Making of роботи «Bear TV»

265

Бразильський художник по персонажам Летісія Reinaldo розповідає, як створювалася її неймовірно атмосферний робота «Bear TV».

Цей проект я робила для занять у Гномон School of Visual Effects, метою якого було створити закінчену роботу за 2 тижні (тиждень на моделювання і UV, тиждень на текстурування, світло і композ). Для свого проекту я вибрала чудовий концепт Cory Loftis, роботи якого здатні розповісти цілі історії.

Вибір концепту

Це дуже, дуже важливий етап! Необхідно витратити певний час на пошук і вивчення концепту, перед тим, як почати проект. Постарайтеся вибирати теми, які вам імпонують, особливо це стосується особистих проектів. Саме завдяки хорошій історії глядач відчує вашу роботу ще краще, при цьому він не буде замислюватися про технічні аспекти.

Вивчення концепту

Після вибору концепту необхідно проаналізувати персонажів, оточення, предмети і деталі. Запасіться терпінням на це час, зробіть пару замальовок, опишіть те, що бачите на картинці, а потім займіться пошуком референсов, якими може бути все, що завгодно: макети, малюнки, 3D-роботи інших художників. При цьому не зациклюйтеся тільки на об’єктах, шукайте рефи для світла, кольорової палітри, настрої, анатомії.

Making of роботи «Bear TV»

Білим кольором я виділила загальні, прості форми, а також пронумеровала важливі деталі

Моделювання

Моделювання я почала з ZSphere в ZBrush, намагаючись якнайкраще передати обсяги та пропорції персонажа. Потім я сконвертировала отриманий результат в меш і перейшла до блокингу, постійно перевіряла силует. Далі я перейшла до другорядних форм, пролепила м’язи, пропрацювала переходи між твердими і м’якими ребрами.

Making of роботи «Bear TV»

Різні етапи моделювання

Топологія і UV

Ще в ZBrush я знизила кількість полігонів і перенесла меш назад в Maya, щоб створити топологію, краще підходить для анімації і позинга. Лупи я позначила за допомогою інструменту Quadraw. Після того, як закінчила з топологією, перейшла до UV. Для створення UV-розгортки я зазвичай використовую Maya, хоча також можна використовувати і ZBrush, який дає більш швидкий, але менш якісний результат.

Після того, як топологія і UV-розгортка були готові, я знову повернулася до ZBrush, щоб посадити ведмедя в крісло з допомогою Master Transpose. З точки зору оповіді цей етап дуже важливий, оскільки поза відіграє дуже вагому роль в оповіданні про персонажа. При позинге постарайтеся не просто слідувати концепту, але і максимально поліпшити результат, політайте навколо персонажа, намагаючись зрозуміти, чи все вас влаштовує.

Making of роботи «Bear TV»

Топологія і UV

Текстурування

Потім я експортувала все назад в Maya. Для текстурування я вирішила використовувати Mudbox. Текстуру для ведмедя створювала з допомогою штампа bw_bistrol2, змінюючи при необхідності колір. У майбутньому подібна варіативність текстури значно допоможе при створенні хутра з допомогою V-Ray. Для предметів я також вручну намалювала різні текстури.

Making of роботи «Bear TV»

Моделі з призначеними текстурами

Шейдера

На малюнку нижче наведена система шейдерів, яку я зазвичай використовую для створення тканин, оскільки в більшості випадків вони повинні мати ворсисту поверхню.

В цілому, я використовую такий підхід: у шейдере на слот diffuse-карти призначаю ноду з рампом. Ноду sampler info рампу подсоединяю так, як це показано на малюнку нижче. Ідея полягає в тому, що так у мене виходить 2 кольори для каналу diffuse, нода sampler info містить інформацію про те, який з кольорів, будучи основним, буде дивитися на камеру. Це, разом зі specular і reflection, створить потрібний ефект ворсистості. Іншими словами, необхідно считерить, щоб фізично коректні шейдера почали вести себе так, як потрібно.

Making of роботи «Bear TV»

Шейдера ворсистих матеріалів


Вовна

Я хотіла, щоб шерсть виглядала мультяшно і просто. Спочатку я намагалася створити шерсть з допомогою Maya Fur, але так і не змогла його налаштувати так, як мені було потрібно, тому вирішила використовувати V-Ray Fur. V-Ray Fur досить легко налаштувати, для мене ж рішення використовувати шерсть V-Ray було дуже своєчасним, оскільки час, відведений на проект, стрімко закінчувалося.

Рандомности я досягла шляхом створення декількох різних мешей і призначення на них систем V-Ray Fur. Крім того, для одного і того ж меша я також використовувала кілька різних систем V-Ray Fur. Потім я наклала на шерсть текстуру, раніше створену в Mudbox, щоб отримати деяку варіативність.

Making of роботи «Bear TV»

Напрямок хутра та його рендер з застосованої на нього текстурою

Світ

Світло в цій роботі дуже простий, але розташований він ретельно і вдумливо. Світло, крім персонажа, є ще одним ключовим елементом, що задає настрій і розповідає історію персонажа. Фінальна картинка читалася б зовсім по-іншому, якщо світло було трохи світліше і не таким контрастним.

На цьому етапі дуже важливо використовувати в якості референсов улюблені фільми, які підходять під тематику, роботи інших художників, фотографії та будь-які інші джерела натхнення, що відповідають настрою. При цьому дуже важливо експериментувати, саме спонтанність допомагає зробити історію, яка розповідається ще більш реальною. Так, я вирішила зробити сцену дуже темною, тому у мене було всього 3 світильника. Головним став телевізор, отбрасывающий світло на персонажа, вторинним світло, що падає від лампи, і в лівій частині картинки був розташований один великий заповнює світильник.

Making of роботи «Bear TV»

Паси і схема світла

Композ

Композ – це завжди круто! На цьому етапі доводиться освітлення і різні деталі, віддаляються різні незрозумілі артефакти рендера. В роботі я створюю безліч пасів, що допомагає мені краще контролювати процес композа. Серйозно допомагають Multi matte-паси, що дозволяють швидко вибрати потрібні ділянки зображення в Photoshop або ядерну зброю.

На зображенні нижче можна побачити базові паси, які я отримала після фонового в V-Ray. Всі вони накладаються в режимі Add, крім пасу АТ, який накладається в режимі Multiply. Поверх всіх шарів я розміщую текстуру пилу, щоб додати зображення атмосферності, а закінчую фільтр Lens correction, з допомогою якого я створюю віньєтування і додаю хроматичних аберацій, завдяки чому зображення виглядає більш фотореалистично.

Making of роботи «Bear TV»

Брейдаун пасів

Making of роботи «Bear TV»

Фінальна картинка

Журналіст: Альона