В україні легалізують криптовалюти, відповідний закон прийнятий у другому читанні

18

За повідомленнями мережевих джерел, верховна рада україни на цьому тижні в другому читанні підтримала законопроект «про віртуальні активи», що регулює криптовалютну галузь. Новий закон дозволить власникам цифрових активів легально їх обмінювати і декларувати, а компанії з-за кордону зможуть реєструвати блокчейн-бізнес в країні.

Зображення: cryptonet.biz

В першу чергу згаданий закон визначає поняття і правовий статус криптовалюти, а також роз’яснює права власності та правила здійснення угод з використанням цифрових активів в україні. Після того, як законопроект затвердить президент, в силу вступлять ряд положень, які принесуть з собою деякі зміни.

Перш за все, криптовалюти отримають юридичний статус, а учасники ринку — право на судові та інші способи захисту прав на цифрові активи. У країні зможуть офіційно функціонувати міжнародні кріптобіржі, що здійснюють торги криптовалюта (буде потрібно проходження державної реєстрації). Регулюванням ринку цифрових активів займеться мінцифри, але в окремих випадках такі повноваження зможуть отримувати національний банк україни та національна комісія з цінних паперів. Крім того, буде створено новий регулятор в особі національної служби з регулювання обігу віртуальних активів, який займеться видачею юрособам дозволів на роботу з криптовалютами на території країни. Фінансовий моніторинг ринку здійснюватиметься відповідно до рекомендацій групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей.

«власники криптовалют отримають ряд переваг. Завдяки тому, що з’явиться законодавче регулювання цієї сфери, вони, як мінімум, зможуть захистити свій стан у віртуальних активах, якщо щось трапиться. Також вони зможуть легально обмінювати криптоактиви і задекларувати їх», — прокоментував дане питання заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку it олександр борняков.

Джерело зазначає, що згаданий законопроект є рамковим. Це означає, що не прописані законом механізми і процедури дій з віртуальними активами визначаються і вирішуються. При цьому практичне застосування доведеться прописувати додатково за допомогою підзаконних актів.