищесказаного. За фактом, я думаю, ви можете робити круті речі за допомогою цих програм. Але майте на увазі, що я менеджер по найму і я завжди зайнятий своєю роботою, зустрічами і фидбэком. Тому переглядаючи портфоліо здобувача, я повинен відразу бачити результати.

Так що зображення дозволяють швидко оцінити якість роботи. А вищенаведений софт потрібно завантажити, він не завжди і завантажується, він може бути адаптований під мобільні платформи і т. д. Тепер уявіть, що я переглядаю 20 різних портфоліо. Це займе багато часу завантаження Marmoset Viewer.

Зазначу, що у мене немає заперечень проти цього у вашому портфоліо, але робіть зображення пріоритетнішою. В ідеалі, найважливіше розміщуйте вгорі старніцах, а відео і моделі для перегляду розміщуйте внизу.

Оригінальність: все така ж стара…

Якщо ви збираєтеся зробити Бетмена, додайте йому нестандартні деталі.
Якщо ви збираєтеся зробити Солдата #102, подумайте про те, як зробити його незвичайним.

Створення персонажів для ігор. Робимо круте портфоліо.

Просто тому що ви хочете отримати роботу в Netherrealm або в Infinity Ward не означає, що потрібно копіювати те, чим вони займаються. Тому що ви ризикуєте загубитися в купі однакових артов. При цьому обов’язково знайдеться хтось краще вас при інших рівних.
Створюючи неординарні роботи, нехай і не найкращої якості, ви підвищуєте свої шанси бути замечеными.

Фокусуючись на стилі: Різноманітність = Гнучкість.

Це моя точка зору, але деякі менеджери за наймом не згодні з нею. Тим не менш, я не хочу бачити людей, які просто роблять солдатов з World War 2 або просто роблять красивих Спартанців. Різноманітність означає гнучкість у роботі.

Просто тому що ви хочете працювати в Blizzard і можете від руки намалювати кращий арт по World of Warcraft не означає, що ви також можете працювати на цю компанію, коли WoW (хай бог мене простить) назавжди кане в лету і вам доведеться малювати арти для їх майбутніх реалістичних шутерів (хоча я сумніваюся, що Overwatch 2 різко згорне в цьому напрямку).

Трохи фантазії, трохи sci-fi, трохи реалізму, персонажі обох статей, можливо пару робіт з вигаданими істотами, і у вас є портфоліо, яке показує, що ви готові до будь-якої ситуації. Ви можете створити арти різної спрямованості та різної складності. Всі вони і роблять ваше портфоліо цікавим.

Створення персонажів для ігор. Робимо круте портфоліо.

Сподіваюся, що ця стаття допоможе людям з їх персонажами і портфоліо і що з деякими з вас я буду працювати в майбутньому :D.

______________________________________________________________________________________________________________________________________
Переклад: Артемій Трунов
ДЖЕРЕЛО