Apple знайшла спосіб, як уберегти iPhone від крадіжки

247

Apple придумала спосіб, як захистити свої смартфони, якщо хтось захоче вкрасти з офіційних магазинів компанії. Вимушена блокування iPhone в цьому випадку стане крайнім заходом. Корпорація оформила заявку на нову бездротову технологію, яка повинна допомогти у цій справі.

Сенс її в тому, що викрадений айфон або інша фірмова техніка будуть подавати певні сигнали. Це буде щось схоже на «гей, мене вкрали», але якщо і це не допоможе, нова розробка, яка поки що перебуває в стадії отримання свідоцтва патентного, проведе остаточну блокування гаджета. Компанія сподівається в такий спосіб запобігти можливі крадіжки фірмових продуктів з Apple Store.

Нова технологія безпеки Apple буде визначати місце розташування гаджета і сповістить, якщо iPhone вийде з зони безпеки (території магазину). Спеціальний сигнал про це з’явиться на екрані смартфона, так що його побачить потенційний викрадач. Оповіщення отримають і працівники торговельної точки. До того моменту, коли з’ясується, що пристрій покинуло свою зону локації і буде остаточна блокування айфона, гаджет відтворить звуковий сигнал, щоб привернути увагу перед тим, як остаточно перетворитися в «цегла».

У випадку, якщо всі дії виявляться марними і девайс не буде повернуто на своє законне місце протягом тривалого часу, другим етапом стане блокування активації iPhone і його доступу до фірмовим службам Apple до тих пір, поки пристрій не повернеться «на базу». Вийшовши зі своєї безпечної зони, айфон почне припиняти будь-які спроби взаємодії з ним. Приміром, апаратні кнопки можуть відключитися або буде заблокований сенсорний ввід. Нова технологія безпеки дозволить спробувати повідомити законному власнику про крадіжку гаджета із зазначенням його місця розташування за допомогою відкритого Wi-Fi, Bluetooth або мережі мобільного провайдера.

У перспективі блокування iPhone за допомогою нової запатентованої технології допоможе корпорації запобігти неприємні ситуації з крадіжками фірмових девайсів. Так, у 2018 році в одному тільки Каліфорнійському штаті сталося мінімум три епізоди з розкраданням «яблучної» техніки з місцевих Apple Store. Крадіжки відбувалися в містах Коста-Меса, Уолнат-Крік, Фресно на десятки тисяч доларів, причому деякі відбувалися в денний час.

Компанія Apple з завидною постійністю оформляє патенти на власні розробки і ноу-хау, але далеко не всі з них переходять зі стадії проекту на етап реалізації. Так, на початку 2018 року корпорація подала патентну заявку на стилус, який здатний малювати в просторі об’єкти в тривимірному зображенні. Технологія передбачала, що рухи пера в повітрі повинна фіксуватися спеціальними датчиками і камерою. При цьому сенсори руху повинні бути чутливі до механізму стилуса, який сам по собі реагує на силу натиснення.

Джерело: http://techiteasy.org.ua/