Інтервю з Олексієм Совертковым

278

Digital art — це реальність, яка успішно поєднується з фантазією автора.

Олексій Совертков працює фотографом і visual artist ось вже 10 років, прекрасно володіє Photoshop. Співпрацює з провідними рекламними агентствами і журналами; часто приймає участь в проектах сучасного мистецтва. Сьогодні він ділиться натхненням з читачами 3dpapa.ru. Роботи автора можна знайти на Behance.

Серія «Digiclassicism»

Ви себе відносите більшою мірою до художників або до фотографам?

Тут все просто: я художник, що використовує фотографію як медіум, засіб фіксації образу.

Розкажіть детальніше про те, коли ви почали цікавитися фотографією?

Фотографія в моєму житті з’явилася років 10, я тоді захоплювався астрономією. Першою моєю моделлю Місяць, потім навчився фотографувати сонце, планети і туманності. Фіксувати якісь моменти з життя на Землі мені тоді було абсолютно не цікаво, всі думки були в космосі. Потім були інші інтереси, серед яких фотографія займала дуже скромне місце. Поки, відносно недавно, років 12 тому, я раптово зрозумів, що вона — моє покликання. Тоді я не довго думаючи, залишив пост директора по маркетингу в інвестиційній компанії і став заробляти на життя тим, що подобається — фотографією.

Інтервю з Олексієм Совертковым

Серія «Portraituning»

Де навчалися ремеслу? Чи є у Вас класичну художню освіту?

Я — класичний самоучка. Справа в тому, що я люблю вчитися і ніколи не припиняю процес навчання. Якщо досягаю своєї стелі і стає зрозуміло, що вчитися більше нічим — просто міняю сферу діяльності і починаю промацувати новий пласт реальності. Щоб вийти на задовільний рівень виразності своїх робіт, мені було років 7 самостійного вивчення таких дисциплін, як історія і теорія мистецтва, культурологія і філософія.

Ваші портрети з серії «цифроклассицизм» нагадують картини в стилі епохи відродження. Звідки черпали натхнення?

Натхнення прийшло з глибини часів. Відразу після того, як на свідомий рівень вийшли закодовані в мистецьких образах сигнали від найвидатніших майстрів живопису. У моєму випадку це було аж ніяк не миттєве галюциногенну одкровення. Довелося довго вивчати закони і канони образотворчого мистецтва різних епох. У пошуках глибинного сенсу, ретельно відсіваючи лушпиння інтерпретацій, довгими обхідними шляхами я дійшов до епохи раннього Ренесансу — Проторенесансу. Цього періоду шаленого зльоту людського духу, відбитого в мистецтві. У той час найбільш просунуті майстри створювали такі сильні образи, які не втрачають актуальності і не втомлюються дивувати вже 500 років. Пропустивши через себе визначену кількість подібних повідомлень — отримуєш свого роду посвячення і з ним — розуміння того, що робити далі і в якому саме ключі.

Інтервю з Олексієм Совертковым

Серія «Digiclassicism»

Де Ви знаходите натурщиків для своїх робіт?

Якщо раніше я вважав за краще працювати з акторами і моделями, то тепер у мене така установка, що успіх залежить тільки від мого майстерності, так що натурщиком може виявитися будь-яка людина, який виявив певну зацікавленість. Але муза, звичайно ж, одна.

Чи є у Ваших роботах символізм?

Безумовно. Більше того, вважаю невдалим образ, якщо він виходить плоским — сенс відразу зчитується і у глядача не залишається питань і почуття якоїсь незадоволеності. У деяких роботах образ сконструйований таким чином, що однозначного трактування не передбачається, сенс саме в мультивариантности. В інших — загадка передбачає єдино вірне рішення, але його важко або не так вже приємно прийняти. Зрештою, для тих, хто любить шукати, саме оповите таємницею значення має більшу привабливість, ніж просто значення.

Інтервю з Олексієм Совертковым

Серія «Portraituning»

Яке завдання Ви ставите перед собою, коли починаєте серію робіт?

Кожна серія — певне висловлювання, адресований того чи іншого кола осіб. Успішність серії визначається через встановлений час за кількома критеріями. Таким чином виходить, що основне завдання — створення максимально ефективних образів, які гарантують доставку сенсу адресату.

Які програми Ви використовуєте для своїх робіт?

Виключно і принципово Фотошоп.

Інтервю з Олексієм Совертковым

«Humanity detected»

З чого Ви починаєте проект? Яка улюблена частина роботи?

Починається все з потреби поділитися з людьми своїми відкриттями, але не безпосередньо, а за допомогою образів. Улюблена частина роботи — це процес створення образу, коли він супроводжується відчуттям передчуття, що це буде краще колишнього.
Виникають труднощі у процесі роботи? Як з ними боретеся?
Буває по-різному: іноді все робиться на одному диханні, іноді образ буквально вимучується. У підсумку вимучений часом вистрілює пущі натхненного, якраз завдяки своїй складності або відвертості. Умовно кажучи, коли квінтесенція твори — не політ думки, а внутрішня боротьба. При достатньої гнучкості і боротьба з труднощами в процесі роботи може стати власне змістом образу або його частиною. В цьому відношенні Сальвадор Далі — неперевершений майстер, все, що відбувалося в його житті, він ставив на службу своєму мистецтву.

Чи можна Ваші роботи знайти в галереях? Чи Проводите виставки?

Сам не влаштовую виставок, беру участь час від часу, якщо запрошують. Офлайнові заходу — більше для тусовки, вони не зрівняються по ефективності з розповсюдженням через мережу. Коли число онлайн переглядів обчислюється десятками тисяч на добу, причому без фінансових вкладень, важко позбутися підозри в доцільності виставкової активності. Хіба що його потішити. Інша справа — галереї, вони хоч і деруть грабіжницький відсоток, проте ж справно продають. У мене поки справи ладяться тільки з західними галеристами.

Інтервю з Олексієм Совертковым

Серія «Digiclassicism»

Яке Ваше ставлення до критики?

Конструктивну критику завжди вітаю, заохочую, інший раз навіть провокую на неї. Тим не менш, мені її катастрофічно не вистачає.

Ким би Ви хотіли стати через 10 років?

Діти ростуть, через 10 років я цілком можу стати дідусем, було б прикольно постаріти не подорослішавши. Пам’ятається, було таке бажання в дитинстві.

У Вас є хобі? Як Ви проводите вільний час?

Весь вільний у мене зайнятий творчістю: не фотографую, так фотошоплю, не фотошоплю — так міркую або інтерв’ю ось даю. З ноткою ностальгії і легким подивом згадую часи, коли міг собі дозволити порізатися в плейстейшн або сходити в спортзал. Зараз все якось прискорилося, стає все складніше і складніше витрачати час на дурниці. Почасти тому я свого часу і прийняв рішення перетворити хобі — фотографію — джерело доходу. Тепер немає ні хобі, ні вільного часу, але я відчайдушно покривив би душею, якби сказав, що шкодую про це.

Інтервю з Олексієм Совертковым

Серія «Portraituning»

Дякую за відповіді! Натхнення і гарних робіт Вам! Чекаємо нових зустрічей!

Читайте в нашій попередній статті Розробка інді-ігри згідно Autodesk

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга та анімації.

Журналіст: Simply_Better