Ода FiberMesh і DynaMesh

233

Коротенький туторіал в картинках від Rusnar, польського CG-художника.

Дві моїх улюблених фічі в Zbrush: FiberMesh і DynaMesh. Нижче поділюся своїм процесом роботи з цими інструментами. Я дуже ледачий жлоб, який вважає, що інструмент повинен бути максимально простим у використанні. Саме за це я так люблю Zbrush. Ніколи не намагався вичавити максимум можливого з FiberMesh або DynaMesh. Хочу ж я поговорити про те, як вони мені допомагають в роботі.

Спочатку я був налаштований вельми скептично по відношенню до FiberMesh. Мені здавалося, що їм неможливо управляти. Насправді ж виявилося протилежне. Крок за кроком, не без допомоги різних туториалов, я розібрався в принципі роботи інструменту. І раптом він опинився мега зручним. Найбільше мені доставляє превью в режимі реального часу. Частенько використовую в роботі GroomHairLong, який дійсно створює відчуття того, що ви розчісуєте волосся. Працюю я таким чином: поділяю думку моделі на полигруппы, потім до кожної з них застосовую FiberMesh. Крім того, за допомогою полигрупп дуже зручно виділяти волосся.

Я зазвичай працюю з дефолтними пресетами, які потім підлаштовую під свої потреби (довжину волосся, товщини волосся, їх колір, текстури і пр). Ви ж можете створити свій власний стиль. В майбутньому я хочу ще краще вивчити цей інструмент, оскільки він здатний творити чудеса.

Ода FiberMesh і DynaMesh

Крім того, Zbrush мені відмінно допомагає в створенні концепту зачіски. І це дійсно економить час. Потім, на підставі цієї хайпольной зачіски і кривих я створюю її лоупольную версію. Ви ж знаєте, немає нічого більш подразнюючої, ніж ділянка голови без волосся.

Ода FiberMesh і DynaMesh

А ще мені дуже подобається рендер в Zbrush. Принцип роботи з ним до неподобства нагадує Photoshop. Ідеально для таких лінивців, як я. Це ж стосується і налаштування світла і інструменту Light. Я рендерю картинку в Zbrush, а потім збираю всю композицію в Photoshop, змінюю режими накладення та ін. Особисто мені це більше нагадує гру, ніж повноцінну роботу. Лінивці люблять таке J.

Ода FiberMesh і DynaMesh

Інший мій улюблений інструмент – Dynamesh. Найкрутіший у світі інструмент. Зазвичай у мене йдуть годинник на моделювання hard surface в інших програмах. Не зрозумійте мене неправильно, я не кажу, що це неможливо, просто мені зручніше робити такі речі в Zbrush. Практично кожен день я сідаю за Zbrush і намагаюся заскалптить який-небудь hard surface-об’єкт дивної форми, просто для розваги або щоб подивитися, що ще може Zbrush.

Ода FiberMesh і DynaMesh

І це все. Сподіваюся, що інформація виявилася корисною для вас.

Читайте в нашій попередній статті про те, як створити вуса і бороду в Zbrush з допомогою FiberMesh.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси моделювання, скалптинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона