Destiny 2-вивчаємо всі доступні на даний момент активності і нововведення 15 сезону

19

Вчора ввечері в світі destiny 2 відбувся запуск 15 сезону під назвою “season of the lost (сезон “зникнення”), який триватиме майже цілих 6 місяців, аж до 22 лютого 2022 року. Як і завжди, він приніс з собою першу порцію нового контенту у вигляді двох активностей, екзотичного квесту, спорядження, модів та іншого. У цій статті ми детально вивчимо весь доступний на даний момент контент і різні нововведення.

Wayfinder’s compass (путівник компас)

Новий покращуваний предмет, поступово відкриває різні додаткові функції в сезонних активностях. На жаль, в цьому сезоні його неможливо відразу поліпшити до максимуму як в минулому, 14 сезоні, адже кожне поліпшення прив’язане до певного рангу, який в свою чергу підвищується шляхом виконання ряду найпростіших щотижневих завдань. Розташований компас в правому крилі оперативного штабу.

Крім підвищення рангу, для відкриття поліпшень вам буде потрібно нова валюта під назвою “parallax trajectory”. Її видають майже за всі основні активності гри, при вбивстві супротивників і в сезонних активностях. Наприклад, валюту можна фармить з героїчних заходів, на мій погляд, це найбільш простий і швидкий спосіб, адже за кожну подію видають 88 валюти. Ще валюту можна отримати за збір особливих предметів” ascendant anchors”, про які ми поговоримо трохи пізніше.

Також в інтерфейсі компаса можна взяти щоденні і повторювані контракти на сезонні активності, придбати 4 нових мода і унікальний фон профілю. На жаль, але 2 останні речі прив’язані до певного рангу компаса, і наприклад фон профілю можна купити тільки на 20 ранзі.

Astral alignment (астральна синхронізація)

Перша сезонна активність. Розрахована на групу з 6 гравців, відкривається в ході проходження початкової сезонної квестової лінії і запускається з карти міста мрій як окрема місія. Астральна синхронізація виконана в дусі паноптикума – це активність з декількома стадіями, в яких необхідно виконувати певні дії, заповнюючи шкалу прогресу до зазначеного поділу, після чого з невеликою затримкою запускається наступна стадія. Присутній щотижневий рубіж з потужною нагородою 1 тиру.

Далі розберемо основні стадії активності, але врахуйте, я не впевнений, чи присутня тут якась щотижнева ротація, тобто чи будуть вони змінюватися щотижня:

 • 1 стадія-починається все в сліпому колодязі міста мрій. Гравцям необхідно вбити кілька хвиль супротивників і потім активувати дороговказний компас.
 • 2 стадія-на початку стадії присутнє місце для рейдового прапора, а сама стадія починається після активації маяка в центрі. Завдання досить проста, гравцям необхідно вбивати періодично з’являються офіцерів, підбирати з них темні кулі і відносити в вказане місце. Повторюємо кілька разів до заповнення шкали прогресу.
  • як і у випадку з рейдом “останнє бажання”, темні кулі є зброєю з декількома видами атак і ультою. Після того як гравець бере в руки кулю, на нього вішається поступово підсумовується дебафф, якщо він досягне 10 склянок, куля вибухає, вбиваючи гравця.
  • куля можна скинути, змінивши зброю, або знищити використавши його ульту, але при цьому дебафф спадає не відразу, не дозволяючи тут же підібрати нову кулю.
  • на цій стадії періодично з’являється чемпіон.
 • 3.1 стадія – також на початку прапор і запуск після активації маяка. Завдання цієї стадії знову ж проста: донести енергоячейкі з 3 точок карти до маяка, тим самим зарядивши його і збивши непробивні білі щити з великих міні-босів, по черзі вбиваємо трьох міні-босів.
  • енергоячейкі вішають дебафф і створюють навколо ауру з аналогічним ефектом.
  • після підняття енергоячейкі гравець може нести її протягом 10 секунд, після чого вона випадає з рук і вішається дебафф втома. За ідеєю, на цьому моменті осередок повинен підібрати інший гравець і вже донести до однієї із зазначених пластин.
  • гравцеві з осередком важливо не підходити занадто близько до міні-боса, інакше він тупне і персонажа може забрати ще далі або взагалі до іншого боса, який також тупне і почнеться гра в пінг-понг з дуже повільною метою.
  • на цій стадії періодично з’являється чемпіон.
 • 3.2 стадія – може з’явитися замість 3.1 стадії, також на початку прапор і запуск після активації маяка. Чесно кажучи, завдання тут я не зовсім зрозумів, так як цей етап забагованний. Ніби як, стражам потрібно захищати ефіропріемнікі, після чого вбити трьох міні-босів.
 • 4 стадія-фінальна. Завдання вартових вбити величезного огра-боса, але кожну третину хп він активує непробивний білий щит. Щоб збити щит, вартовим необхідно знайти на карті колодязя чорний купол одержимих, знищити його, вбити офіцера, який з’являється з невеликою затримкою, підібрати темний куля і з його допомогою наносити шкоди по щиту.
  • огр періодично випускає хвилю самонавідних снарядів, які летять в одну мету, завдаючи пристойний шкоди, але їх можна знищити.
  • у теорії, щит можна збити однією кулею: спершу звичайними пострілами з кулі опускаємо смужку щита до половини і потім використовуємо ульту.

