Король помер, хай живе король!

160

3D-художник по ландшафтам Conrad Allen ділиться враженнями від нової Vue Infinite 2014.

У світі ландшафтного дизайну пристрасті загострилися до межі. Влітку минулого року Planetside Software випустили Terragen 3, яка стала достойним суперником Vue, «короля» ландшафтного дизайну. Зараз, e-on software, бажаючи дати гідну відсіч Planetside Software, додала в своє дітище Vue Infinite 2014 ряд можливостей і оновлень, неймовірно привабливих для всіх користувачів програми.

Одна зі змін, яку варто відзначити, — нова Photometric Spectral модель атмосфери. Якщо вірити сайту e-on software, то це абсолютно нова система візуалізації, що працює «в режимі реального часу, а також фізично коректна симуляція сонця і атмосфери, з урахуванням інтенсивності світла». Художник-фриансер Conrad Allen, професійно використовує Vue протягом п’яти останніх років, вже встиг попрацювати якийсь час з новою версією програми, тестуючи її різні опції. За його словами, програма дійсно вражає, проте потребує серйозного контролю над ситуацією. Що ж, ознайомимося з враженнями професіонала.

Якщо захочете потестить рендер на старих сценах, будьте готові до того, що сцени доведеться редагувати матеріали налаштовувати заново, втім, це завжди так і буває при серйозних змінах у рендері. Нова система, що працює з фізично коректної експозицією, однозначно є значним проривом в області. Наприклад, якщо ви зробили фотографію в погано освітленій кімнаті, при цьому за вікном світило сонце, на знімку кімната буде або темніша, ніж вона є насправді, або на ньому будуть засвічені області. Фотографи намагаються уникати цього ефекту, хоча він дуже популярний у сфері 3D.

Покращена інтеграція

Крім цього відбулося кілька не таких великих, але не менш значних змін, наприклад, поліпшена інтеграція, яка може зацікавити студії з широким пайплайном. Тепер ще простіше експортувати та імпортувати файли формату .fbx в Nuke, рендер елементи експортуються в 32-розрядному OpenEXR 2.0 форматі (з можливістю створення 32 — і 16-розрядних пасів).

Також дуже круто бачити у новій версії Vue XYZ-паси. Вони дуже зручні при композитинге в Nuke. При цьому гнучкість – ключове поняття, тому можливість передачі елементів в Nuke для підвищення контрастності та інших змін, є черговим приємним бонусом.

Як завжди нові фічі e-on спрямовані на підтримку компанії в авангарді розробників пакетів по створенню ландшафтного дизайну. В останньому релізі поліпшений контроль над екосистемами.

Також додана нода кольору «natural grain», «дозволяє швидко досягти потрібних результатів», якщо вірити розробникам. На жаль, результат сильно відрізняється від того, який позиціонується. У 3D ми хочемо відтворити недосконалість природи – саме в таких випадках потрібно «зерно», «шум», який пофиксит ідеальність створеного матеріалу.

Однак, при виборі цієї опції, колір матеріалу заміщується на двокольоровий шум. Після вивчення Function Editor – абсолютно приголомшливого в новому релізі – стає зрозуміло, що ноди кольору залишилися, але після застосування ефекту від’єднуються.

Король помер, хай живе король!

Function Editor став інтуїтивно зрозумілим і приязно налаштованим до користувача

Ноду кольору можна завжди «причепити» назад до ноде з «зерном», але очікуваний ефект не буде створений. З одного боку не можна чекати чогось неймовірного від ефекту в 1 клік, але, все-таки, не хотілося б, щоб такий небажаний вплив чинився на існуючі матеріали.

Динамічні екосистеми

Якщо вам коли-небудь доводилося рендери гори або фізично коректний мох, що росте на цих горах, ви знаєте, як доводиться докласти багато зусиль, перш ніж досягти хоч якоїсь реалістичності. В деяких випадках отримати такий ефект неможливо в принципі, оскільки для його розрахунку потрібно занадто багато пам’яті.

Динамічні екосистеми під Vue-2014 вирішують проблеми з нестачею пам’яті, оскільки розробники поліпшили алгоритм роботи з екосистемами, використовують безліч патернів.

Король помер, хай живе король!

На зображенні зліва зображено стандартне Spectral-освітлення, на зображенні праворуч – нове Photometric Spectral-освітлення та експозиція

При цьому час фонового повністю залежить від установки сцени і можливостей ПК. Єдине, чого я все ще з нетерпінням чекаю, коли ж, нарешті, пофиксят баг з останнім квадратиком на рендері. Знаючі Люди зрозуміють, що йдеться про рендері останнього залишився ділянки сцени, що може займати багато годинник, що відповідно істотно уповільнює роботу.

Зараз e-on потрібно терміново вирішити проблему з «поділом праці» ядер, щоб при цьому використовувалися всі доступні хардверные потужності. Наприклад, мій основний робочий ПК оснащений 24 ядрами, і, на мій погляд, дуже нелогічно, коли останній квадратик вважає всього 1 ядро, а інші 23 простоюють.

Індустрію ландшафтного дизайну сколихнув реліз Terragen 3, тому не дивно, що такий гігант як e-on намагається утримати свої позиції і фиксит існуючі баги Vue, створює нові фічі, підвищуючи ефективність свого дітища. Новий ряд оновлень дуже гарний і імпонує всім користувачам.

Журналіст: Альона