Освітлення в дизайні інтерєру

293

Освітлення в інтер’єрі створює атмосферу і здатне змінювати сприйняття кімнати. Правильне освітлення перетворює кімнату в безшовне поєднання функціональності і стилю.

Освітлення — важлива частина середовища існування живих організмів. Якщо світла недостатньо, то людина в цьому середовищі буде відчувати втому і дефіцит енергії. Тому при проектуванні інтер’єру або екстер’єру про це варто пам’ятати дизайнеру в першу чергу. Існує два типи освітлення штучне і природне.

Природне освітлення — це природне освітлення, яке ми отримуємо від Сонця і від усіх поверхонь і матерій, які відбивають сонячне світло.

Штучне освітлення — це світло від електричних ламп розжарювання чи газорозрядних ламп. Воно продовжує час активної діяльності людини. Таке освітлення дозволяє створити постійні рівні освітленості в будь-якому приміщенні.

Роль освітлення не можна недооцінювати. Існує кілька параметрів, які дозволять контролювати і аналізувати висвітлення в сцені.

Управління кольором

Більш темні кольори роблять кімнату маленькою і тісною, в той час як світлі стіни роблять інтер’єр більш просторим. Ілюзія простору визначається світлом, відбитого від поверхні стін (тому важливо подумати про їх кольорі в першу чергу). Також можна візуально розширити простір, окремо підсвітивши підлогу; крім цього все буде залежати від обраного кольору.

Спрямоване освітлення

Освітлення в інтер’єрі заграє новими фарбами, якщо ви вирішите виділяти окремі елементи. Лампи, які звисають зі стелі, регульовані світильники можна направляти на конкретні об’єкти. Наприклад, настінний живопис, ваза з квітами, вивіска. Дзеркала розширюють простір, виділяють певні зони і відбивають світло. Для спрямованого освітлення добре використовувати IES-світильники, які створюють вертикальні промені світла і найчастіше вставляються у підлогу або стелю.

Функціональність

Головне з вимог до освітлення — це функціональність. Освітлення повинно служити цілі, а не просто витрачати марно електрику. Люстри не тільки використовуються у великих, відкритих приміщеннях з-за їх централізовано тематичного розміщення, але й тому, що вони забезпечують чудове освітлення для кімнати. Настінні світильники здатні додати довжину і розмір візуально, а також висвітлити шлях в коридорі або на сходах. У конкретних задачах функціональність має особливу перевагу — наприклад, якщо це робоче місце.

Простір

Як природне, так і штучне освітлення допомагають ілюзію простору. Якщо ви робите інтер’єр більш темної кімнати, необхідно знайти способи залучення більш повного спектру природного світла. Якщо приміщення не має достатнього природного освітлення, простір буде тісним. Це може також посилиться близько розставленими меблями. Кутові світильники, настінні бра і центральна люстра на стелі допоможуть прикрасити кімнату, якщо природне освітлення не доступно. Це відноситься до будь-якої будівлі — як вдома, так і офісу. Природне освітлення завжди в пріоритеті штучного, оскільки воно демонструє кольору краще і додає візуальний простір кімнати шляхом відображення від поверхонь. Якщо ж у вашому інтер’єрі достатньо природного світла, то використовуйте його на максимум — наприклад, світлі прозорі штори, щоб вони пропускали досить світла.

Якщо хочете дізнатися більше про освітлення і розуміти, як застосовувати його на практиці, приходьте на інтенсив-курс «Висвітлення в архітектурі і 3D візуалізації»

Читайте в нашій попередній статті Making of the «Стімпанк»

Журналіст: Simply_Better