Маса і розподіл енергії

15

У танків радянської школи знаряддя після пострілу тремтить, а у танків нато немає-чому?

Чому у танків радянської школи після пострілу відбувається тряска гармати, а у танків нато немає?

На тряску ствола у радянської техніки впливає маса машини, її центр ваги і форма. Так як в срср танки розглядалися не тільки як самостійна одиниця техніки на полі бою, але і як машина загальновійськового наступу, їх маса рідко перевищувала 46 тонн, легкість і компактність в сумі з великим стволом створюють сильну розгойдування танка при пострілі, це пояснюється елементарною фізикою – чим менше маса тіла, тим більше воно розгойдується від впливу зовнішньої сили.

Машини нато використовуються в основному для танкових боїв, в них не передбачається підтримка піхоти, знищення укріплень і артилерії противника, що дозволяє мати меншу рухливість і більш товсту броню, маса зразків західних країн спочатку була більше 55 тонн, що дає їм більшу стійкість і в слідстві меншу розгойдування корпусу від пострілу.

Автоматика заряджання

Величезний вплив має принцип заряджання знаряддя. У техніки західних країн перезарядку здійснює заряджаючий, ствол у танків піднімається автоматично або після натискання кнопки, що спрощує роботу члену екіпажу і не дає знаряддю хитатися.

У вітчизняної роботу заряджаючого виконує автоматика, вона передбачає стопор гармати для викиду піддону і підготовки до подачі наступного снаряда – потрібно для запобігання упирання снаряда в казенник, його випаду, для рівного входження снаряда в ствол.

А як же стабілізатор

Знаряддя може стабілізуватися тільки після викидання піддону, а якщо ведеться постійна автоматична перезарядка, то гармата відключається від стабілізатора і довше знаходиться в нерухомому стані, після закінчення перезарядки він знову включається.

Проблема стабілізації у танків радянської школи виходить з ряду причин, а саме: великий калібр гармати і довжина ствола, погана стійкість через меншу маси і розмірів, на відміну від західних зразків і автоматики перезарядки знаряддя, миттєво зупиняє його для викиду піддону, у західних же зразків дану функцію виконує заряджає тоді, коли це потрібно.