Розробники iOS-додатків вирішили захистити свої права в суді, звинувативши Apple у монополізмі

220

Розробники-активісти, які створюють програми для iPhone, подали спільний позов на корпорацію Apple. Позивачі тривалий час терпіли політику компанії відносно сторонніх додатків і тепер вирішили відновити справедливість. Творці iOS-додатків звинувачують всесвітньо відому корпорацію у монополізмі, а саме в тому, що Apple багато років утримує в своїх руках ексклюзивне право на реалізацію програм у фірмовому магазині App Store.

Своїм позовом розробники хочуть послабити «яблучну» ексклюзивну монополію на реалізацію прикладних рішень для iPhone і iPad, а ще хочуть зменшити комісійні відрахування за продаж iOS-програм. Позовні вимоги активістів вказують корпорації на недотримання нею антимонопольного закону федерального рівня і порушенні правил добросовісної конкуренції.

Справою iOS-розробників займаються юристи з Hagens Berman – адвокатське агентство вже прославилося тим, що вигравало суд у Apple. Це трапилося в 2016 році, коли агентство, ставши на бік споживачів, зуміло довести змову видавництв і Apple, з-за якого електронні книги продавалися за штучно завищеною вартістю. Цей позов в захист розробників носить груповий статус. Це означає, що кожен iOS-розробник може до неї приєднатися.

Apple звинувачують у недотриманні чесної конкуренції. Підставою вважається те, що компанія створила єдиний майданчик, де можна придбати iOS-додаток – магазин App Store. Крім того, в позовних звинуваченнях йдеться, що більше 10 років компанія збирала 30%-ю комісію за продаж програм, за підписки у самих додатках і будь-які покупки всередині них. Адвокатська контора, яка веде справу, виділяє основні цілі, яких хоче досягти судовим процесом. Це і зміна ситуації, що склалася монопольної політикою Apple, і забезпечення конкурентного простору для реалізації iOS-програм. Також позов покликаний захистити розробників від великих комісій.

Однак головною претензією судового заяви є незгода з наявністю тільки однієї платформи, де можна розміщувати додатки для iPhone і інші супутні продукти. В умовах, коли App Store відмовляється приймати додаток, у його розробника виявляється безвихідна ситуація. Майже без винятків всі iOS-програми представлені тільки в App Store, відповідаючи всім правилам Apple, щоб мати доступ до реалізації.

Джерело: http://3das.com.ua/