Інтервю з Дмитром Робочим

396

Дмитру Робочого 24 роки, з них вже 8 років він працює в індустрії CG. З останніх робіт: Production на проекті – «Unannounced Title», «Gears of War 4» (character, weapon), art character для гри Blur Studio «Halo: Combat Evolved Anniversary» і відеоігри «lawbreakers» компанії BossKey production.

Здрастуй, Діма. Команда 3Dpapa вже давно стежить за твоєю діяльністю і хоче дізнатися про тебе, як про крутий 3D-скульптора, ще більше.

Знаємо, що ти випускник ХІРЕ і ще зі шкільної лави фрилансишь. Розкажи про себе на сьогоднішній день: чим займаєшся, над якими проектами працюєте?

Зараз займаюся фрілансом так само, як і раніше. На даний момент працюю на кілька київських студій, над ще не анонсованими проектами. Нічого незвичайного.

З якими труднощами доводиться стикатися в роботі на фрілансі?

В основному розподіл часу і планування роботи. Завдання завжди або майже завжди різні, і рідко буває те, що прям на 100% потрапляєш на відпрацьовану схему. Та й завжди хочеться зробити круто, на межі можливостей і навчитися чомусь новому, спробувати новий софт або воркфлоу.

Якось ти казав, що не всі проекти береш в роботу. Від яких відмовляєшся і що є тому причиною?

Як правило, якщо я бачу, що я не на одній хвилі з людиною, то робота з клієнтом напевно важко піде і тому я не беруся за неї. Найчастіше це буває з клієнтами з СНД. Багато хто навіть контракти не пропонують, що насправді так собі підхід. Але взагалі потрібно виконувати всі завдання, тільки так можна стати краще. Чим більш широкий спектр проблем ви вирішуєте, тим менше заганяєте себе в рамки однотипних завдань, це тягне за собою розвиток кругозору в тих областях, про які не завжди навіть замислюєшся.

Якщо є вибір між цікавим, але малооплачуваним проектом і проектом, який тобі не по душі, але оплачується краще. Який ти вибереш?

Загорніть два, будь ласка:D Як правило, в малобюджетних проектах завжди є послаблення у вигляді термінів. Особисто мені дуже подобається працювати над маленькими цікавими проектами, не менш, ніж на серйозному продакшені.

Інтервю з Дмитром Робочим

Частіше ти працюєш за готовим концептам або робиш проекти з нуля?

По-різному. Зараз більше працюю над обдумуванням грубих ідей, і це так само цікаво, як і придумувати з нуля.

Знаємо, що ти раніше працював по 4 години в день. Зараз дотримуєшся такого ж графіка? Як борешся з прокрастинацією?

Швидше я відпочивав 4 години. Жарт. Малося на увазі, що 4 години в день зазвичай набагато ефективніше, ніж інший час. Особливо, якщо це стосується складних завдань. На мій смак, іноді потрібно відійти від завдання, переосмислити щось і з новими силами поринути в роботу.

Розкажи, звідки така пристрасть до hard surface і роботам?

Процес йде від душі, і це головне, на мій погляд. Я не віддаю перевагу чомусь свідомо, але коли щось роблю для себе, то найчастіше виходить хард сурфейс. Ніякої особливої пристрасті ні, просто рука набилася за кілька років.

Підсвідомо я дуже швидко запам’ятовую все, що пов’язано з механізмами, матеріалами, світлом і так далі. Я пам’ятаю це на рівні відчуттів і рідко задумуюсь над логікою побудови або правдоподібністю. Але з іншого боку, я не дуже великий прихильник робити пейзажі або великі сцени, я любитель длубатися в детальках, якщо вони є чимось викликає відчуття реалістичності у глядача.

Інтервю з Дмитром Робочим

Ти ведеш облік всіх створених моделей? Скільки у тебе в особистому портфоліо робіт?

Не веду. Здебільшого я щось роблю кожен день, але потім все одно видаляю, і ніхто ніколи не дізнається, що там було.

Для тебе завжди в пріоритеті було вивчення нового. Скільки часу присвячуєш навчання?

Робота над будь-яким проектом вимагає зусиль не тільки з технічної сторони, а ще і з боку вишукувань, придумування підходів і так далі. Так що весь час намагаюся вивчати нове. Ну і намагаюся відвідувати курси або дивитися як можна більше. Взагалі я гик на туториалам, люблю дивитися, як інші працюють, і часто там можна “підрізати” багато фішок і знань.

Інтервю з Дмитром Робочим

У тебе є кілька робіт з анатомією, як осягав складності анатомічних особливостей моделей?

Не зрозумів, тому й кинув. Для анатомії важлива практика в малюнку, ліпленні, на мій погляд, і тому я закинув цю справу.

Судячи з портфоліо, твої роботи не тільки технічні, але й сучасні. Як отслеживаешь тенденції?

Як вже казав, що запам’ятав і відразу намагаюся це втягнути в роботу. У всякому разі так раніше було. Зараз я швидше створю ілюзію якогось рішення.

Інтервю з Дмитром Робочим

Ти працюєш у багатьох 3D-пакетах, є фаворит серед програм? Де приємніше працювати?

Скетчап сама крута прога, шкода, що недороблена майже у всіх аспектах Інтервю з Дмитром Робочим А так моя зброя — це 3DCoat, 3DsMax, Photoshop і рендер якої-небудь простенький.

Діма, ти людина з активною життєвою позицією. У яких заходах, конкурсах брав участь в останній час?

Давно закинув цю справу, хоча і хотілося б запив щось круте, але коли дивлюся на рівень людей, то стає соромно і нічого не роблю.

Тобі вже десяток разів пропонували виїхати жити за кордон. Чому вирішив залишитися?

Ну не десяток, звичайно, але було кілька пропозицій. На поточний момент я не впевнений, чого хочу, і не відчуваю, що готовий поринути в індустрію з головою.

Радишся ти з ким-небудь при розробці чергового шедевра? Чия думка для тебе важливо?

Дуже рідко, мені незручно показувати свої роботи кому-небудь. У ті моменти, коли мені потрібно щось запитати, само собою, я питаю тих людей, хто може сказати щось корисне.

Інтервю з Дмитром Робочим

Діма, що тебе мотивує і надихає? Поділися з 3Dpapa цікавими джерелами.

Останнім часом — це “пафосні” блоги на тамблере і роботи старих майстрів. Але, звичайно, люблю подивитися на крутанов на артстейшене. Люблю сейвить чужі роботи і стадить їх для себе. Звичайно, швидше за все навчитися новим навичкам це поговорити безпосередньо з людиною, у якого, на вашу думку, цей навик розвинений і вчитися у нього.

У тебе є власні методики швидкого засвоєння інформації або все індивідуально і залежить тільки від людини?

Кожен вибирає зручні йому підходи. Хтось швидко засвоює та любить хардкорно пірнати з головою, хтось вчиться довше, і йому потрібні паузи для осмислення і неодноразове повторення вправ, щоб навчитися. Я дуже повільно щось засвоюю, і мені необхідно багато годин практики, однак, якщо є пристрасть до певного виду діяльності, час не перешкода.

Скажи декілька напутніх слів-початківцям 3Dшникам.

Думаю, що найважливіше — це отримати базові навички. 3д — це інструмент, та й не самий складний, якщо замислитися. Набагато важливіше розвивати в собі смак і розуміння базових речей. На перше піде не один рік аналізу і вникання в чужі роботи, а основи ДЕНЬ, я думаю, всі розуміють, як отримати, і що це теж не один рік важкої праці.

Діма, дякуємо за цікаву бесіду. Вся команда 3dpapa бажає тобі цікавих проектів, нових ідей і натхнення. Чекаємо поповнення в портфоліо на Artstation і лекцій твого авторського курсу!

Дякую за цікаві запитання!

Відкрита лекція курсу «Zbrush.Projects» з Дмитром Робочим відбудеться 3 жовтня з 18:30 до 21:30. Реєстрація тут.

Журналіст: Tsivataya