Поради та хитрості для створення безшовних текстур

313

При текстурировании різних об’єктів дуже важливо вміти створювати безшовні текстури. Наші поради допоможуть вам уникнути основних помилок і краще розібратися в сабже.

При текстурировании доріг, стін або дахів, наприклад, для відеоігор особливо важливо вміти створити тайловую або безшовну текстуру на всю протяжність геометрії, оскільки створення текстури для, наприклад, цілої цегляної стіни може виявитися досить трудомістким процесом. Особливість такого підходу полягає в необхідності обдурити глядача, не давши йому можливості відрізнити початок від кінця текстури.

Що таке безшовна або тайловая текстура?

Поради та хитрості для створення безшовних текстур

Безшовна або тайловая текстура зазвичай є фотографією якого-небудь об’єкта, наприклад, цегляної стіни, яка може повторюватися необхідну кількість разів без видимих швів або розривів, при цьому кожен кут зображення повинен ідеально збігатися з будь-яким іншим.

Якщо ви вже встигли сфотографувати цегляну стіну і намагаєтеся затайлить її на геометрії, то нічого у вас не вийде, оскільки ліва частина текстури не буде збігатися з правого. Для коректної тайловой текстури характерно, що її протилежні частини ідеально збігаються. Для такого ефекту необхідно виконати ряд маніпуляцій в Photoshop.

Як правильно зняти фотографію

Існує безліч веб-сайтів з тайловыми текстурами. В цілому це непогано, більшість цих текстур ідеально підійде для вашого проекту, проте в деяких випадках текстури доводиться створювати вручну, фотографуючи навколишні об’єкти. На це існує декілька причин.

По-перше, деякі ідеально підходять текстури недоступні для безкоштовного скачування, їх можна тільки придбати, що відчутно позначиться на вашому бюджеті.

По-друге, звичайно, чудово уявляючи собі, що нам потрібно, безуспішно перерываем весь Інтернет у пошуках підходящої текстури. У випадку з цегляною стіною набагато простіше підійти до вподобаної стіни і сфотографувати її.

У разі, якщо ви все-таки зважитеся на те, щоб сфотографувати потрібну текстуру, необхідно пам’ятати про кількох важливих моментах.

По-перше, необхідно встати паралельно об’єкту, на який можна дивитися під кутом. Необхідно сфотографувати цей об’єкт максимально прямо.

Поради та хитрості для створення безшовних текстур

В подальшому об’єкт, знятий під кутом, може викликати досить дивні спотворення текстури, яку буде неможливо коректно затайлить.

Приклад неправильного ракурсу можна побачити на зображенні нижче, з-за невеликий, здавалося б, перспективи, нижні цеглу виглядають менше верхніх. Зробити таку фотографію тайловой буде досить складно.

Поради та хитрості для створення безшовних текстур

При фотографуванні текстури необхідно також подбати й про правильне освітлення об’єкта. Варто уникати всіляких засвітився. При вуличній зйомці краще вибирати добре освітлені місця, не знімаючи проти сонця.

Створення безшовної текстури

Отже, фотографія готова. Прийшов час відкрити її в Photoshop і обрізати квадратом. Наприклад, 1024×1024 або 2048×2048.

Після цього за допомогою інструмента Selection або команди Layer Via Copy необхідно виділити праву або ліву частину зображення і перетягнути нову копію в протилежну частину зображення.

Поради та хитрості для створення безшовних текстур

При цьому в очі відразу ж кинеться грубий шов, який необхідно пофіксити будь-яким зручним способом, наприклад, вибрати інструмент Eraser, зменшити його Hardness і Opacity, і їм пройтися по шву, що зробить його менш помітним.

Поради та хитрості для створення безшовних текстур

Цей процес потрібно повторити для верхньої та нижньої частин зображення. При спробі затайлить отриману текстуру незначні шви все ще виникають. Це можна легко пофіксити за допомогою інструменту Clone Stamp або будь-якого іншого подібного інструменту. Процес, в залежності від фотографії, може різнитися, але незначно.

Позбавлення від швів за допомогою інструменту Patch

Поради та хитрості для створення безшовних текстур

Зі швами також можна розпрощатися з допомогою інструменту Patch, при цьому необхідно спочатку виділити потрібну ділянку геометрії, а потім скопіювати його на інший, наприклад, на ділянку зі швом. При цьому Photoshop ідеально зітре будь-які межі між цими ділянками зображення.

Такий підхід найкраще використовувати для абстрактних фотографій, наприклад асфальту або трави.

Журналіст: Альона