Making of фотореалістичного жіночого портрета

277

Tips & Tricks по створенню фотореалістичного персонажа від Мао-Лин Ліао.

Мао-Лин Ліао, художник по персонажам, що працює в game-індустрії з 2001, ділиться досвідом створення реалістичних персонажів.

Створити реалістичний портрет дівчини в 3D-просторі завжди було метою №1 в моєму списку 3D-амбіцій. Це дуже непросте завдання, що вимагає багато часу, певних навичок і диявольського терпіння. Фінальна картинка, яку ви бачите, все-таки залишає бажати кращого в плані фотореалізму, однак, виконана вельми гідно.

Створити щось реалістичне завжди складно, так як це те, з чим ми всі знайомі, і будь-яка недоробка буде моментально помічена. Іронія в тому, що коли ви проводите тривалі години перед монітором, стає все важче розпізнати помилку. Око звикає і приймає її за потрібний результат. Що ж робити?? У таких ситуаціях мене рятує маленьке дзеркало, яке я завжди тримаю біля монітора. Забавно, але, подивившись на самого себе, стає легше виявити помилки в моделюванні. Чим довше ви працюєте над проектом, тим важче помітити помилки.

Наш мозок фільтрує всю інформацію, що надходить, таким чином, що частина її просто випаровується. Прогалини, які утворилися, він намагається заповнити тим, чого насправді немає. Щоб якось виправити це непорозуміння, я користуюся дзеркалом. Крім того, дуже сильно допомагає наближати і віддаляти об’єкт, над яким ви працюєте. Таким чином, я можу сконцентруватися на композиції цілком. Тепер про самому пайплайне:

Готуємо модель

Making of фотореалістичного жіночого портрета

Перш ніж моделювати риси обличчя, розділіть полигруппами основні області (рот, ніс тощо), щоб їх можна було легко ізолювати для опрацювання деталей

Дуже важливим моментом на початковій стадії роботи є розбивка голови на полигруппы. Існує безліч способів зробити це. Іноді добре працює функція Auto Groups, а якщо у болванки є UV-розгортка, можна застосувати Auto Groups with UV. Скоріше всього UV-розгортку доведеться переробляти для якісного накладення текстур, але на даному етапі зійде і ця.

Підбір шейдерів для шкіри

Making of фотореалістичного жіночого портрета

Найкращий шейдер шкіри в Arnold

Arnold Skin Shader – один з кращих шейдерів для шкіри. Налаштуйте основні параметри, такі як SSS Radius Multiplier, щоб отримати бажаний «розсипчастий» ефект. Дефолтний значення встановлено на 10, і модель схожа на зроблену з воску. Методом проб і помилок, я встановив, що найкращий параметр SSS Radius Multiplier-а для жіночого обличчя – 5, а для чоловічого – 4.

Волосся і зачіска

Making of фотореалістичного жіночого портрета

Щоб волоссям можна було легко керувати, розділіть Fibermesh на кілька груп.

З Fibermesh не дуже легко справлятися. Буде набагато простіше, якщо всю копицю волосся розділити на кілька груп. Перейдіть в режим PolyFrame, і замаскуйте частину волосся. Далі йдемо в Polygroups >Group masked, щоб створити полигруппу з замаскованої геометрії. Спробуйте отримати 8 приблизно однакових за розміром полигрупп.

Налаштування освітлення

Making of фотореалістичного жіночого портрета

Основне джерело світла – HDR-зображення

Так як я тяжів до максимальної реалістичності, то не задавався метою зробити подобу ідеальної студійної фотографії. Як основне освітлення я вибрав HDR-картинку з зображенням великих вікон, крізь які проникав сонячне світло. Таким чином, я домігся природних відблисків на моделі та в очах. Цим прийомом я також злегка обесцветил персонажа, що допомогло мені «вписати» його у вибране мною оточення.

Making of фотореалістичного жіночого портрета