Після вбивства огра з’являються дві скрині з нагородою, проте нагороду з першого можна забрати 1 раз на тиждень, а для відкриття другого буде потрібно 150 нової валюти “parallax trajectory”. З другого скрині випадковим чином може випасти сезонна броня або зброя. У підсумку, на мій погляд, активність вийшла в міру цікавою і не дуже складною.

Shattered realm (розколотий світ)

Друга сезонна активність. Розрахована на 1-3 гравців, але вже без системи підбору групи, так, чесно кажучи, вона не особливо потрібна. Відкривається також в ході проходження початкової квестової лінії і запускається з карти оперативного штабу у вигляді окремої місії.

Розколотий світ – це невелика активність, яка є куди більш цікавою, ніж може здатися на перший погляд. Проходить в паралельному темному світі, куди гравців вже не раз відправляли з моменту виходу оновлення”знедолені”. Ваше основне завдання-щотижня рятувати поплічників мари сов, через це швидше за все присутня щотижнева ротація карт або ж щось в цьому дусі.

Суть активності знову ж досить проста: потрібно по черзі активувати 3 маяка і вбити фінального боса. При активації 1 і 2 маяка належить знищити кілька хвиль супротивників і 1 чемпіона. При активації 3 маяка з’являється фінальний бос, на цьому тижні це відьма з непробивним білим щитом, зняти який можна убивши кілька білих супротивників. Бій з босом проходить в три стадії (грубо кажучи, вона 3 рази вішає на себе щит), після чого видають спорядження і валюту “parallax trajectory”.

Після першого проходження активності за кожне наступне не дають спорядження, а тільки валюту, але при цьому сенс повторно проходити активність є:

 • по-перше, щотижневий рубіж на вбивство 4 чемпіонів. В нагороду видають надпотужне спорядження.
 • по-друге, крім основної мети, розколотий світ містить в собі безліч додаткових прихованих нагород. На жаль, вони зав’язані на певних поліпшеннях компаса. Наприклад, на першому тижні майже відразу ж відкривається можливість проходити крізь непроникні бар’єри. Для цього необхідно активувати маячок і використовувати об’єкт, що нагадує голографічний меч, який завжди знаходиться поруч з бар’єром. Часом мечі заховані, щоб внести якесь розмаїття і змусити гравця думати.
  • крім мечів-бар’єрів в світі знаходяться мечі, що дозволяють бачити крізь явно приховані проходи, і мечі, що дозволяють вільно проходити крізь перешкоди. Ось тільки вони розблокуються на 10 і 17 ранзі компаса.
 • по-третє, з троном пов’язані різні ачівкі і в ньому знаходяться “ascendant anchors”.

Як не дивно, поки з поточного сезону мені особливо сподобався “розколотий світ” через загальну атмосферу і наявності безлічі прихованих додаткових активностей, хоча я не зовсім розумію навіщо там взагалі потрібна група з трьох осіб. Принаймні версія першого тижня проходиться поодинці без будь-яких труднощів взагалі без мета спорядження. Наприклад, я використовував імпульсну гвинтівку для квадратів, гуль з каталіком для зачистки мобів і круглих чемпіонів, ракетницю з рейду.

