Букет льодяників в Blender

478

3D-художник-фрілансер Filippo Veniero розповість про процес створення морозива, цукерок та інших солодких вкуснях з допомогою Blender.

Букет льодяників в Blender

Введення

У цьому уроці я покажу вам як в Blender створювати цукерки і льодяники. Ми будемо використовувати модифікатори Blender (array, simple deform, curve і lattice). Модифікатори – універсальні інструменти, розуміння принципів, за якими вони працюють, допоможе легко створювати складні форми з простих примітивів. Детальніше про модифікатори.

Крок 1: Створимо базовий меш

Відкрийте Blender, видалите дефолтний куб і створіть окружність (40 вертексов). Перейдіть у режим редагування і зробіть невеликий экструд вздовж осі Z. Режим відображення встановіть згладженим і перейменуйте геометрію в «lollipop.base». Виберіть рендерер Cycles і призначте 4-5 різних матеріалів як на малюнку нижче, ноду налаштуємо трохи пізніше.

Тепер сдублируйте «lollipop.base» і перейменуйте його в «lollipop.cap1», потім перейдіть в режим редагування і поверніть вертексы на 90 градусів, як це показано на малюнку 4. Так ми отримаємо верхню і нижню частини льодяника.

Букет льодяників в Blender

Букет льодяників в Blender

Бейз меші

Крок 2: Призначимо модифікатори

Виберіть «lollipop.base» і додайте модифікатор array, поставте галочку Relative Offset box, а значення осі Z встановіть 1 (почнемо з count set 20, мешей надублируем пізніше). Поставте галочку Merge option і призначте верхньою частиною льодяника «lollipop.cap1», а нижній – «lollipop.cap2». Тепер у нас цілий льодяник. Додайте звичайний модифікатор Deform, в режимі twist, а кут деформера встановіть 360 градусів.

Букет льодяників в Blender

Букет льодяників в Blender

Модифікатори

Крок 3: Закрутимо льодяник

Відкрийте вікно add-on (File > User preferences > Add-on) і увімкніть галочку Add Curve: Extra Object. Виберіть «lollipop.base», наведіть 3D-курсор на меш і додайте спіраль (у цьому випадку кривій і меша один origin). Виберіть «lollipop.base» і додайте модифікатор Curve. Модифікатор Curve працює з глобальним осях X, Y або Z. Це означає, що коли ви переміщаєте меш вздовж осі, він буде рухатися вздовж кривої. Якщо меш виглядає дивно, змініть deformation axe. Потім збільшуйте значення array до тих пір, поки не меш прийме форму спіралі, deformation angle встановіть 1440, це 360 * 4.

Букет льодяників в Blender

Букет льодяників в Blender

Загинаємо льодяник

Крок 4: Матеріали та налаштування світла

Матеріали дуже прості, 90% diffuse і 10% glossy. Я використав 5 різних кольорів (блакитний, зелений, червоний, жовтий і оранжевий), з однаковими налаштуваннями нсд. Я застосував тільки тепле світло, щоб зробити сцену «апетитною» (парочка emission planes і теплий світильник).

Букет льодяників в Blender

Букет льодяників в Blender

Налаштування матеріалів

Крок 5: Створення сцени

Сдублируем льодяник і змінимо кольору матеріалів. Створимо відерце, проэкструдив окружність. Додамо площину і призначимо на неї текстуру дерева, додамо ще кілька цукерок і помістимо на стіл різні об’єкти, наприклад, квіти і серветку. Встановіть render pass 1500, вимкніть Caustic і включіть опцію Transparent. Збережіть фінальний рендер у форматі PNG і додайте фон з допомогою Gimp.

Букет льодяників в Blender

Букет льодяників в Blender

Фінальна картинка з доданими елементами

Порада дня: Використовуйте Lattice

Модифікатор Lattice – дешевий і сердитий спосіб швидко наробити відрізняються один від одного льодяників. Використовувати цей модифікатор дуже легко, а працює він швидко. Для того, щоб додати Lattice, виберіть льодяник і виконайте команду Add Lattice modifier. Тепер модифікатор Lattice можна використовувати як «грати» для редагування об’єктів.

Журналіст: Альона