Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

342

Інтерв’ю з Glenn Melenhorst.Він займає посаду VFX Supervisor у студії Iloura.

У 2015 році Glenn працював над фільмів «TED 2», потім він працював над кінцівкою мінісеріалу «Кінець дитинства». Далі була «Game of Thrones» (сьогодні мова піде про епізод «The Battle of the Bastards»). Останній його проект — «Мисливці за привидами».

Яке це бути частиною всесвіту «Ігри престолів»?

Це успішний проект, завдяки шанувальникам шоу. Мені доставило задоволення працювати над одним з епізодом цього фільму.

Яким чином студія Iloura отримала цей проект?

Продюсери шукали VFX-студії для створення фотореалістичних CG коней. У нас був схожий досвід у фільмі «Мільйон способів втратити голову» і завдяки цьому ми отримали шанс взяти участь в проекті.

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Які були підходи і очікування продюсерів щодо візуальних ефектів?

Це ТВ-шоу, але кожен епізод — це унікальний фільм. Ми отримали масу футажей, референсов, живих кадрів, і досить докладних даних про роботах, на рівень і якість яких потрібно орієнтуватися.

The Battle of the Bastards включає в себе величезну армію і божевільні трюки. Як ви підійшли до цієї роботи?

Ми вручну робили анімацію безліч варіантів бігу коней, використовуючи референси, і масштабували сцену за допомогою Massive software.Крім того, ми застосовували мокап.

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Чи Можете детальніше розповісти про симуляції натовпу?

Ми витратили тисячі годин, роблячи анімацію по ключовим кадрам, щоб створити унікальні екшн-сцени, а потім завантажували їх в Massive для складання загальної сцени. Наприклад, кадри, коли армія під проводом Болтона оточила Здичавілих, примітна тим, що в них використано понад 300 частин ручної анімації.

Існує дуже довгий шот з участю Джона Сноу в середині бою. Чи Можете ви розповісти нам більше про його зйомках і роботі над ним?

Цей шот був дуже добре поставлений при реальних зйомках, які охоплювали фантастичний вигляд. Це був наш перший шот, який ми отримали. Ми додавали до вже зробленого хаосу: падіння коней, розчленування, битву супротивників. Крім того, коні та вершники були дуже близько показані, тому вони повинні були бути дуже докладними і фотореалістичними. Завдання було досить складним, але ми впоралися.

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Розкажіть про деталізацію коней.

Ми почали роботу з існуючими матеріалами, але зрозуміли, що цього замало для повноцінної роботи. Тоді наша команда відновила коней з нуля, в тому числі кістково-м’язову систему. Все це було зроблено для того, щоб тварини виглядали максимально реалістично. Кожна кінь мала реальну систему волосся з більш ніж мільйоном волосків, а також клунь гриви і хвоста ( для спрощеного управління). Кінь була повністю оснащена всім необхідним спорядженням, а колір ми могли налаштувати кожного коня індивідуально.

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Яка була головна проблема з коней і їх вершників?

Створення фотореалістичних коней і вершників у масштабі і є складне завдання. Ми управляли величезними обсягами даних та складними сценами, які містили тисячі об’єктів. Крім того, ці об’єкти не повинні перетинатися і працювати правильно.

Велетень також велика частина цієї битви. Чи Можете ви розповісти нам більше про це шоти?

По більшій частині, гігант був знятий на знімальному майданчику Джо Бауером, і ми просто вклеїли його в кадр, переконавшись, що він правильно отмасштабирован і вписаний за кольором.

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Розробляли ви свої інструменти для роботи?

Ми постійно розробляємо нові інструменти для нашого пайплайна, оскільки кожен проект приносить нові і зовсім інші завдання. Цей серіал був найбільш складним в плані інструментів і підходів, необхідних для обробки даних і загального пайплайна. У підсумку ми розробили інструменти, які дозволили прискорити нашу роботу.

Був шот або секвенція, яка завадила вам спати?

Все це.

Що ви винесли з цього досвіду?

Це був наш перший епізод з створенням армією такого масштабу. Ми раді, що успішно завершили та бурхливої реакції глядачів.

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Спецефекти в серіалі «Гра престолів»

Як довго ви працювали над цим фільмом?

30 тижнів.

Скільки шотів ви зробили?

130 шотів.

Яким був розмір вашої команди?

110 фахівців.

Який ваш наступний проект?

Ми працювали над «Мисливцями за привидами», прем’єра якого відбулася буквально недавно, але з точки зору активних проектів, ми тримаємо такі речі в секреті.