Making of «Bottles of Life»

483

Farid Ghanbari розповідає про роботу «Bottles of Life», яку він створював у Maya і Substance Painter.

Художника звуть Farid Ghanbari, і він працює в якості CG Generalist близько 10 років. Його досвід включає ігри, рекламу, архітектурну візуалізацію, motion design і VFX.
Основний софт для роботи — Maya, Realflow, Marvelous Designer, C4D, Substance Painter, Photoshop і After Effects.
У даному уроці буде розказано про «Bottles of Life». Самий важливий факт для Faridа, як художника CG — це втримати креативність і художній стиль кінцевого результату. В цьому конкретному проекті CG-artist поставив собі за мету домогтися привабливої картинки з ідеальним освітленням і докладними текстурами.

Запуск проекту

Farid завжди проводить деякий час, щоб вивчити і повторити основи мистецтва, такі як принципи освітлення, кольорові рішення, правила фотографії, а потім, нарешті, запустити проект на першому етапі, який завжди полягає у зборі референсов. Ось приклад:
Making of «Bottles of Life»
Farid не просто створює щось божевільні, він шукає нові фічі для створення чарівництва та артистичності. Наприклад, можна додати додаткові світильники, яких у нас немає в реальному світі. Як щодо левитированного винограду у тих пляшках, які не були порушені гравітацією? Чесно кажучи, деякі з фіч будуть додумано в процесі. Так що не зациклюйтеся на концепті (Наприклад, останнє, що було додано в «Bottles of Life», — це щурячий хвіст).

Швидке моделювання та налаштування камери

Збирати референси і створювати свою власну першу концепцію — це весело! Художник зазвичай використовує Maya для 80% проекту. В даному випадку він почав з нуля, моделюючи початкові форми і блоки!
Making of «Bottles of Life»

Making of «Bottles of Life»
Після гри з позиціями об’єкта і різними ракурсами, художник вибирає кращий ракурс камери і кращу композицію для сцени. Звичайно, під час роботи можливі будуть дрібні зміни.
Making of «Bottles of Life»
Можливо, вам доведеться витратити кілька годин, щоб знайти кращий ракурс для вашої картини! Сконцентруйтеся на своїх героїв на сцені!Making of «Bottles of Life»
Також можна пограти з angle of view, film gate, camera rolling і focal length, besides tilting, panning і zooming.Making of «Bottles of Life»
Було обрано 55mm lens для «Bottles of Life»
Making of «Bottles of Life»

Lighting

Farid воліє мати схематичний вигляд кінцевого результату, оскільки це рухає вперед проект. Тому, як тільки художник добиває своєю першою розстановки об’єктів, він додає ключовий світло, щоб побачити куди рухатися далі! Це дуже захоплююче заняття — налаштовувати світло і грати з балансом темного і світлого.Making of «Bottles of Life»
Художник використовував світло V-Ray Rec у directional mode Key Light. Між деякими пляшками був поставлені V-Ray Sphere lights. Крім того, був використаний Dome light для синього відтінку над темними тінями.

Створення реалістичних текстур в Substance Painter

Переслідуючи мету для цього конкретного проекту — ідеальне освітлення і реалістичні деталізовані текстури — настав час зустрітися з додатком швейцарської армії 3D-текстурування. Це про Substance Painter. Він простий у використанні, розумний і зручний! Для об’єктів ви будете мати безліч можливостей для створення текстур, таких як кисті, альфи, smart material та безліч процедурних текстур. Зазвичай Farid починає з простого заповнення шарів базовим кольором, а користується smart-масками.
Making of «Bottles of Life»
Making of «Bottles of Life»
Curvature і ambient occlusion — найважливіші карти. Ви також можете скористатися world space map, щоб визначити верхні частини ваших об’єктів, де можна легко застосувати ефект пилу.Making of «Bottles of Life»
Важливий момент при створенні реалістичних текстур полягає в тому, щоб не покладатися на smart або procedural матеріали повністю. Створюйте штучні недоліки, такі як сліди, пил, дерев’яні подряпини, спеціальна бруд або навіть ефекти деяких відсутніх об’єктів на вашій сцені, які могли бути там у минулому. (Подивіться на синє кільце на столі, який говорить вам, що тут була фарба).
Making of «Bottles of Life»
Making of «Bottles of Life»
Making of «Bottles of Life»
Коли художник отримує задовільний результат з усіма бажаними докладними текстурами, то запікає їх у 4K або навіть 8K для деяких більш великих об’єктів!

Павутина і ефект старовини

Коли ви створити старе забуте місце, в гру вступають павутини. Було використано 2 методу для них: моделювання поверхонь за допомогою кривих і текстури з непрозорістю! З допомогою скрипта spider’s WEB MAKER ви можете легко визначити мережа між об’єктами і вибудувати параметри по вашому розсуду. Для непрозорих павутин-павуків була використана проста чорно-біла текстура, яка була знайдена на сайті Гліба Александрова, з простим матеріалом V-Ray.Making of «Bottles of Life»
Making of «Bottles of Life»
Making of «Bottles of Life»

Додавання остаточних деталей

Ну, ми майже закінчили! Автор задоволений остаточної деталізацією моделей, і освітлення, текстури дуже приємні. Що нам ще потрібно? Додати останніх штрихів. В даному випадку був доданий хвіст пацюка. (ця ідея була з’явилася у свідомості Faridа відразу після того, як він побачив велику щура, яку він помітив, коли вона порпалася в смітті навпроти будинку).
Making of «Bottles of Life»

Making of «Bottles of Life»

Фінальні елементи візуалізації і рендеринга

На сцені було багато переломлень з текстурами 4k і 8k, тому дійсно важливо оптимізувати параметри візуалізації. Не забудьте запекти карти освещенния та світла. Вони дійсно заощадять ваш час! Ось налаштування для даного проекту:
Making of «Bottles of Life»

Making of «Bottles of Life»

Making of «Bottles of Life»

Останні штрихи в пост-продакшн

Тепер прийшов час скомпонувати шари в своєму Photoshop. Художник не шанувальник використання пост-продакшну. Йому більше подобається досягати кінцевого результату в 3D-частини. Тому в цьому проекту були додані ефект туману в ліву частину зображення і невеликі колірні поправки.Making of «Bottles of Life»
Порада наостанок — використовуйте свої власні об’єкти і свій власний художній стиль! Не намагайтеся заповнити свою сцену заздалегідь знайденими в Інтернеті об’єктами!
І в кінці відеоверсія making of «Bottles of Life»