Making Of «Lobit»

489

Andrea Lazzarotti, що працює в CG-індустрії більше 10 років, розповість про секрети створення роботи Lobit.

При створенні цього невеликого робота я надихався своєю старою камерою Canon Super 8. Мені шалено подобається її вінтажний вид, а також матеріали, з яких вона зроблена. Для початку я зробив кілька фотографій, щоб краще зрозуміти форму, матеріали і колірні поєднання. Насправді, я не хотів створювати точну копію камери Canon Super 8, але вона, безсумнівно, допомогла мені відтворити атмосферу вінтажності.

Making Of «Lobit» Making Of «Lobit»

Будь-яку роботу я зазвичай починаю з малювання скетчів на папері, але в цьому конкретному випадку вирішив відразу ж почати в 3D. Досить довго експериментував з руками і тілом робота, поки не знайшов мене влаштувало рішення.

Процес 3D-моделювання почав зі сфери, навколо якої створив рухому частину. Дизайн робота намагався робити максимально простим, але функціональним. Руки створював за тим же принципом, намагаючись не відходити від технологій, які існували при Canon Super 8.

Making Of «Lobit»

Making Of «Lobit»Making Of «Lobit»

Я хотів розташувати робота в 3D-просторі так, щоб він виглядав повністю незалежним. Для цієї мети я створив різні механізми, характерні для старих технологій, такі, як кришка батареї, RCA, кнопки вимикання і LED.

Making Of «Lobit»

Робота я моделював з допомогою полігонального 3D-моделювання, роблячи экструды всієї моделі фейс за фейсом, потім застосував модифікатор Turbosmooth до отриманого результату. Після закінчення 3D-моделювання я зробив для моделі нескладний клунь, щоб можна було заанимировать всі рухомі частини, включаючи діафрагму усередині об’єктиву.

Making Of «Lobit»

Далі, коли клунь був готовий, я почав працювати з матеріалами і світлом. Я хотів отрендерить робота разом з оточенням, тому зробив фотографію свого кабінету з вікном. Знімав у форматі RAW (16-біт більш, ніж достатньо). HDRI-карту вирішив не створювати, оскільки фотографія у форматі RAW, цілком підійшла для симуляції світла, що виходить з вікна.

Making Of «Lobit»

Для освітлення я використовував два V-Ray-світильника типу Planar з призначеної на них фотографією вікна, після чого зробив кілька тестових рендерів.

Making Of «Lobit»

Для матеріалів, світла і фонового вирішив використовувати V-Ray, з яким, завдяки гнучкості, дуже зручно працювати. Перед тим, як переходити до призначення матеріалів, я зробив UV-розгортку для всіх складових моделі, потім розфарбував їх для отримання ч/б маски.

Making Of «Lobit»

Для металевих частин робота я використав матеріал V-Ray з різними металевими текстурами. Для рухомої частини я також використовував матеріал V-Ray з текстурою шкіри, яка повинна була симулювати покриття оригінальної камери Canon Super 8.

Making Of «Lobit» Making Of «Lobit» Making Of «Lobit»

Для плівки я використовував звичайну текстуру плівки, яку знайшов в Інтернеті, а потім відредагував в Photoshop. В неї я вставив свої старі роботи.

Making Of «Lobit»

Після налаштування світла і матеріалів я перейшов до тестових рендерам. Завжди намагаюся працювати в лінійному просторі, а різні роботи з особистої скарбнички допомагають мені дотримуватись реалістичності, крім того, я намагаюся зберігати файл у форматі Open.exr і поділяю рендер по пасам, щоб потім скласти їх в After Effects. Для цієї роботи я вивів такі паси, як Beauty, Z – Depth, ID, AO і Contour.

Making Of «Lobit» Making Of «Lobit»

Такі елементи зображення, як дим, пил і задній фон, я додав уже в Photoshop, оскільки такий підхід дозволяє використовувати різні кисті, а значить краще контролювати процес редагування та ретушування зображення.

Для корекції зображення в After Effects я скористався знаменитим плагіном Magic Bullet Colorista II, який допоміг мені як поліпшити якість зображення, так і створити бажану атмосферу. За допомогою плагіна Frischluft — of Deep Field я більш ефективно використовував канал Z-Depth. На зображенні нижче можна побачити на задньому плані плівку, яку я спочатку хотів використовувати в композиції, але потім відмовився від цієї затії.

Making Of «Lobit»

Далі я навів кілька останніх штрихів в Photoshop, позбавляючись від темних областей, виправляючи неакуратні ділянки, додаючи контрове світло, відблиски і пр. Потім я намалював задній фон з допомогою різних пензлів в Photoshop і постарався задати настрій, який можна побачити на фінальній картинці.

Making Of «Lobit»

Читайте в нашій попередній статті Making Of «Caribbean Mermaid».

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело