Як створювалася нова броня РобоКопа

232

У новому рімейку РобоКоп хизується у фантастичному робо-костюмі. У цьому інтерв’ю супервайзер по VFX студії Framestore Rob Duncan розкриє секрети створення броні героя.

Робокоп з класичного бойовика 1987 р. знову повернувся на наші екрани в цьому році в супроводі ще одного значного робота і вражаючого VFX.

Рімейк «Робокопа» гостро потребував талановитої VFX-студії, яку він знайшов в особі Rob Duncan, супервайзера по VFX студії Framestore, неодноразово удостаивавшейся нагород і відповідальної за «Гравітацію», воскресіння робо-костюму детройского копа Алекса Мерфі, понад 600 роботів і повні куль шоти.

У цьому інтерв’ю Rob Duncan прочинить завісу таємниці над чиниться в CG-майстерні магією і розповість про ідеальному на його погляд роботі.

Ви допомогли «оживити» костюм Робокопа. Вплинули як на його дизайн?

У нас був концепт костюма з вже готовими пропорціями, який згодом потрібно було відтворити в реальному житті. Наша робота полягала в дотриманні рівноваги між концептом і реальністю.

Наскільки складно було відтворити в CG класичну малиново-сталеву забарвлення костюма РобоКопа?

Питання в саму точку! Для нас стало справжнім випробуванням відтворити оригінальний вигляд робо-костюма, спочатку ми просто хотіли зробити його по частинах і скористатися футажем. Порівняно нескладно було відтворити загальні форми робо-костюму, оскільки у нас були його скани і фотореференсы. Крім усього іншого, нам довелося ротоскопировать Алекса Мерфі (персонажа Юэля Киннамана), вносити якісь зміни в робо-костюм, а потім відновлювати задній фон.

Для нас стало справжнім випробуванням відтворити оригінальний вигляд робо-костюму

Проте найскладнішим етапом виявилася його розфарбування. На перший погляд, здається, що робо-костюм відливає перламутром, як, наприклад, металева фарба автомобіля. Насправді, виявилося, що саме з-за цього «перламутру» всі найдрібніші деталі костюма стають непомітними, ніяк не реагують на світло або перспективу.

Після численних спроб і помилок мені прийшло в голову здзвонитися зі студією Legacy Effects, які зазвичай займаються розробкою костюмів для блокбастерів. Нам пояснили, як вони покроково розфарбовують костюми, аж до використання специфічних шейдерів для імітації бруду на костюмі. Це дозволило нам нарешті розібратися, де у нас в сцені на костюм дійсно падає тінь, а де капнув грим.

Як створювалася нова броня РобоКопа

Як створювалася нова броня РобоКопа

Як створювалася нова броня РобоКопа

Розфарбовування знаменитого робо-костюму відняло масу часу і зусиль

Яка різниця між костюмами з дизайнерської точки зору? Який з них вам подобається більше?

Оригінальний робо-костюм більш масивний, в ньому більше видимих рухомих частин. Новий має більш обтічну форму.

Неможливо забути старий класичний фільм 1987 р., тому мені завжди буде більше подобається старий робо-костюм. У його дизайн дуже обережно і шанобливо внесли поправки, зробивши його більш сучасним і відповідає нашому баченню майбутнього.

Яка секвенція стала улюбленою і чому?

Мені особливо сподобалась секвенція в Тегерані, де ми можемо побачити EM-208s і ED-209s в дії, як вони працюють в стресовій ситуації.

Як створювалася нова броня РобоКопа

Новенькі EM-208s і ED-209s на вулицях Тегерана

Що стало справжнім викликом?

Сцена розбирання РобоКопа, коли Доктор Нортон (персонаж Гарі Олдман) демонструє, що в робо-костюмі залишилося від Алекса Мерфі. Нам довелося не тільки повністю відтворити оточення наукової лабораторії і стерти Юэля Киннамана всередині робо-костюма, але і «розібрати» його тіло на привабливі для глядача частини, так, щоб це було цікавим протягом всього шота.

Як створювалася нова броня РобоКопа

Як створювалася нова броня РобоКопа

Як створювалася нова броня РобоКопа

Команда студії Framestore повністю відновлює оточення наукової лабораторії. І, ах так, мозок Юэля Киннамана

Використовувалися в рімейку якісь інноваційні техніки або прийоми?

Для CG-освітлення ми використовували рендерер Arnold. Звичайно, вперше ми використовували такий підхід «Гравітації», кілька створених нами в процесі роботи на фільмом технік застосували і в «Робокопі».

Завдяки тому, що Arnold вважає CG-освітлення фізично коректно, рендер виглядає більш реалістично вже на ранніх стадіях, що дозволяє художникам застосовувати ще більш творчий підхід.

Ви також працювали над ED-209s. Як ви змінили оригінальний дизайн?

Ви не можете просто взяти і відмовитися від оригінального дизайну, оскільки успіх першої картини багато в чому залежав від нього. Однак і просто скопіювати його в рімейку було неможливим, оскільки це, щонайменше, було б дивним.

Протягом останніх років ми постійно бачили військові техніку і зброю, які виглядали набагато більш незграбно і різко, ніж вони є насправді. Тому новий дизайн ідеально вписався в існуючу парадигму.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=tFv7BMMV9sY

Оригінальний фільм був фантастичним зразком стоп-оушн. Як створювався стоп-моушн в рімейку, з допомогою спецефектів?

В таких фільмах як «РобоКоп» дуже важливо реалістично інтегрувати спецефекти в оточення. З іншого боку, перші шоти – повністю CG. Хоча, навіть вони були максимально фотореалистичны.

Я вважаю, що камерою необхідно знімати якомога більше, наприклад, елементи акторської гри, оточення, фотографії, а потім скомпозить все це разом і додати CG-освітлення та VFX. Я розглядаю всі ці різні підходи як частина єдиного цілого, різні інструменти, які необхідно використовувати для створення шота.

Як створювалася нова броня РобоКопа

Дуже важливо реалістично інтегрувати VFX в оточення

Були якісь моменти, над якими ви працювали з побоюванням, все-таки переснимаете канон фантастики?

Ні, я абсолютно безстрашний.

Будь робота ви вважаєте ідеальним?

В принципі, це T-1000 з «Термінатора-2», а взагалі я з нетерпінням і великою надією чекаю 2015 р., коли на екранах з’явиться мій улюблений андроїд The Vision.

Який робо-баттл мрієте відтворити?

David з A. I. Artificial Intelligence проти Lt. Commander Data з Star Trek: The Next Generation. Епічність робо-баттл гарантований, причому зрештою, швидше за все, загинуть обоє. Не думаю, що в цій сутичці разумов можливі переможці чи переможені, за винятком нас, глядачів.

Як створювалася нова броня РобоКопа

Самий епічний робо-баттл століття на думку Rob Duncan

Журналіст: Альона