Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»

426

Річард Стаммер, VFX-супервайзер «Люди Ікс: Дні минулого майбутнього», поділився історією створення візуальних ефектів і загальними враженнями від роботи над фільмом.

— Розкажіть, як ви потрапили на проект?

З режисером, Брайаном Сінгером, вперше ми зустрілися в жовтні 2012 р. Я запропонував себе в якості головного VFX-супервайзера, згадавши свою роботу над «Прометеєм» (2012). Брайан студія 20th Century Fox схвалили мою кандидатуру, і я взявся за проект.

— Це був перший раз, коли ви співпрацювали з Брайоном Сінгером?

Так. До цього я не працював ні з ним, ні над іншими фільмами про людей Ікс. Мені дуже подобається те, що він зробив з франшизою. Я був фанатом цієї історії з самого першого фільму. Мені було надзвичайно цікаво працювати з людиною, настільки одержимим всесвіту Ікс-менів. У Брайана є особливий дар пропонувати ідеї, які не тільки розвеселять шанувальників, але й послужать підходящої вставкою для всієї історії.

— «Люди Ікс» — це ваша перша робота над фільмом про супер-героях? Як ви підійшли до роботи над ним?

Я детально вивчив зняті раніше фільми «Людей Ікс» і «Росомахи», а також з головою пішов у комікси і всесвіт Marvel. Там було, звідки черпати ідеї і натхнення. Крім того, Брайан хотів приділити більше часу та уваги трансформацій Містик (чого не було в попередніх фільмах). Тому «справжню» Містик ми пропрацювали набагато детальніше і скрупульозніше. У фільмі є сцена, де перевтілюється тільки великий палець Містик. Це був великий план, а він вимагає особливої деталізації і ретельного опрацювання.

Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»

— Скільки VFX-студій працювали над проектом?

12 студій — такі як MPC, Digital Domain, Cinesite, Mokko Studio та інші. MPC відповідали за частину майбутнього у фільмі, а також на їхні плечі лягло створення Вартою майбутнього покоління, Ікс-літак і червоний віртуальний світ Церебро. Кілька разів в тиждень ми влаштовували відео-конференції, де обговорювали результати, висловлювали зауваження і видавали нові завдання.

— Варти в «Людях Ікс» викликали особливий інтерес серед фанатів. Розкажіть детальніше про їх дизайні і створенні.

У фільмі з’являються два види Вартою: правоохоронці першого покоління і ті, яких ми бачимо в майбутньому. Із-за достатньо великого проміжку між ними, ми зробили їх максимально різними. Головна відмінність в тому, що Правоохоронці останнього покоління можуть адаптуватися — так сказати, мутувати в залежності від здібностей мутанта, з якими вони борються. Після тривалого мозкового штурму і аналізу тисячі концептів, ми вирішили, що Вартою майбутнього буде моделювати студія MPC, а Стражами минулого займеться Framestore.

Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»

Для дизайну ранніх Вартою студія Framestore користувалася референсами футуристичних машин 70-х років. Це вплинуло на форми і вибір колірної гами. Роботи не повинні були містити в собі ні грама металу, щоб Магнето не зміг ними управляти. Передбачалося, що вони будуть з пластику, тому студія Framestore скористалася ідеями сучасної робототехніки і «состарила» дизайн, що підходить для 1970 року. Як тільки дизайн був затверджений, Брайан вирішив побудувати 18 роботів, для дублів в статиці. Анімовану версію розробляли в Autodesk Maya і рендерили в VRay.

Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»

Основним принципом Вартою майбутнього був той факт, що вони функціонували на основі ДНК Містик, а отже, могли адаптуватися і трансформуватися — так само, як вона. Таким чином, їх дизайн складався з дрібних пластинок. Так як розмовляти їм було ні до чого, то й рот їм був не потрібен. Дуже важливо було передати характер Вартою — мовчазні беземоційні машини-вбивці. Їх обличчя повинно було виражати крижану злість і безжалісність. Крім того, Правоохоронці повинні були бути вкрай спритними швидкими, наскільки це було можливо при зростанні в 12 футів. Без уваги не залишилися пластини, якими покрито тіло роботів, завдяки чому вони могли змінюватися, як Містик. Технічно це було досить складно, проте ми впоралися. Ви напевно вже подивилися фільм і оцінили все на власні очі Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього».

Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»

Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»

— У фільмі багато мутантів з різноманітними здібностями, як вони створювалися?

Здібності мутантів проявлялися в битвах з Правоохоронцями. До речі, ці сцени також лягли на плечі студії MPC. Як тільки сцена була знята, вона тут же відправлялася в штаб MPC для додавання спецефектів. Створення кожного спецефекту починалося з вивчення адекватних і докладних референсов, які ми в подальшому перетворювали в концепти. Варто відзначити майстерність команди студії MPC, які зробили таку титанічну роботу.

— Що стало найбільшим каменем спотикання при роботі над «Людьми Ікс»?

Варти і портали! Завжди складно прорахувати час між тим, що роблять актори і реакцією неіснуючого персонажа, однак превізуалізація дуже сильно нам в цьому допомогла. Блинк, мутант, якого ми вперше ввели в фільм, як раз і створювала ці портали. Портали – це були свого роду двері чи вікна між двома певними місцями. Таким чином, з будь-якого кута і положення можна було завжди побачити, що знаходиться всередині такого порталу. У деяких дублях було по вісім порталів, так що зняти все, що видно в них, стало справжнім випробуванням.

Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»

Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»

— Одним з найбільш пам’ятних моментів у фільмі стала сцена, де Ртуть біжить по стінах кухні. Можете підняти завісу, як це робилося?

Хотілося б почати з того, що в дійсності Еван Пітерс (Ртуть) біг не по стінах паралельно підлозі, як ми бачимо у фільмі, а за звичайною, всім знайомою біговій доріжці Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього». Що стосується польоту їжі — полуниці, овочів і навіть супу — то велика частина була змодельована і заскульпчена нашим арт-відділом у статиці. Звести все це докупи, та ще так, щоб виглядало реалістично і не викликало обурених відгуків скрупульозних критиків, було надзвичайно складно. Однак я вважаю, що ми з цим впоралисяІнтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього».

Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»

— Ви не розглядали варіант зробити комп’ютерного двійника Ртуті і змоделювати всю сцену в 3D-просторі?

Зізнаюся, це було моєю першою ідеєю. Превізуалізація і попередні розрахунки були виконані за допомогою комп’ютерних технологій. Але, щоб домогтися максимальної реалістичності, ми пішли більш складним шляхом, задіявши живого актора Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього» .

Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»

— Який досвід ви отримали після роботи над «Людьми Ікс»?

Працювати з приголомшливими людьми і фантастичними VFX-студіями – це незабутньо J

— Як довго ви працювали над фільмом?

18 місяців.

— А скільки кадрів зробили?

1311.

— Вже визначилися з наступним проектом?

Ще немає Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»

Інтервю в VFX-супервайзером «Людей Ікс: Дні минулого майбутнього»