9 порад щодо ригу від Carlo Sansonetti

306

Carlo Sansonetti розповідає про 9 речей, які потрібно пам’ятати при ризі персонажа.

Carlo Sansonetti – справжній ветеран рига, який працював над різними ТВ-шоу, мультсеріалом «Зоряні Війни: Війни Клонів» студії Lucasfilm, а також іграми Heavy Iron Studios. Засновник і CEO CG Circuit, навчального онлайн ресурсу, присвяченого CG.

Порада №01: Поспілкуйтеся з дизайнером, моделлер і аніматором

Перед тим, як сідати за ріг, я б настійно рекомендував поговорити з дизайнером, моделлер і аніматором персонажа. Якщо у вас немає такої можливості, то задумайтеся над наступним:

  • Призначення персонажа.
  • Специфіка вибраних елементів дизайну.
  • Особливість розташування эджлупов.
  • Особливості рухів персонажа.
  • Список характерних дій персонажа.

Після відповіді на ці питання ви дізнаєтесь свого персонажа краще і зосередитеся тільки на важливому для нього. Крім того, такий підхід допоможе створити максимально реалістичний клунь, а значить і реалістичного персонажа.

Порада №02: Подумайте про аниматоре

Коли ви створюєте клунь, то пам’ятайте, що це інструмент, який аніматори будуть використовувати щодня довгі тижні і місяці, прагнучи добре зробити свою роботу. Клунь для аніматора означає те ж, що і модель для риггера, тільки подумайте, як круто і зручно працювати з хорошою моделлю. Геометрія з правильними эджлупами спрощує роботу і робить її цікавою. Аніматор також повинно бути приємно і зручно працювати з вашим ригом. Наша, риггеров завдання – знайти баланс між гнучкістю і простотою у використанні рига.

Порада №03: Постійно тестуйте ріг

Коли ви створюєте клунь персонажа вручну (без скриптів), завжди пам’ятайте про те, що невеликі помилки будуть накопичуватися. В кінці, коли клунь буде завершено, ці невеликі помилки стануть дуже помітними.

Завжди намагайтеся розташовувати ноди математично коректно і тестувати клунь, щоб мінімізувати можливі проблеми.

httpv://vimeo.com/48230301

Деморил Carlo Sansonetti за 2012 р.

Порада №04: Простота у використанні або складність рига

Якщо ви стоїте на роздоріжжі прийняття рішення про використання тієї чи іншої фічі, то поставте наступними питаннями:

  • Полегшить ця фіча життя аніматор?
  • Якщо я буду фиксить це пізніше, то зможу пофіксити взагалі?

Зазвичай ми з вами рідко замислюємося про другому пункті, але потрібно розуміти, що клунь персонажа означає не просто створення рига, але і його технічну підтримку.

Порада №05: Коректні назви

При ризі дуже важливо коректне найменування нсд при кожному їх створенні. Давайте нодам такі назви, які будуть мати сенс для вас або команди. Намагайтеся дотримуватися саме такого принципу.

Порада №06: Організована сцена

Важливо підтримувати в сцені порядок. Спробуйте ставитися до сцени як до робочого столу. До речі, розкиданих по столу, зазвичай складніше зорієнтуватися.

Коли б ви не показували клунь аніматор або іншому риггеру, завжди наводите у сцені порядок, навіть якщо це відбувається на ранніх етапах створення рига. Іншими словами, ретельно організовуйте ноди, постійно перевіряйте Outliner, тому що в іншому випадку аніматор буде дуже складно використовувати ваш клунь.

Порада №07: Робота з референсами

При ризі персонажа розробіть у себе тунельний зір. Для цього спробуйте відсторонитися від того, що відбувається і проаналізуйте, чи робите ви саме те, про що говорить референс. Правте свою роботу також, орієнтуючись на референс.

Порада №08: Шорткаты не прискорять процес

Найчастіше пошук легкого шляху, здатного спростити процес рига, тільки посилює поточний стан речей, абсолютно не полегшуючи життя. Важливо пам’ятати про те, що клунь завжди повинен вирішувати поставлені перед ним завдання. Якщо ви намагаєтеся якось обійти подібний момент, то він так чи інакше вийде вам боком пізніше.

Порада №09: Замисліться над тим, як буде використовуватися персонаж

При ризі персонажа завжди пам’ятайте про те, як саме персонаж буде використовуватися в продакшені. Ви можете робити клунь персонажам, які будуть тільки сидіти. В такому випадку, намагайтеся не витрачати зайвого часу на красиві деформації. При ризі намагайтеся враховувати те, як персонаж буде використовуватися згодом.

В іншому випадку постарайтеся врахувати можливі ситуації та передбачити їх, і, тоді, персонажа можна буде використовувати в будь-якому випадку.

Читайте в нашій попередній статті про 12 ознаках хорошого рига.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело