Making Of «Black Wires»

296

Carlos Ortega Elizalde розповість про секрети створення його черговий чарівною роботи.

Концепт

Концепт цієї роботи сягає корінням у фріланс-проект, в рамках якого мені потрібно було створити статичні рендери дівчат і хлопців на різних фонах.

Після завершення проекту я залишився вкрай незадоволений світлом, матеріалами і текстурами, оскільки працювати мені доводилося в дуже щільному графіку. Так я вирішив переробити отримані рендери. А оскільки мені дуже подобається пін-ап і мультики, я скористався можливістю, щоб створити нову мультяшну серію.

Моделювання

Замість того, щоб витрачати час на клинап старих моделей, я вирішив створити нового персонажа, при цьому намагався дотримуватися мультяшні пропорції персонажа: велика голова, довгі ноги й величезні очі. Основним завданням було створити швидше милу мультяшну, ніж гарячу дівчину. Голову персонажа я зазвичай моделю з плейна шляхом экструда эджей, намагаючись пам’ятати про правильну топології, оскільки мені подобається створювати різні вирази обличчя.

Making Of «Black Wires»

Торс, руки і ноги я замоделил з циліндра, після блокинга загальних форм пропрацював плечі, шию, лікті, коліна і пр.

Making Of «Black Wires» Making Of «Black Wires» Making Of «Black Wires»

Пасма волосся я також моделил з плейна. Після того, як визначився із загальною формою, допрацював пасма, скориставшись інструментом Insert Edge Loop і Transform.

Making Of «Black Wires» Making Of «Black Wires» Making Of «Black Wires»

Також я люблю працювати з Smooth Selection в Maya, за допомогою якого дуже зручно опрацьовувати геометрію. Одяг я замоделил шляхом екстракту її з бейз меша, а потім проэкструдил крайні эджи, створивши верхню частину майки.

Making Of «Black Wires»

З спідницею все було набагато простіше. Складки я замоделил з допомогою Bevel і Extrude.

Making Of «Black Wires»

На завершення я замоделил колонки, навушники і пару проводів.

Making Of «Black Wires» Making Of «Black Wires» Making Of «Black Wires»

Текстурування і шейдинг

Всі текстури створювалися в Photoshop. При цьому вони були досить простими, оскільки я не орієнтувався на реалістичну шкіру. Теплі тони шкіри створив з допомогою раніше запеченої карти АТ.

Підповерхневе розсіювання я контролював з допомогою матеріалу Miss Fast Skin і пари намальованих вручну карт. У фінального матеріалу не було якихось надприродних налаштувань, я їх просто накручував до тих пір, поки не досяг потрібного мені результату.

Making Of «Black Wires» Making Of «Black Wires»

Тканини я текстурил, взявши за основу парочку тканинних патернів, колір яких вже потім спочатку відкоригував, а потім вручну намалював подряпини і ін

Making Of «Black Wires»

Для волосся я використовував також вручну намальовану текстуру пасом, з певною варіативністю в кольорі, яку повісив на матеріал типу anisotropic в Maya.

Клунь і позинг

Для постановки персонажа в позу я скористався базовим скелетом. І, оскільки, це повинен був бути статичний рендер, я не створював якихось надприродних контролерів, а ось парочка блендшейпов припала дуже до речі.

Making Of «Black Wires»

Дефолтний биндинг цілком непогано деформував меш. Я тільки трохи поднастроил вплив джоинтов ліктів і колін.

При позинге жіночого персонажа головне знайти золоту середину між хорошим виразом обличчя, красивою позою і легко читающимся силуетом.

Making Of «Black Wires»

Для фінальної картинки я поставив персонажа в дуже просту позу, показує характер персонажа: мила дівчина, з грайливим і трохи бунтарською вдачею.

Making Of «Black Wires»

Світло і рендер

Для освітлення я хотів використовувати схему світу, яка використовується у фешн фотозйомці, тому після невеликих пошуків я натрапив на кілька відмінних фототографий. В результаті я я використовував в сцені чотири Area Light: один ключовий світло, один заповнює і два малюють.

Making Of «Black Wires» Making Of «Black Wires» Making Of «Black Wires» Making Of «Black Wires» Making Of «Black Wires»

Задній фон я присвітив з допомогою Spot light, завдяки якому в сцені відразу ж перестала бути помітною лінія горизонту. Я також додав ще парочку інших світильників, щоб уникнути непотрібного акценту на предметах в сцені.

Making Of «Black Wires»

Making Of «Black Wires»

Сцену я рендерил в mental ray за допомогою ноди mia_exposure_simple з включеним FG. Дозвіл фінального фонового склала 3200 x 5200px.

Making Of «Black Wires»

Пост

Після фінального фонового я трохи підредагував картинку в Photoshop за допомогою кривих тощо, а також додав фону деталей.

Making Of «Black Wires»

Висновок

Працювати з цим персонажем мені дуже сподобалося, я навіть використовував цей бейз меш для дев’яти інших персонажів, змінивши тільки їх одяг і пози. Сподіваюся, що цей невеликий урок виявився корисним для вас.

Читайте в нашій попередній статті про те, як створити стильну дівчину-кілера.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси моделювання, скалптинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона