Затримки в постачанні чіпів для комерційного транспорту триватимуть ще як мінімум 5 місяців

22

Виробники комерційного транспорту та електронного обладнання для нього продовжать відчувати дефіцит напівпровідникових компонентів, хоча галузь має потенціал для зростання. За даними консалтингової компанії abi research, проблема нестачі компонентів не втратить актуальності щонайменше до кінця 2021 року.

Джерело: freepik.com

Згідно з оцінками tsmc, високий попит на компоненти збережеться в 2022 році, а за даними intel, все буде ще гірше, дефіцит чіпів продовжить впливати на всю індустрію до двох років. “зв’язок, безпека та інтеграція є ключовими складовими для сучасного комерційного транспорту. Важкому транспортному засобу потрібно до 17 обчислювальних модулів, і всі вони, від систем безпеки до управління двигуном і телематики, страждають від цих затримок поставок напівпровідникових компонентів”, – заявила сьюзан бердслі (susan beardslee), головний аналітик з управління ланцюжками поставок і логістики в abi research.

Американському виробнику mack trucks в серпні доводилося періодично припиняти виробництво, daimler включила відповідне попередження в недавній звіт за фінансовими результатами, volvo trucks також сповістила партнерів про те, що в поставках очікуються збої.

В умовах дефіциту і затримок поставок, впевнена пані бердслі, постачальникам доведеться вдаватися до альтернатив, проявляти гнучкість або укладати додаткові угоди для перерозподілу ризиків і коригувати ланцюжки поставок.