Екзотики

 • lorentz driver (прискорювач лоренца) – лінійна плазмова гвинтівка. Її можна отримати на 1 ранзі преміальної гілки сезонного пропуску і 35 ранзі звичайної гілки. Поміщається в другий слот зброї, використовує зелені патрони і дуже сильно нагадує екзотичну зброю “арбалет” в більш посиленій простій формі, через що вона непогано показує себе в pvp. Після отримання зброї зброяр видає квест на каталізатор.
 • ager’s scepter ( скіпетр агера) – променеваГвинтівка, прив’язана до нового квесту, на виконання якого судячи з усього піде 4-5 тижнів. У першій частині квесту попросять знайти кілька спотворень атласу, потім запустити особливе завдання з карти оперативного штабу і активувати 1 з 4 пристроїв. Місце розташування спотворень знайдете на цій картинці.
 • radiant dance machines ( сяючі танцмашини) – штани мисливця. Якщо ви робите ухилення, коли поруч знаходяться цілі, то протягом короткого часу можете зробити ще кілька ухилень.
 • nothing manacles ( кайдани порожнечі) – рукавички варлока. Ви отримуєте додатковий заряд касетних гранат. Крім того, бойові частини касетних гранат тепер наводяться на ціль.
 • no backup plans ( без плану “б”) – рукавички титану. При заповненій шкалі енергії ближнього бою добивають попадання з дробовиків витрачають її і активують захисний удар. Крім того, ви отримуєте енергію ближнього бою, вбиваючи ворогів добивають попаданнями з дробовиків.
 • про користь екзотичної броні поки судити рано, але на мій погляд нові штани мисливця марні.

Інше

 • у грі з’явився кроссплей і система bungie-name, через що кожному гравцеві присвоєно додатковий унікальний нік, що складається з ніка на платформі + 4 цифри. Зважаючи на це нововведення люди в списку гільдій тепер відображаються правильно, з’явилася внутрішньоігрова система пошуку вартових по bungie імені і кілька нових налаштувань приватності.
 • з гри прибрали білі коробки з патронами і як наслідок, зброя, яка їх використовує, тепер володіє нескінченним боєзапасом.
 • оновили ефекти різної екзотичної броні, ось тільки не всі оновлені ефекти виявилися настільки ж корисним, як їх заздалегідь описували розробники в одному з твабов. Наприклад, штани мисливця “lucky pants( везучі штани)” в результаті вийшли вельми спірними.
 • ascendant anchors-як я вже написав на початку, це особливі предмети, які можна виявити в локації edz (земля) і розколотом світі. Вони виглядають як невеликі краплі, з яких вгору б’є фіолетовий промінь. Причому швидше за все щотижня вони будуть з’являтися в різних локаціях світу гри, адже до них прив’язано щотижневе випробування з нагородою у вигляді підвищення рангу компаса. На першому тижні потрібно зібрати 20 крапель в edz і 10 в розколотому світі, їх розташування знайдете у відео.
 • додали 37 нових модів (не включаючи сезонні моди артефакти), які вам спершу доведеться знайти. Причому найцікавіше, що цього разу додали ряд унікальних модів:
  • моди на перезарядку зброї поки воно прибрано в кобуру.
  • моди стихії стазиса і як наслідок, броня тепер може випасти зі стазисом або ви можете змінити стихію на стазис.
  • моди для примари, що гарантують випадання броні з певним мінімальним показником, рівним 10 і також збільшують шанси отримати броню з більш високим показником цієї характеристики. У підсумку тепер якщо ви наприклад хочете броню з високим показником відновлення, в примари бажано встановити відповідний мод.
 • додали 7 нових перків легендарній зброї:
  • shoot to loot( стріляй-підбирай): вистріливши в блок боєприпасів, ви підбираєте його і автоматично перезаряджаєте все вибране зброю. Як на мене, так це самий забавний і незвичайний перк.
  • headstone( надгробок): прицільні добивають попадання створюють кристал стазиса в тому місці, де була мета.
  • harmony( гармонія): добивають попадання з іншої зброї ненадовго збільшують шкоди, що наноситься цією зброєю, а також його ефективність.
  • ensemble( ансамбль): якщо поруч знаходяться союзники, у зброї підвищуються характеристики – зручність і швидкість.
  • encore (на біс): прицільні добивають попадання збільшують дальність стрільби зброї, ефект підсумовується. Неприцільні добивають попадання знімають ефекти збільшення дальності, але збільшують точність і стабільність після зникнення всіх ефектів.
  • adagio( адажіо): після знищення цілі зброя протягом короткого часу повільніше стріляє, заряджається або натягується. При цьому воно завдає додаткової шкоди.
 • додали новий сет броні в стилі пробуджених і просунуті орнаменти для нього.
 • додали нову легендарну зброю, до якої входить стазисна зброя з унікальними перками.
 • у данж ” prophecy (одкровення)” додали зброю з “випробування дев’яти” pvp ендгейм режиму першого року. На жаль, на момент написання статті через бага зброя не випадає і потрібно чекати фікса.